BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy podczas wprowadzania BARFa
Autor Wiadomość
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-02-17, 15:29   

Zawsze zasadą przy biegunce jest jednodniowa głodówka...Podrażnione jelito musi odpocząć i spokojnie wyczyścić się z tego co podrażnia.
 
 
nigritta 

Barfuje od: 09.02.2013
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 9
Wysłany: 2013-02-17, 15:35   

isabelle30, no to będzie głodówka :-( dziękuję :->
 
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-07-26, 15:49   

Witam.
Mam mały problem moim Taco. Problem zresztą niespodziewany, który zbił mnie z tropu i nie wiem, co w tej sytuacji robić.
Karmienie surowizną mieliśmy rozpocząć wczoraj. Byłam dobrze nastawiona, bo Taco dotychczas jadał już surowiznę i było wszystko dobrze. Zaplanowane mieliśmy, że przez niemal dwa najbliższe tygodnie będziemy jeść wołowinę. W czwartek, czyli dzień przed rozpoczęciem diety dzieliłam mięso na porcję i wtedy też Taco zjadł sobie parę kawałków wołowiny i cóż, bardzo mu smakowała. Niestety tego dnia miał straszny apetyt, a że to typowy odkurzacz to na spacerze sprzątał wszystko, co było na jego drodze.
Na drugi dzień od samego rana strasznie burczało mu w brzuszku, a dodam, że wieczorem już nic nie zjadł... Myślałam, więc że jest głodny, więc włożyłam do miski mięcho, ale odszedł. Nawet nie próbował łapać tego w zęby. Później do tej wołowiny dodałam jeszcze jajko, bo dotychczas je uwielbiał, ale też nic. W końcu wieczorem dodałam hemoglobiny. Popił trochę, ale mięso zostawił. Po mniej więcej dwóch godzinach wymiotował.
Dzisiaj to samo. Wołowiny nadal nie tknął. Później przypomniało mi się, że czytałam tutaj na forum o tym, że gdy pies nie chce jeść surowizny warto ją sparzyć. Tak też zrobiłam, ale dalej nic. Włożyłam do konga, ale to też nie podziałało, choć mam wrażenie, że chce mu się jeść, ale gdy w końcu złapał w pyszczek kawałek, tak od razu się zwymiotował. Nawet nie miał tego typowego dla psa odruchu, tylko po prostu z niego wyleciało.
Nie wiem, co teraz robić i co o tym myśleć... Czy pies może reagować tak na wołowinę, czy to może być jakiś głębszy problem? I co mam teraz robić odnośnie planów barfowania? Mama moja cały czas mówi żeby mu mięso ugotować, zrobić rosołek i ryż, a ja nie wiem już jak postępować...
Pomóżcie, doradźcie...
Myślałam też o tym, by zrobić mu siemię i podać, ale z czym? Jutro weterynarz przyjmuje od 17, dlatego też tak myślę, że może go dzisiaj jeszcze przegłodzić, a jak jutro nie będzie poprawy to iść do lekarza?

Aha, dodam że Taco na dworze cały czas zajada się trawą...
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-26, 16:05   

napewno nie wciskaj mu nic na siłę. z głodu nie umrze. myślę, że psu mogło zaszkodzić znalezisko na spacerze... na wszelki wypadek możesz lekko podgotowywać mięso, bo jest to w tym momencie lżejszy posiłek dla jego żołądka - dla psa, który tak na prawdę nie zaczął jeszcze barfować. nie podawaj w tym momencie żadnych suplementów. hemo też
Ostatnio zmieniony przez immortal 2014-07-26, 16:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-26, 16:08   

ja myślę, że to nie ma związku z dietą tylko jakieś choróbsko się was czepiło.
głodówka nie zaszkodzi, nie dawaj nic do jedzenia do jutra.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-26, 16:26   

Też mi się wydaje, że mógł coś "sprzątnąć" na spacerze i mu zaszkodziło. Teraz chyba lepiej poczekać aż mu to przejdzie i wtedy dopiero spróbować przestawiać
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-26, 16:35   

Ja też bym nie podawała żadnych suplementów, zwłaszcze hemoglobiny, bo dużo zwierząt od niej wymiotuje!
Ja bym zrobiła głodówkę ale może nie całodniową, bo to w końcu szczeniak jest, a nie dorosły... taką na 2 posiłki głodówkę. I potem malutkimi kroczkami, malutkimi porcjami podawać to mięsko. Szkoda że nie masz żwaczy świeżych. A jak nie będzie poprawy do tej 17 to do weta, niech da coś przeciwwymiotnego i osłonowego na żołądek. Wołowina w zamrażalce może poczekać na lepsze dni twojego psiaka ;-)
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-26, 16:37   

a nie doczytałam, że szczeniak. Ja bym nie eksperymentowała zanim pies nie bedzie całkiem zdrowy. BARF wam nie ucieknie a rewolucje żołądkowe niepotrzebnie malucha osłabią
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-07-26, 16:45   

Dobrze, tak też zrobimy.
Dzisiaj bezwzględna głodówka, a jutro zobaczymy jak będzie funkcjonował. Źle - weterynarz, a jak dobrze to bez pośpiechu, tylko coś lekkiego na żołądek.
Dobrze, zrezygnuję też na początek z tej hemoglobiny. W zasadzie to wczoraj też nie miałam jej podawać, ale pomyślałam, że może wtedy przekona się do jedzenia...
 
 
anulia92 

Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-02-01, 09:13   kłopoty przy przechodzeniu na barf

Drodzy Barfowicze, potrzebuję Waszej pomocy! Posiadam owczarka niemieckiego. Podjęłam decyzję, że "przejdziemy" na BARF. Owczarek przez 4 dni dostawał nieoczyszczone żołądki, następnie dwa dni mięso dziś ma dzien przerwy. Ale podczas tych kilku dni karmienia codziennie, z reguły rano "naciąga go" na wymioty. Trwa to kilka sekund, z pyska wyleci mi doslownie trochę żółci czy nie wiem jak to określić, nie wymiotuje na pewno tym co zjadł. Prosze mi coś poradzić, nie wiem czy jutro moge podac mu kolejna porcję mięsa, ponieważ boję się, że mogę mu zaszkodzić. Do swojego weterynarza raczej nie mogę się z tym udać, z tego co się zdążyłam zorientować o zywieniu BARF nie wie nic. POZDRAWIAM
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-01, 10:25   

Na początek pytanie, czy jesteś pewna, że pies dostaje tyle posiłku ile potrzebuje? Takie wymioty mogą sugerować, że pies po prostu jest głodny. Albo dostał za mało jedzenia na wieczór, albo dostał je zbyt wcześnie i po prostu do rana zdążył zgłodnieć (tyczy się to również innych pór dnia). Daj mu więcej jedzenia. Nie wiem też jaki masz właściwie system podawania posiłków.
 
 
anulia92 

Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-02-01, 16:35   

pies ma 1,5 roku, waży 20 kg, dostaje 0,5 kg pokarmu raz dziennie.. takie rewolucje ma tylko z rana, niezależnie o której dnia poprzedniego dostała pakarm
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-01, 16:57   

No właśnie, dlatego spróbuj zrobić tak, jak pisałam Ci wyżej.
 
 
Kleik 

Wiek: 33
Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 65
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-02-01, 20:53   

anulia92, moja suka ma 15kg, w tej chwili zjada 0,5kg mięsa plus warzywa (dostaje do pogryzienia marchewkę/pietruszkę itp.) taką jedną dużą w ciągu dnia plus olej jest też więc trochę kcal więcej. Więc może faktycznie troszkę więcej jedzenia powinnaś dawać, albo spróbuj rozłożyć na dwa posiłki. Wymioty żółcią to często wymioty "głodowe".
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2015-02-01, 21:15   

Może by właśnie rozłożyć porcję na dwa posiłki dziennie zamiast jednego?
Krótsze odstępy pomiedzy posiłkami zwykle zapobiegają tzw. wymiotom głodowym, spowodowanym u niektórych osobników tym, że żołądek jest zbyt długo pusty.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne