BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TC Premix
Autor Wiadomość
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-01, 16:21   

Aleka napisał/a:
W premixie intryguje mnie, od jakiego ptaka pochodzi żółtko, które jest w składzie.


Jest to żółtko jaja kurzego :)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-10-04, 18:27   

Pytanie za 10 punktów :mrgreen:
Skipper wcina aktualnie mięsko z TC Premix Plus. W uwagach i poradach przy informacji o preparacie jest napisane:

2. Stosując TCPremix PLUS nie ma potrzeby dodawania dodatkowych suplementów. Nie należy też podawać mięsa z kością.

Czy chodzi o to, żeby mięsa z kością nie dodawać do mieszanki sporządzanej wg przepisu czy nie karmić nim kota w ogóle, jeżeli podstawą diety są mieszanki z TC Premix ?
Generalnie kociak lubi sobie trochę pochrupać i nie wiem, czy raz - dwa razy w tygodniu mu nie dać kawałka skrzydełka (1/2 - 1/3), żeby nie zapomniał, że ma zęby... :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-05, 11:12   

Skipper napisał/a:
2. Stosując TCPremix PLUS nie ma potrzeby dodawania dodatkowych suplementów. Nie należy też podawać mięsa z kością.


Z tego względu jest tak napisane, ponieważ w Premixie znajduje się już suplement wapnia i wszystko w przepisie jest tak przewidziane aby równoważyć nadmiar fosforu w mięsie i podrobach, a dodając do mieszanki z Premixem zamiast samego mięsa mięso z kością zaburzyłoby się stosunek tych pierwiastków w mieszance jako iż kość zawiera dodatkowy wapń oraz fosfor. Jest jeden rodzaj Premixu, który zawiera w swoim składzie mączkę kostną zamiast kości :-)

Co do dawania gryzaków raz na jakiś czas to ja mimo iż stosuję Premix to raz na dwa-trzy tygodnie daję Luckowi jakąś małą szyjkę, czy udko (z udka od jakiegoś czasu zjada mięso i skórę, obgryza panewkę kości i wyjada szpik, a resztę zostawia). Fajne są też takie kości wołowe Co się do zupy na przykład kupuje z pozostałością mięsa. Są za twarde aby kot je skonsumował, ale Lucyfer przez godzinę taką kość męczył. Najpierw obdarł ją z mięsa, a następnie żuł, obracał itd. Co prawda nie dała się pogryźć za bardzo, ale zabawa i gryzienie było. Oprócz tego ani skór za bardzo nie kroję, a mięso tak tylko ledwo co podziabię aby sobie Lucek żuł i gryzł, a jak nawet daję mielone mięso to zawsze są w nim zatopione większe kawałki. Z takimi mieszankami w kawałkach zamiast mielonki kociak też na pewno nie zapomni po co ma ząbki.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-10-05, 16:29   

koniczynka napisał/a:
Oprócz tego ani skór za bardzo nie kroję, a mięso tak tylko ledwo co podziabię aby sobie Lucek żuł i gryzł, a jak nawet daję mielone mięso to zawsze są w nim zatopione większe kawałki. Z takimi mieszankami w kawałkach zamiast mielonki kociak też na pewno nie zapomni po co ma ząbki.


Dzięki za info :kwiatek:
Skipper jest kocim przeżuwaczem 8-) więc ja tłuszcz i część mięsa mielę przez sitko do kiełbasy z dużymi otworami, a resztę kroję na spore kawałki. Zeżera jak leci i strasznie przy tym mlaszcze :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-23, 09:58   

Dagnes, ja po prośbie... Czy mogłabyś napisać, jak mleczan wapnia zawarty w TCPremix wpływa na pH moczu? Muszę dążyć do zakwaszania, inaczej są problemy. Już wyczytałam, że FC przy takim problemie nie jest zalecany. Wiem, że lepszy byłby easy Barf z cytrynianem wapnia (tak?), ale chwilowo nie jest dostępny w sklepie.
Jak to jest z TCPremix?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-10-25, 19:32   

neris napisał/a:
Ja podaję TCPremix już od kilku miesięcy. Moim zdaniem zdecydowanie na plus jest łatwość przygotowania i to, że mogę dodać do mieszanki zdecydowanie więcej wody niż przy tych, które zdarza mi się robić z naturalnymi suplementami. Kicia wypija najpierw sosik- moim zdaniem smak jest kwaskowy, ale jej pasuje i to najważniejsze :-)


Ponieważ wydawało mi się, że Skipper trochę za mało pije - przy mieszankach z TCPremix w ogóle nie widziałam go przy miseczce z wodą (no chyba, że wrócił zaziajany ze spaceru) zaczęłam dolewać dodatkowe porcje wody do mieszanki po rozmrożeniu, bezpośrednio przed podaniem. No i podobnie jak u Ciebie - Skipper siorbie z wielkim apetytem najpierw część płynną, a dopiero potem wyjada mięsko :food:
Jakoś kamień spadł mi z serca odnośnie ilosci spożywanych przez niego płynów :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-26, 11:48   

Cytat:
Ponieważ wydawało mi się, że Skipper trochę za mało pije - przy mieszankach z TCPremix w ogóle nie widziałam go przy miseczce z wodą (no chyba, że wrócił zaziajany ze spaceru) zaczęłam dolewać dodatkowe porcje wody do mieszanki po rozmrożeniu, bezpośrednio przed podaniem. No i podobnie jak u Ciebie - Skipper siorbie z wielkim apetytem najpierw część płynną, a dopiero potem wyjada mięsko :food:
Jakoś kamień spadł mi z serca odnośnie ilosci spożywanych przez niego płynów :mrgreen:


Też tak robię jak widzę, że Lucek za mało pije i wtedy dostaje zupkę z kawałkami mięsa. Najpierw wyciąga i wcina mięso, a później do czysta siorbie zupkę ;-)
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2012-12-30, 12:59   

Czy do TCPremix FIBRE z Psyllium należy dodać jeszcze jakieś węglowodany?
_________________
 
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-31, 10:55   

W zależności od tego jak wygląda kupa kociaka- teoretycznie nie trzeba bo wewnątrz jest już balast w postaci psyllium. Ja ostatnio używam Fibre i nie dodaję, bo kupa nie jest za sucha, ale jeśli kot ma np. zaparcia mimo dodatku psyllium to moim zdaniem można troszkę dodać balastu i obserwować kupę.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2013-01-14, 07:55   

w jakim wieku można juz podać premix???
jak małemu kocięciu
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-14, 09:07   

TCPremix przeznaczony jest dla kotów w każdym wieku. Można go podawać już od momentu przechodzenia z kociakiem na pokarm stały.
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-02-06, 10:26   

No jesteśmy już jakiś czas na BARFie z Fibre i nie dodaję warzyw, bo jak widać nie potrzeba dla niego, smakuje mu bardzo, bo miskę wylizuje, co mnie niezmiernie cieszy :food:

Wychodzi owszem drożej niż na naturalnym suplementowaniu, ale czego się nie robi dla kota. :lol:
_________________
 
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2013-04-18, 17:33   

ktos już stosował ten nowy Premix ?

http://ekozwierzak.pl/Kot...NoOvo-120g.html

własnie zamówiłam
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2013-05-03, 16:42   

premix nowy tak samo zjadliwy jak poprzednie wersje
troche inny w konsystencji
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2013-10-06, 16:23   

Mam pytanie odnosnie TC Premix No Ovo. Producent na stronie infomuje, ze ta wersja produktu pozwala na samodzielne dodanie zoltek i oleju z lososia, niestety nie pisza w jakich proporcjach. Na stronie ekozwierzaka znalazlam te proporcje, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Czy dodawanie zoltka i oleju z lososia jest tylko zalecane czy obowiazkowe w no ovo? I czy dodawac mozna oba skladniki do jednej mieszkanki czy trzeba wybrac jeden?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne