BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF na wakacjach/wyjazdach
Autor Wiadomość
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2015-01-06, 21:29   

Szczęściara. Magnolka z wiekiem coraz bardziej nienawidzi samochodu - teraz przy próbie wpakowania do transportera potrafi się zesikać :-( samą podróż też coraz gorzej (zianie i takie tam). Kiedyś było dużo lepiej (nawet do Poznania jechała i w czasie postoju jadła).
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-06, 21:35   

To kiepsko :-( my wszędzie jeździmy z kotami, bardzo często podróżują. Miałabym zagwozdkę, gdyby któryś kot tego nie lubił.

A co do jedzenia w podróży, to ja kotom w samochodzie daję suszone mięso do przegryzienia.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-06, 22:31   

situnia napisał/a:
Ja bym się bała kota puszczać luzem po samochodzie :-P Wypadek i po kocie, nie mówiąc o tym, że wypadek może być spowodowany przez kota :-P


Nie jest tak, że kot chodzi całkiem sam po samochodzie gdzie chce.
Podstawa do oczywiście porządny transporter, przypięty pasami na tylnym siedzeniu.
Oprócz tego mamy też szelki przypinane do pasów.
Jeśli pozwalamy kotu wyjść to jest przypięty i oczywiście tylko na dobrej drodze, z dala od kierowcy. Jeśli pędzimy autostradą 140km/h to siedzi w transporterze.
Ale ma możliwość wyjścia chociażby z racji na konieczność skorzystania z kuwety, która jest za tylnym siedzeniem.
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-01-07, 17:24   

My też wszędzie jeździmy z Pedrem (znaczy na urlopy), zawsze siedzi w transporterze przypiętym pasami na tylnym siedzeniu, a wychodzi z niego jedynie na postojach i spaceruje po aucie. Nigdy nie zdarzyło się by zechciał cokolwiek zjeść w czasie podróży. Raz, gdy podróż trwała wyjątkowo długo, wcisnęłam mu do pysia parę kęsów, inaczej nie było szans by ruszył (stres). Natomiast zawsze mam ze sobą strzykawkę i na każdym postoju dopajam go wodą. Kuweta też jeździ zawsze za tylnym siedzeniem (może do niej wejść przez otwór w oparciu tylnego siedzenia), ale nigdy nie chciał skorzystać (czasem na postoju posiedzi sobie w niej ale nic nie zrobi).

trinity napisał/a:
Podróż powinna zająć nam około 6-7 godzin, ale przy obecnych warunkach śnieżnych i wiadomej sytuacji na zakopiance może zejść się nawet 10.

Ender na pewno w samochodzie nie będzie chciał jeść puszek, już tego próbowaliśmy. Natomiast chrupki wchłonie w każdej ilości i w każdych okolicznościach.

Czy lepiej nakarmić go przed wyjściem i potem przegłodzić przez czas podróży? Czy lepiej ( gdyby podróż przedłużała się ) podać chrupki? - mam applaws dla kociaków.

Raz zdarzyło mi się podróżować z dwoma kociętami z Polski do Holandii (kociaki miały po 4-5 miesięcy). Nie wiem ile nam to zajęło dokładnie ale raczej nie krótko (z Katowic pociągiem do Warszawy, potem samolotem do Amsterdamu, a z Amsterdamu kolejnym pociągiem do Rotterdamu). Wiadomo, że transfery, odprawy na lotnisku i takie tam trwały sporo. Kociaki były razem w jednym transporterze i przetrwały podróż zupełnie bez jedzenia (nic nie chciały wziąć do pyszczków). Natychmiast po przyjeździe do domu zrobiły swoje w kuwecie i rzuciły się na jedzenie. Nic im nie było. Tak więc moim zdaniem spokojnie można zdrowe koty (także kociaki) przewozić nawet przez kilkanaście godzin bez jedzenia. Warto natomiast próbować dopajać futrzaki jeśli podróż się przedłuża.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 20:34   

Moje też jeżdżą w transporterze przypiętym pasami. I również jeżdżą z nami wszędzie. Zazwyczaj nie jeździmy na tyle daleko, żeby trzeba było je karmić w drodze. Natomiast mi zdarzyło się jechać 3 razy na wystawę pociągiem (nawet z przesiadkami). Wtedy kotka jadła BARF albo w pociągu, albo po dojechaniu na wystawę w klatce wystawowej. Załatwia się też na wystawie, choć wiem, że niektóre koty maja z tym problem i czekają na powrót do domu. W ogóle moje koty gdzie nie jesteśmy to jedzą i wchodzą do kuwety się załatwić, chociażby stała na środku pokoju :-P
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-10, 22:40   

dagnes napisał/a:
Tak więc moim zdaniem spokojnie można zdrowe koty (także kociaki) przewozić nawet przez kilkanaście godzin bez jedzenia. Warto natomiast próbować dopajać futrzaki jeśli podróż się przedłuża.


Ender przeżył podróż bez jedzenia. Ostatecznie zdecydowałam nie podawać chrupek. Podróż trwała 7 godzin, więc dał radę.
Potem 2 dni po powrocie odrabiał zaległości chyba, bo jadł o 50% więcej niż zazwyczaj.

Muszę jednak przemyśleć jakoś problem dopajania przed letnim urlopem, gdy będzie gorąco. Zupełnie nie umiem podawać mu czegokolwiek strzykawką. Wszelkie próby kończą się fiaskiem.
Muszę potrenować, bo w ogóle wcześniej nie dostrzegałam tego problemu.
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-12, 10:35   

Mój mąż też nie umie podawać nic strzykawką, więc on macza co chwilę kotom łapkę w wodzie, żeby tą wodę sobie zlizały. Nie ma porównania między takim mini dopajaniem a strzykawką, ale zawsze lepsze to, niż nic.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-29, 19:12   

Czy próbował ktoś może wekowania (tyndalizacji) mięsa zalanego rosołem w słoiczkach i dodawania potem osobno suplementów? :?: wiadomo, że niestety przy wekowaniu mięso się ugotuje, więc w zasadzie będzie to gotowany barf, ale tak sobie dumam, że może to być fajne rozwiązanie na niedługie wyjazdy.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Kierei 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-02-20, 00:48   

Z tym wekowaniem to brzmi ciekawie :) bo wekowane i w lodówce może stać dłuższy czas i mogła bym kilka słoiczków schować do piwnicy na wszelki wypadek... I stało by jak kiełbasiane albo pasztet od mamy czy babci...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne