BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFne i nieBARFne plotki kocich opiekunów
Autor Wiadomość
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-07, 11:08   

Ines napisał/a:
czy zastanawialiście się kiedyś, czemu koty najbardziej "kochają" nas rano? :niewiem:

Hmm, mój nie wykazuje miłości względem mnie rano, ale o każdej porze dnia również nie... Tylko gdy daję żarcie... :evil:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-07, 11:26   

No coś Ty? Ja przyzwyczajona do opowieści o porannych mruczankach i całusach założyłam, że wszystkie koty tak mają, że rano zbiera im się na czułości. Ja rano budzę się w koronie z kotów - nad moją głową, na oparciu kanapy drzemie sobie Tula (Królowa zawsze na piedestale), zaraz pod nią (czyli przy mojej twarzy) Arda, a na tyłku Ardy jak na poduszce leży Aurelcia. Jak tylko otwieram oczy to tonę w czułościach.

Aurelka nawet posuwa się o krok dalej - wymyśliła sobie, że dobre wychowanie nakazuje, by rano poszła za mną do toalety i skorzystała w moim towarzystwie. Czasem jest bardzo skonsternowana, bo wyraźnie jej się nic nie chce, no ale jak mamusia korzysta to i jej wypada, więc wchodzi do kuwetki i cośtam z siebie wyciska. W sumie ma to swoje plusy, bo pobieranie moczu do badań Aurelce to bajka.

Moje koty mnie nie kochają jak im daję jeść. Odnoszę raczej wrażenie, że mnie wtedy nienawidzą :lol: jakby chciały mi powiedzieć: po prostu nam to daj ty tępa dzido :evil: Tula nawet poczyniła kroki w kierunku wyartykułowania tego komunikatu, nauczyła się miauczeć w taki sposób, że przysięgam, że brzmi to jak daaaj, daaaj, daaaj...
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-02-07, 11:48   

Cytat:
Śmiesznie, że ploteczki o psie na bananach są w temacie o kotach.
Pasuje do tematu wątku, gdyż osoby biorące udział w dyskusji są kocimi opiekunami.
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-07, 17:11   

moje koty zdecydownie najbardziej na czułości zbiera wieczorami. Ale to chyba mój nastrój ma wpływ na to bo ja raczej sowa niż skowronek jestem i rano zwykle mam podły nastrój, dopiero potem mi się poprawia i wieczorem jestem w swoim żywiole. Koty czują takie rzeczy i wiedzą, ze rano sie pańci nie przeszkadza i nie naprzykrza. Już nawet na dwór nie wrzeszczą z rana, że musza tylko grzecznie czekają aż zacznę się krzątać po domu.
Może u Ciebie Ines wyczuwają, ze ranek jest najlepszym momentem na pieszczoty i będziesz dla nich najłaskawsza właśnie wtedy :-P
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-07, 18:16   

Dla mnie odpowiedz jest jedna - jedzenie. Jednak z wydaniu niektorych kotow czulosciami bym tego nie zazwala - jedna kotka mnie po prostu drapie po glowie, zebym wstala. Metoda jest wzglednie skuteczna, bo w lecie dlugo nie wytrzymam z glowa pod koldra.

Swoja droga przypomina mi to, ile razy koty mnie uratowaly od spoznienia do pracy... Nie raz sie zdarzylo, ze budzik nie zadzwonil albo go po prostu przespalam, ale koty widzac ze sie nie budze, nalegaja w rozny sposob az wstane, czesto wybiegajac z lozka z przerazeniem :-P Niestety nie do konca wychwycily jeszcze roznice miedzy weekendem i tygodniem, jak i sobotami w ktore pracuje a w ktore nie ;-)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-07, 18:33   

Moje mają zwykle jeszcze jedzenie w miseczkach, bo ostatnią porcję dostają późnym wieczorem. Poza tym moje koty - jak wcześniej wspomniałam - zdecydowanie nie są miłe, gdy są głodne :-P

Ale jak zbyt długo się nie budzę na przytulanki to Aurelka przechodzi do "delikatnej" perswazji, czyli zlizywania ze mnie skóry. Jak się zakrywam kołdrą, to wkopuje się pod kołdrę i znów zaczyna ze mnie zlizywać skórę. Jak to nie działa, to wali mnie z bańki w głowę. A jak jej zwrócę uwagę, że nieładnie się zachowuje, to obrażona idzie przesuwać przedmioty po stole, co doprowadza mnie do szału :evil: albo jeśli jest coś drobnego, np ołówek, to podnosi i opuszcza raz po raz, w nieskończoność. Arda oczywiście bardzo szybko się uczy od cioteczki. Ale jak im trochę ostrzej zwrócę uwagę, to oburzone, ale idą dalej spać. Ostrzej, to znaczy w przypadku Aurelki uwagę w stylu: Aurelko, bardzo mi się nie podoba twoje zachowanie, rodzice są zmęczeni i chcieliby jeszcze pospać. Aurelka jest tak dystyngowaną młodą damą, że czuję się głupio, nie odnosząc się do niej uprzejmie :lol:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-07, 18:50   

No ja niestety moge dac zryc nawet o 01:00 w nocy, czasem budza mnie juz o 04:00. Konkretnie problem dotyczy kotki, ktora od sterylizacji stala sie nienazarta. A zostawienie "na pozniej" nie skutkuje, bo wszystko znika zaraz po nalozeniu, nawet ilosc przekraczajaca mozliwosci kociego zoladka. A jezeli nie znika, to po paru godzinach jest juz niejadalne - nie wiem czy wynika to z braku atrakcyjnosci przestanej mieszanki, czy raczej z tego, ze taka lekko zaschnieta z wierzchu przestaje w kociej swiadomosci byc klasyfikowana jako "jedzenie"?
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-07, 18:50   

Jak czytam takie opowieści to się czuję jak ostatni cham i prostak :cry: Bo niestety do psa to trzeba jasno i klarownie...
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-07, 19:18   

Verano, nie martw się. W stosunku do Królowej jestem bardziej bezpośrenia :mrgreen:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-07, 20:21   

Uff, ulżyło mi :mrgreen:
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2015-04-20, 21:12   

Może zaszaleję i zrobię jakąś prostą mieszankę dla kotów. Jak one nie zjedzą to psy zjedzą :D
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-04-20, 21:25   

A tak, psy kocią mieszankę zawsze chętnie zjedzą :food: Jak koty przekonasz, to nieźle zjedziesz z wydatków, powodzenia :kciuk:
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-04-20, 22:49   

U mnie też tak jest.... :twisted: Jak koty nie dojedzą mieszanki, to sunie bardzo chętnie wszystkie resztki, chrząstki, drobne kosteczki, no i mięsko wyliżą do czysta. Nic się nie zmarnuje.
 
 
kretka 


Barfuje od: luty 2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 113
Wysłany: 2015-04-21, 07:09   

Nawet nie wiem co to jest "koty nie dojedzą", chyba mam w domu psa i koto-psa :lol:

 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-04-21, 12:04   

Przy sześciu kotach o wadze 32 kg zdarzy się, że coś zostanie na miskach a na to tylko suki czekają :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne