BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Reakcje ludzi na BARFną dietę naszych zwierząt
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-18, 07:18   

Laidee napisał/a:
A jak kupuję pod Halą Mirowską u pani Ani to na hasło "dla kota" dostaję tłustsze kawałki i tyle.
też się pod HM zaopatruję. Tam gdzie kupuję mile widziane jest i ze zrozumieniem przyjmowane karmienie kotów mięsem. Inni klienci też (w różnym wieku) kupuja dla swoich futer mięsko. I dostaję to co potrzebuję. Czasem tłustsze mięsko, czasem fajne kawałki dobrego mięsa, z którego można również zrobić dla człeka gulasz :mrgreen: W sklepiku z drobiem mam małe rabaty na niektóre części mięsa. niby niewiele, ale jak się robi mieszanek na prawie 20 kotów miesięcznie to taki rabat ma znaczenie.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-18, 07:31   

swoją drogą po co się przyznajecie, że to mięso dla zwierząt?
u mnie w Auchan babka myśli, że pasztet robię :-P
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-18, 10:15   

Jedna z Pań, u której zaopatruję się w mięso też swoje karmi mięsem. W pawilonie z drobiem Pan współpracuje z hodowcami i wetem w sprawie żywienia psów. I lepiej na mnie patrzą w pawilonie od czasu jak powiedziałam, że te duże ilości mięsa kupuję dla zwierząt (dlatego dają mi rabacik). Bo myśleli, że takie ilości mięsa i podrobów to do cateringu kupuję. A jak dla zwierząt to w porządku 8-)
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-18, 20:03   

doradora napisał/a:
swoją drogą po co się przyznajecie, że to mięso dla zwierząt?
u mnie w Auchan babka myśli, że pasztet robię :-P


Zwykle nie mówię, bo nie jest mi to do niczego potrzebne. U pani Ani szybciej jest powiedzieć, że to dla kota niż mówić, że ma być tłuste, żylaste itd.
Jeżeli jednak mnie ktoś pyta przy okazji zakupów to odpowiadam zgodnie z prawdą. Że to dla kota, a jak coś zostanie to może i ja zjem :faja: Wyjątek robię w sytuacji, w której rozmawiam z osobą, której się kiepsko powodzi finansowo. Nie chciałabym zrobić komuś przykrości opowiadając, że kupuję kotu np. kaczkę czy gęś, jeżeli wiem, że mój rozmówca na takie rarytasy sobie pozwolić nie może.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2017-01-18, 20:47   

doradora napisał/a:
swoją drogą po co się przyznajecie, że to mięso dla zwierząt?
u mnie w Auchan babka myśli, że pasztet robię :-P

A ja ciągle mówię, że gulasz robię albo rosół. Kiedy zapytałam jakie mięso mają dla psa: usłyszałam: płuca.
 
 
fibrysowa 

Barfuje od: 2015
Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 7
Wysłany: 2017-01-31, 20:45   

doradora, ja już się nie przyznaje teraz. Nie, żebym się wstydziła, czy coś w tym stylu, ale mam dość dziwnych spojrzeń i wścibskich pytań, dlatego naprawdę wolę coś "naściemniać" i mieć święty spokój.
 
 
Viann 

Barfuje od: 2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-04-18, 23:15   

Przebrnęłam przez cały wątek, ale się uśmiałam :mrgreen: Ja za bardzo nie wchodzę z ludźmi w dyskusje na temat BARFa, mam wrażenie że czasami takie ostre najeżdżanie na ludzi może też prowokować postrzeganie barfiarzy jako nawiedzonych. Pomyślcie, jak strzelicie komuś na dzień dobry taki wykład o wyższości BARFa nad wszystkim innym, to trochę się możecie wrzucić do jednego wora z wegetarianami, którzy mają podobną potrzebę indoktrynacji wszystkich i wszędzie. Ludzie mogliby to jakoś przyjąć, ale po takim "ataku" od razu muszą przyjąć pozycję obronną i z góry są na nie.

Kiedy już komuś mówię, że karmię surowym mięsem to na pytania "jak to? SUROWYM?" odpowiadam spokojnie, jakby to była najnormalniejsza rzecz na świecie - w końcu jest, prawda?

Żadnych przykrych starć z weterynarzami ani sprzedawcami do tej pory nie miałam, jedynie czasem panie za ladą dziwnie patrzą kiedy proszę garść serc, dwa żołądki i jedną wątróbkę :lol: a one z politowaniem muszą warzyć i nabijać te 50 groszy :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne