BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Frecie opowieści
Autor Wiadomość
maneki 


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 26
Wysłany: 2012-06-25, 21:34   

harpia napisał/a:
Najwyższa pora przestawić najmłodszych członków Libiąskiej Mafii :kwiatek:

Malce Artemis vel Rudej i Shoguna, urodzone 3 dni temu :-D
Obrazek

Szczęśliwa siódemka, ale będzie jazda jak urosną :faja:


o rany, jakie małe pędraki:P. A mamuśka dzielnie się nimi opiekuje?
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-06-27, 14:53   

maneki napisał/a:
harpia napisał/a:
Najwyższa pora przestawić najmłodszych członków Libiąskiej Mafii :kwiatek:

Malce Artemis vel Rudej i Shoguna, urodzone 3 dni temu :-D
Obrazek

Szczęśliwa siódemka, ale będzie jazda jak urosną :faja:


o rany, jakie małe pędraki:P. A mamuśka dzielnie się nimi opiekuje?


Jest dzielna, to jej pierwszy raz, ale radzi sobie wzorcowo :mrgreen:
Tylko muszę jej ręce pokazywać za każdym razem jak coś robię w kojcu, żebym któregoś bąka jej nie porwała, musi mieć zawsze zliczone w gromadce ;-)

Dziś przyszli barfiarze mają tydzień:

_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-11-13, 19:36   

Chyba najwyższa pora odkopać dziennik ;-)

Od ostatniego wpisu minęło prawie pięć miesięcy, tegoroczne dzieciaki wyrosły na wspaniałe freciaki, ze mną została Ritmo, po 2 miesiącach rozłąki, wróciła do domu, mam nadzieję, że czas pozwoli by wróciła do zachowań przed wyjazdem, odzyskam wtedy mojego świra patentowego :mrgreen:
Ritmo wygląda tak:
http://sphotos-d.ak.fbcdn...124143882_n.jpg
Jest czekoladową syjamką, nie często widuję tą odmianę, nawet w Europejskich hodowlach :kwiatek:
Niesamowicie wygląda sytuacja, kiedy obok siebie stoi Babcia Baffi, Mama Arti, Tata Shogun i Ritmo, ich córka oraz wnuczka Bafficy, taki widok przypomina mi po co w ogóle mam hodowlę, niektórzy myślą, że dla kasy, fakt, zbijam kokosy na tych małych gremlinach :faja:

Reszta stada na szczęście zdrowa, walczymy ze zdobyciem antybiotyku na bazie cyprofloksacyny dla Demeter, w Polsce nie ma odpowiedników weterynaryjnych a dawki ludzkiego antybiotyku są zbyt duże. Baffi czeka na ponowne badanie krwi, żeby sprawdzić czy wątroba się regeneruje, poza nimi, reszta ma się dobrze (tfu, tfu, tfu)
Gdyby ktoś chciał pooglądać zdjęcia bandziorów (psa również 8-) ) to zapraszam na FB:
http://www.facebook.com/argentovivo.ferrets
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Madziorek 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 14 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-14, 10:41   

Ritmo jest przecudowna <3
mam nadzieje na taką Ritmo albo Belle (wł Alani) w przyszlosci :)
 
 
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-11-20, 11:07   

harpia napisał/a:
na tych małych gremlinach :faja:

Reszta stada na szczęście zdrowa, walczymy ze zdobyciem antybiotyku na bazie cyprofloksacyny dla Demeter, w Polsce nie ma odpowiedników weterynaryjnych a dawki ludzkiego antybiotyku są zbyt duże. Baffi czeka na ponowne badanie krwi, żeby sprawdzić czy wątroba się regeneruje, poza nimi, reszta ma się dobrze (tfu, tfu, tfu)
Gdyby ktoś chciał pooglądać zdjęcia bandziorów (psa również 8-) ) to zapraszam na FB:
http://www.facebook.com/argentovivo.ferrets


Harpia, a może poproś weta, żeby Ci wypisał receptę do apteki - tam dzielą indywidualnie na takie opłatki, trzeba tylko napisać jaka musi być wyjściowa dawka leku.
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-11-20, 11:37   

nenya napisał/a:
harpia napisał/a:
na tych małych gremlinach :faja:

Reszta stada na szczęście zdrowa, walczymy ze zdobyciem antybiotyku na bazie cyprofloksacyny dla Demeter, w Polsce nie ma odpowiedników weterynaryjnych a dawki ludzkiego antybiotyku są zbyt duże. Baffi czeka na ponowne badanie krwi, żeby sprawdzić czy wątroba się regeneruje, poza nimi, reszta ma się dobrze (tfu, tfu, tfu)
Gdyby ktoś chciał pooglądać zdjęcia bandziorów (psa również 8-) ) to zapraszam na FB:
http://www.facebook.com/argentovivo.ferrets


Harpia, a może poproś weta, żeby Ci wypisał receptę do apteki - tam dzielą indywidualnie na takie opłatki, trzeba tylko napisać jaka musi być wyjściowa dawka leku.


Nie da się, już wcześniej szukałam kto mógłby podzielić mi inny lek, na 20 porcji, apteki tego nie zrobią, za małe dawki.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
BALROG 


Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: z nory
Wysłany: 2012-11-20, 14:38   

nenya napisał/a:
harpia napisał/a:


Każda grupka biega osobno bo się nie trawią, taki urok charakterów (dlatego nie potrafię uwierzyć w zgodność dużego stada, jak to mi kiedyś taki jeden z trójmiasta wciskał ;-) )



uhm, kolega z forum, kojarzymy, też nie bardzo mnie przekonuje 8-)


Neya nie kolega!!! bo nie zwraca się do kogoś tak, jak mu się cztery litery obsmarowuje za plecami

A po drugie żadna z was u mnie nie była a wiele osób było i widziało
Ale zapraszam w każdej chwili
Zobaczycie stado 15 fretek bez klatek i wypuszczania na tury
To znaczy klatki są (woliery) ale mają wyciągnięte dna i panele boczne by fretki swobodnie wchodziły na rozwieszone tam chamaczki
Stado może żyć w zgodzie owszem dochodzi do sprzeczek i są fretki które trzymają sie bardziej razem ale żadne sobie krzywdy nie robią
I zaznaczam że nie stosuje żadnych otępiaczy

Wiec jeszcze raz Neya, Harpia zapraszam zobaczycie zgodne stado
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-11-20, 15:29   

Balrog, jak tak bardzo chcesz wciskać ludziom swoje zdanie, załóż do tego celu odrębny temat, nie zaśmiecaj tego.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
BALROG 


Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: z nory
Wysłany: 2012-11-20, 15:52   

Harpia sama mnie wywołałaś do tablicy w tym temacie
Co ty masz prawo pisać na mój temat w twoim temacie a ja mam sobie założyć inny
Nic z tego właśnie dla mnie jest ważne by ludzie tutaj moja odpowiedź widzieli i sama sobie jesteś winna
Trzeba było nie pisać o mnie :mrgreen:
 
 
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-11-20, 15:58   

harpia napisał/a:

Nie da się, już wcześniej szukałam kto mógłby podzielić mi inny lek, na 20 porcji, apteki tego nie zrobią, za małe dawki.

A jaka dawka? Apteki bezpośrednio pytałaś? Nie spotkałam się nigdy z odmowa podziału leku (chyba, że jest w postaci kapsułek, wtedy może być problem z rozmieszaniem)

BALROG napisał/a:


Neya nie kolega!!! bo nie zwraca się do kogoś tak, jak mu się cztery litery obsmarowuje za plecami

A po drugie żadna z was u mnie nie była a wiele osób było i widziało
Ale zapraszam w każdej chwili
Zobaczycie stado 15 fretek bez klatek i wypuszczania na tury
To znaczy klatki są (woliery) ale mają wyciągnięte dna i panele boczne by fretki swobodnie wchodziły na rozwieszone tam chamaczki
Stado może żyć w zgodzie owszem dochodzi do sprzeczek i są fretki które trzymają sie bardziej razem ale żadne sobie krzywdy nie robią
I zaznaczam że nie stosuje żadnych otępiaczy


Ale czemu na mnie krzyczysz, nie widzę tu żadnego obgadywania? Harpia wspomniała o Tobie - ja stwierdziłam, że kojarzę i taki sposób utrzymania zwierząt też mnie nie przekonuje = koniec tematu. Bez wycieczek osobistych, bez nieprzyjemnych słów na Twój temat, więc nie kumam czemu się ciskasz?

(nawiasem mówiąc nenya, też z władcy pierścieni 8-) )
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-11-20, 16:06   

nenya, podział tabletki na 20-25 porcji, dzwoniłam poza moimi aptekami, do tych większych w Krakowie i nie ma takiej opcji, nie są w stanie zachować leczniczych właściwości specyfiku.
Z antybiotykiem nie ma już problemu bo mamy jeszcze do wyboru, poza tabletkami - iniekcję, którą łatwiej podzielić (choć nie chcę wiedzieć jaki będzie ryk - Demi tak reaguje na sam widok strzykawki)

Balrog, daj ty sobie spokój z lataniem za mną, ani mnie to cieszy, ani bawi, robisz nagonki, obrażasz i czepiasz się bez powodu, dla mnie zawsze byłeś i będziesz kolekcjonerem a nie miłośnikiem, możesz sobie piać o swoich wspaniałych warunkach, ale nie zapomnij, że nie jesteś jedyną osobą, mającą ponad 10 fretek w domu, moich mam 11 i wiem ile trzeba czasu i pracy, żeby takie stadko żyło w szczęściu i zdrowiu, możesz kit wciskać, ale nie mnie.
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
BALROG 


Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: z nory
Wysłany: 2012-11-20, 16:27   

harpia napisał/a:

Balrog, daj ty sobie spokój z lataniem za mną, ani mnie to cieszy, ani bawi, robisz nagonki, obrażasz i czepiasz się bez powodu, dla mnie zawsze byłeś i będziesz kolekcjonerem a nie miłośnikiem, możesz sobie piać o swoich wspaniałych warunkach, ale nie zapomnij, że nie jesteś jedyną osobą, mającą ponad 10 fretek w domu, moich mam 11 i wiem ile trzeba czasu i pracy, żeby takie stadko żyło w szczęściu i zdrowiu, możesz kit wciskać, ale nie mnie.


No tu się popisałaś Harpia :mrgreen:
ja cie obrażam, ubliżam i czepiam bez powodu :?: a ty co piszesz zobacz co zacytowałem i podkreśliłem :mrgreen:
Nie oczerniłem cie tu nigdzie tylko wyjaśniłem sprawę
Ba nawet cie zaprosiłem byś na własne oczy zobaczyła
Bo łatwo kogoś sądzić po mitach które w większości samemu się stworzyło, ale niestety taka już jesteś
Szanuję cie za wiedzę ale niestety przyćmiewa ją twoja osobowość :!:

Zauważ jedną rzecz u mnie bywają osoby, dość często i niczego przed nimi nie ukrywałem a jakoś żadna nic na mnie złego nie powiedziała

Neya zapraszam do Sopotu byś naocznie sprawdziła warunki i zgodność mojej kolekcji :mrgreen:
 
 
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-11-20, 16:32   

BALROG napisał/a:


Neya zapraszam do Sopotu byś naocznie sprawdziła warunki i zgodność mojej kolekcji :mrgreen:


Oo to jak na Północy będę to minie kilka lat ;-) ale zapamiętam :)

harpia napisał/a:
nenya, podział tabletki na 20-25 porcji, dzwoniłam poza moimi aptekami, do tych większych w Krakowie i nie ma takiej opcji, nie są w stanie zachować leczniczych właściwości specyfiku.
Z antybiotykiem nie ma już problemu bo mamy jeszcze do wyboru, poza tabletkami - iniekcję, którą łatwiej podzielić (choć nie chcę wiedzieć jaki będzie ryk - Demi tak reaguje na sam widok strzykawki)


No właśnie tego się obawiałam, pechowo :/ w takim razie nie mam więcej pomysłów ;)
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2012-11-20, 16:37   

Tak, ty nie obrażasz, a kto mnie nazywa chorą umysłowo z przerostem ambicji? Tylko tam jesteś we własnym stadzie a tu samemu już się tak nie kozaczy?:mrgreen:
To jak, podejście masz inne, zależnie od miejsca w którym się wypowiadasz?
Ogarnij się bo latasz za mną jakbyś nie miał nic innego do roboty, temat tuszek szynszyli wam zamknięto? o jak mi przykro, nie ma już gdzie wieszać psów na harpię :-o
Nie wiem kto u ciebie bywa i prawdę mówiąc nie interesuje mnie to (widzisz, żebym ja latała za twoją osobą po innych stronach?) kim oni są, mam własne doświadczenia z dużą grupą fretek i przy swoim zdaniu pozostaną, zresztą, swego czasu podczas rozmów na skype nie raz, nie dwa twoje fretki darły się jak opętane, to są twoim zdaniem te sprzeczki?
Bo dla mnie sprzeczki tak nie brzmią.
Fretka nie jest zwierzęciem stadnym, jest indywidualistą a ja nie uwierzę w to, że kilkanaście sztuk żyje sobie w zgodzie, nie posiadam informacji o takim stadzie, byłbyś pierwszy w... Europie :twisted:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
BALROG 


Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 45
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: z nory
Wysłany: 2012-11-20, 16:43   

No niestety nie zawsze mogę być pierwszy i taki nie jestem :mrgreen:
wiem o kilku takich stadach i to nie w Polsce
I ja nie latam za tobą to ty mnie wywołujesz przy każdej okazji jak zrobiłaś to teraz :mrgreen:

I ja napisałem że są kłótnie bo takie się zdarzają zobacz wyżej, ja tego nie ukrywam
Ale fretki się nie okaleczają i takie kłótnie są sporadyczne
A zdanie jakie napisałem o tobie na tamtym forum podtrzymuje tyle że nie przyszedłem tu by wojny robić i nie mam takiego zamiaru
Wymieniam tylko poglądy i dementuje plotki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne