BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy ze skórą i sierścią u kotów na BARFie
Autor Wiadomość
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-08-22, 17:17   

Ze zdjęć trudno wywnioskować, co to jest, tak naprawdę powinien obejrzeć to weterynarz. Mnie przychodzą do głowy 2 rzeczy: zmiana grzybicza lub lokalna reakcja zapalna na coś, mikrougryzienie np. A czy kot w ostatnim czasie nie miał tam robionego zastrzyku?
Co do SUK- w 99% ma to związek z pojawieniem się drugiego kota. Powinnaś całkowicie odstawić mu suchą karmę, przejść na mokre z dużą ilością wody (jeśli nie będzie chciał jeść zupy, to wyjściem jest dodanie galaretki zamiast czystej wody).
Nie wiem, co znaczy, że mięso nie jest barfowe, ale surowe? Że bez suplementów? Jeśli tak, to powinnaś dać chociaż taurynę i omega-3. I powoli myślęć o przejściu na prawdziwy barf. I pamiętaj, że mięso ma być tłuste, nie samo chude (bo za chwilę kot będzie miał problem z nerkami, przy SUK trzeba szczególnie na to uważać)
 
 
eleta 

Dołączyła: 28 Cze 2017
Posty: 70
Skąd: Piechowice
Wysłany: 2017-08-23, 08:48   

Dzieki za info. Nie miał robionego zastrzyku i zmiany na skórze sa tylko w tym jednym miejscu, a kot sie tam non stop lize.

Na razie chce kota nauczyc w ogole jesc cokolwiek mokrego, wiec z tym odstawieniem całkowitym suchego to tak stopniowo - dostaje rano mała garstke, a pozniej juz tylko mieso i puszki. Mieso niebarfowe - miałam na mysli surowe po prostu pokrojone w kosteczke i podane kotu. Do barfowania jeszcze nie dojrzałam. A moj kot nie dojrzał do mokrego w zadnej postaci - ani wody ani galaretek, jedyne co udaje mi sie w niego wmusic to pasty z miamora rozpuszczone w wodzie ale tez niewielkiej ilosci bo wtedy tez nie tyka. Galaretki sa fe, smierdza i sa niejadalne. Woda widze ze pije ale nie jestem w stanie zmierzy ile bo sa dwa wariaty w domu. Pojemnie strzykawka odpada - za duzy stres, próbowalam i skonczylo sie tym ze kot nie chcial wyjsc przez kilka godzin spod lozka a pozniej kiedy sie do niego zblizałam to tez tam zwiewał.

To moze te suplementy które wkleiłam ? znalazłam je polecone na Waszym forum dla początkujących bariarzy :)
Kto ma jakies pomysly co to moze byc na grzbiecie kociaka?
 
 
eleta 

Dołączyła: 28 Cze 2017
Posty: 70
Skąd: Piechowice
Wysłany: 2017-08-23, 17:14   

bylam u weta , kociak dostal sterydy bo dochtór stwierdził ze to efekt iniekcji i reakcji organizmu, mimo ze zastrzyk był podany ok 1,5-2 miesiecy temu. Mam obserwowac i jak wyjdzie kolejne to znowu przyjsc
 
 
SiDi 

Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 11
Wysłany: 2019-08-28, 07:25   

Hej,
mamy dwa MC z hodowli (kotkę mamy 2 lata, kocura 1 rok). U nas są na barfie i w hodowli również na barfie byli od samego początku. Mamy problem z ich włosiem, bardzo dużo go gubią każdego dnia. Nawet po jednym głaśnięciu na dłoni pozostają włosy. Bardzo nie lubią być czesane, ale jak już je czeszemy (czy to zwykłą szczotką czy furminatorem) to właściwie moglibyśmy je czesać nonstop i cały czas by te kłaki wychodziły. Nie jest to na pewno problem związany ze zmianą diety z puszkowej na barfa, bo są one na nim od samego początku właściwie.
Dodam, że dieta barfowa jest robiona wg kalkulatora i żadne parametry nie są czerwone lub poza normą https://imgur.com/a/FUVpsw1
Ktoś ma/miał podobny problem i wie co zrobić?
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-08-28, 11:23   

SiDi,
stosunek wapń:fosfor masz nieprawidłowy. Nie powinien być niższy niż 1,15, czyli powinieneś dołożyć skorupek.

Co do wypadającej sierści - jak długo trwa to linienie? To lato jest szalone, moje koty (krótkowłose) też ciągle gubią futro a psy zrzucają sierść już chyba czwarty raz w tym roku. Ale to, które im zostaje ;) jest piękne i błyszczące, więc to na pewno nie niedobory.

Warto wprowadzić jednak kwasy Omega 3 - w postaci oleju z łososia hodowlanego, kryla, albo w kapsułkach. Bardzo pozytywnie wpływa na stan skóry i włosów. Nie widzę w przepisie omegów, stąd sugestia.
Druga rada - dodawaj przez jakiś czas więcej żółtek. W tej mieszance spokojnie możesz podać 4-5 (jeśli koty są zdrowe), najlepiej z hodowli eko.
I zorientuj się, czy masz dostęp do podrobów bogatszych w biotynę i miedź - np wątroba kacza, gęsia mają i jedno i drugie.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-08-28, 11:31   

Dubel - proszę o usunięcie
Ostatnio zmieniony przez Anilina 2019-08-28, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kyra 

Barfuje od: 3 m-cy
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Paź 2021
Posty: 3
Skąd: wadowice
Wysłany: 2022-01-09, 21:14   Tlusra sierść a barf

Hej. Ja nowa z innej beczki troche. Czego w barfie jest za mało lub za dużo jak kot ma tak jak by pomierzwiona przetluszczona sierść? Nie dam rady wkleić przepisu bo to kupne ale mam wrażenie że to od jedzenia bo oba tak maja. Albo centralne ogrzewanie...
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-10, 08:05   

Kyra, co to znaczy kupne? :shock: W sensie puszki?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Kyra 

Barfuje od: 3 m-cy
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Paź 2021
Posty: 3
Skąd: wadowice
Wysłany: 2022-01-10, 11:08   

Hejka. Takie zamrożone gotowe posiłki dla kotów. Do tej pory kupowałam bo myślałam że i tak to lepiej niż puszki a kicie byly weflug weta zdrowe. Po dwóch posiłkach z tej nowej dostawy mam pomierzwione koty... Sama nie wiem bo też ogrzewanie i wilgotność w domu... w zachowaniu nic się nie zmieniły. Kupa taka sama.

No dzieki Carmaniola juz wiem. Zaczęłam im dawać dodatkowo olej z Pokusy i pewnie maja za dużo witaminy D. Uff...
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2022-01-10, 19:27   

Dodam jeszcze, że jeżeli to kocurki nie kastrowane (zwłaszcza długowłose) to... ten typ tak ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne