BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kurs "Wpływ żywienia na zachowanie kotów"
Autor Wiadomość
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-13, 09:56   Kurs "Wpływ żywienia na zachowanie kotów"

Ogłoszenie pokazało się na kocim forum. W pierwszy momencie bardzo chciałam pojechac, ale wygooglałam, że p. Sybilla pracuje dla Nestle Purina. I tu zapaliła mi się lampka. Oglądałam zdjęcia na facebooku z wystąpień tejże pani i stoją za nią wielkie bannery Puriny Duo Delice...

Cytat:
Od stycznia rusza Akademia KociŁapki w ramach której organizujemy szkolenia o kotach dla właścicieli, hodowców i osób pomagających kotom: http://www.facebook.com/akademiakocilapki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą:


I. Kurs "Wpływ żywienia na zachowanie kotów" - 11.01.2015r.

Prowadząca: dr n.wet. Sybilla Berwid - Wójtowicz, dietetyk weterynaryjny

Czy wiesz jak bardzo nieprawidłowe żywienie może wpłynąć na zachowanie kota? Jak nauczyć się prawidłowo czytać etykiety i bilansować posiłki? Jak dietą rozwiązywać problemy z nieprawidłowymi zachowaniami kota? Jakie mogą być konsekwencje nadmiernej podaży lub niedoborów poszczególnych składników diety?Zasady analizowania zapotrzebowania pokarmowego.Dieta kota seniora - jak wspomóc starzejącego się kota? Mleko zastępcze dla kociąt - problemy i trudności.



Termin: 11.01.2015r (niedziela) godz. 10.00 - 17.00

Zakres zagadnień: podstawy anatomii i fizjologii przewodu pokarmowego kota,

- podstawy dietetyki: surowce, rodzaje karm i pokarmów - ich specyfika, wady i zalety,

- ocena i wyliczanie zapotrzebowania pokarmowego oraz przełożenie na dawki różnych pokarmów,

- modyfikacja zachowania dietą: wpływ sposobu i częstotliwości karmienia, koncentracji pokarmu, zawartości składników pokarmowych oraz wybranych suplementów diety oraz ziół,

- preparaty mlekozastępcze dla kociąt,

- warsztaty i omówienie przypadków klinicznych.


O prowadzącej: dr n.wet. Sybilla Berwid - Wójtowicz - specjalista żywienia zwierząt, doktorantka Zakładu Dietetyki, Katedry Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, wykładowca akademicki, współorganizator i wykładowca Studiów Podyplomowych „Pielęgnacja i Żywienie Zwierząt Towarzyszących”. Autorka licznych artykułów dotyczących żywienia i pielęgnacji zwierząt towarzyszących i książki "Instrukcja Obsługi Pieska Jacósia". Na codzień zajmuje się poradnictwem dotyczącym doboru i bilansowania codziennej diety zwierząt i diet specjalnych.


Miejsce szkolenia: Bytom, Restauracja Stara Piekarnia

Cena:

Wariant I - 250 zł przy zgłoszeniu i opłacie do 15.11.2014

Wariant II - 290 zł - przy zgłoszeniu i opłacie po 15.11.2014




Zgłoszenia: biuro@kocilapki.pl _________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-13, 10:11   

czekaj, czekaj, to trzeba płacić 250zł za to, że przedstawiciel handlowy będzie mi produkt zachwalał :shock:
a może to jest błąd i płacą słuchaczom? :faja:
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 11:26   

O mamusiu... Może ich bezczelnie (choć uprzejmie) zapytać czy to będzie poważny wykład czy reklama Puriny ;-)

edit: piszą, że nie jest sponsorowany prze firmy produkujące karmy... tiaaa...
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
Ostatnio zmieniony przez situnia 2014-11-13, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 11:53   

Zdjęcie tej Pani z jej wykładu, slajd w tle: "Optymalna dieta dla współczesnych psów domowych, w świetle dowodów genetycznych na dostosowanie psa do diety bogato-skrobiowej w wyniku procesu udomowienia" ze znaczkiem Puriny :-?

https://www.facebook.com/...?type=1&theater
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-11-13, 11:56   

Mamy już jeden temat w tym dziale o pani Berwid-Wójtowicz i napisanym przez nią artykule:
Dlaczego pies nie jest mięsożercą, a kot może jeść zboża.

Zainteresowanych szkoleniem zachęcam do zapoznania się z tym, kim jest pani Sybilla oraz z jej niezwykłymi publikacjami ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 13:29   

Je jeszcze mogę dodać, że ten slajd jest z jakiegoś szkolenia firmy COAPE, która z kolei głosi na swojej stronie, że szkoli behawiorystów. Kiedyś zachęcona ładnym opisem zdecydowałam się na kurs on-line o zachowaniu kotów. Skończyło się to tak, że po przysłaniu 3 porcji materiałów negocjowałam z nimi ile procent kasy, którą zapłaciłam mają mi zwrócić :evil: Nie dość, że wartość materiałów bardzo marna, wymagania zaliczeniowe duże (co miesiąc 2 wypracowania na 1500 lub 2500 słów, np. o kocie w wybranym społeczeństwie, albo o tym żeby opisać z własnych obserwacji ile ptaków łapie kot wolnożyjący dziki, który żyje w okolicy wsi - 2500 słów, tak jakbym miała robić wycieczki na wieś, szukać tam dzikiego kota i go śledzić... :roll: ). Cena kursu kilka stówek, materiały na zasadzie kilka stron np. o wpływie łapania ptaków przez koty na populację ptaków w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo wyłapałam sporo błędów w materiałach w części dotyczącej ubarwienia, dziedziczenia ubarwienia, nazewnictwa itd...
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-13, 14:36   

situnia, wymagania do zaliczenia kursu COAPE są banalne. Taka praca to pikuś. Jak jeszcze załapiesz się na kurs dla zaawansowanych to zaczynasz się zastanawiać nad poziomem behawiorystów w Polsce. Ja notorycznie miałam obniżane oceny za to, że pisałam pracę na temat zamiast opisywać coś, o co mnie nie proszono.
Ale liczy się dyplom. Niestety tylko i wyłącznie. Bo możesz sobie mądre rzeczy mówić i mieć rację, ale jak idiota gadający bzdury ma dyplom to właśnie go ludzie słuchają. Nie liczy się wiedza ani doświadczenie. Liczy się dyplom.
 
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 15:29   

No fajnie, tylko ja nie widzę sensu żeby marnować czas na pisanie tasiemcowych wypracowań, które mają mało wspólnego z tematem kursu i na dodatek jak zobaczyłam te materiały i ich poziom... Toż to jakaś porażka... Każdy sam może to znaleźć w necie i to bez błędów!!! I wcale nie trzeba się naszukać... To ma być coś za co płacę ciężko zarobione pieniądze? Za jakiś chłam? :roll: :evil:

Teraz robię kurs po angielsku, taki: http://www.pawpeds.com/pa.../g1/g1info.html
Potem sa kolejne 2 - bardziej zaawansowane. Kurs dopiero niedawno zaczęłam i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, mimo że to kurs dla początkujących. Już twórcy mają plus chociażby za podkreślanie zapotrzebowań kota na picie dużych ilości wody, gdy jest karmiony chrupami, za podkreślanie, że kot powinien być w gruncie rzeczy karmiony tylko mokrym, za całkiem fajną wstawkę o BARFie i podanie podstaw z czego się to robi i jakie są mniej wiecej proporcje, za opisanie na jakie choroby kot może zapaść przy niewłaściwym karmieniu... A na poziomie G3 to ponoć uczą robić i bilansować mieszanki - G3 to kurs dla hodowców. Zobaczę jak reszta kursu będzie wyglądała i po zakończeniu pewnie co nieco o nim napiszę na forum ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-13, 17:12   

situnia napisał/a:
No fajnie, tylko ja nie widzę sensu żeby marnować czas na pisanie tasiemcowych wypracowań, które mają mało wspólnego z tematem kursu i na dodatek jak zobaczyłam te materiały i ich poziom...
Jeżeli Ci zależy na wiedzy to nie zapisujesz się na ich kurs korespondencyjnych. A jeżeli zależy Ci tylko na papierku to nie marudzisz, bo za niedługo i tak się zwróci.
Mi zależało na papierku.
 
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 17:58   

Ehh... może jestem naiwna, ale z papierkiem powinna iść wiedza moim zdaniem. Wiem że coraz rzadziej tak jest... :-(
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 18:05   

tak się zastanawiam co warty może być kurs na zoopsychologa tutaj http://espz.pl/zoopsycholog.htm
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-11-13, 18:50   

situnia, no niestety. Obecnie coraz rzadziej liczą się umiejętności, doświadczenie, faktyczna wiedza. Nikt nie patrzy na to, że masz wieloletnie doświadczenie w pracy z agresywnymi psami, Twoje zdanie jest mniej warte, niż osoby z papierkiem, która ma doświadczenie tylko z własnym psem i to mało problemowym.
A takich szkoleniowców i takich specjalistów wielu. Tak samo jak tacy co specjalizują się w jednym konkretnym kierunku szkolenia a wydaje im się, że rozumu wszystkie pozjadali i wiedzą wszystko o wszystkim, bo są specjalistami w swojej dziedzinie co w ich mniemaniu rozciąga się na pozostałe.
 
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 20:00   

Tufitko, jeżeli chodzi o koty to wiele wart nie jest niestety... :-/
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne