BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Aktywność fizyczna - dla zdrowia i dłuższego życia :-)
Autor Wiadomość
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-03-22, 15:35   

JA jeszcze jakiś czas temu spędzałam dużo czasu na swoim starym mieszkaniu w bloku gdzie się wychowałam i niestety ale widziałam, że pod tym samym blokiem, pod którym kiedyś jako dzieciaki się bawiliśmy gromadnie, stadami wręcz można by powiedzieć teraz dzieci jest tam jak na lekarstwo i to w sumie tylko takie maluchy kilkuletnie z mamusiami w piaskownicy :( Dzieciaki mojej koleżanki z podwórka ganiały tam tak samo jak my kiedyś ale jakoś tych innych dzieci tam brakowało :( Dobrze, że chociaż ona sobie tyle własnych naprodukowała, ze się na tym podwórku samotne nie czuły :mrgreen:
Z drugiej strony pod blokiem mojego Ex dzieciaków tyle samo co za jego dzieciństwa biega. Może to kwestia zasobności portfela ? Moja okolica trochę bogatsza niż jego to i dzieciaki pewnie zamiast po dworze biegać to w gadżetach siedzą.

Ja pamiętam jak mnie jak miałam tak z 9 lat razem z moją koleżanką policja (milicja właściwie jeszcze wtedy) do domu odprowadzała nie mogąc się nadziwić, że takie szkraby o 11 w nocy po dworze łażą zamiast już dawno spać. A u nas na podwórku to była norma w lecie. My chyba byłyśmy bardziej od tych milicjantów zdziwione, że oni się dziwią i że tak nie wolno niby :mrgreen:
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-03-23, 11:53   

A widzisz, milicjanci się dziwili i odprowadzili do domu. Dziś wzięliby dzieciaki ze sobą i od razu telefon do opieki społecznej.
Tak, rodzice teraz bardizej przewrażliwieni ale i "od góry" to przewrażliwienie jest częściowo narzucane. No bo co to za matka co dziecko SAMO na dwór puszcza? Powinna siedzieć tam, patrzeć i lecieć na ratunek przy potknięciu. Bo jeszcze, nie dajcie bogowie, zedrze sobie dzieciaczyna skóre na kolanku.
Swoją drogą a propos skakania po drzewach i opieką nad dziećmi. Ostatnio wylazłam za swoimi na ogród. mamy taki 3-pniowy klon, który został scięty na wys o 2.5. Wdrapałam się na toto, zasiadłam na jednym z pieńków i "pilnowałam" gawiedzi. Pierwsze co to mój młody wspiął się za mną.... i utknął między pniami. Muszę gamonia nauczyć porządnie po drzewach lazić żeby matce wstydu nie przynosił :lol:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-03-23, 12:21   

Ta gwoli ścisłości to nie ma w Polsce "opieki" społecznej od wielu lat.
To raz.
Dwa: to off jest w tym wątku.
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-03-23, 13:44   

Sne ale to jest bardzo luźny temat (patrząc po wątku od którego się zaczął) i to w dodatku w Hyde Parku to juz chyba można sobie na jako taki off top w tej sytuacji pozwolić :twisted: bo chyba bez sensu by było wydzielać z tych naszych wspomnień z dzieciństwa nowy wątek. Mi sie zdaje, że niektórym wątkom jednak szczególnie tym w Hyde Parku możnaby pozwolić żyć własnym życiem bez przycinania do ścisłego meritum i ten wątek do takich wg. mnie właśnie należy :-P Ale to nie ja tu jestem moderatorem, wiec pewnie nie mam prawa się mądrzyć :lol:
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-03-23, 13:55   

scarletmara, o aktywności z dzieciństwa to sobie można (dla mnie to jest na temat), ale o odpowiedzialności za dzieci i ich bezpieczeństwo i odbieraniu ich rodzicom to jakby nie ten temat jest.
 
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-31, 20:12   

saphirith1987 napisał/a:
kreomolinka, jakby co, to serdecznie polecam szkołę na Wawrzyniaka ;-) Bez mięśni też się da :-P Rozciągnięcie ważniejsze. Ten Piloxing też ciekawie wygląda, możesz polecić jakieś miejsce w Poznaniu, najlepiej na multisporta? :-)


Pilox jest tylko na św wojciechu w Fit-Dance. Zapraszam :D W tym miesiącu akurat mnie tam nie będzie (albo będę rzadko) ponieważ grafik nowy mi nie odpowiada i czekam na zmianę (albo mojego rozkładu albo ich).

Bardzo dużo dobrej energii w środku. I jest multisport.
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne