BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bunia, Kiciek, Rudy Artuś - Koty. Kitka, Gapcio-psiaki.
Autor Wiadomość
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-24, 18:39   Bunia, Kiciek, Rudy Artuś - Koty. Kitka, Gapcio-psiaki.

Cześć kochani forumowicze. Mam na imię Ewa. Jestem nowa na forum. Przedstawię Wam moją kocio-psią rodzinkę.
1. Bunia - 18 letnia czarna kotka (jako osesek znaleziona przeze mnie pod blokiem)
2. Kiciek - 15 letni biało szary kocur kastrat ( przygarnięty z ulicy jak miał ok. 4 m-cy)
3. Rudy Ard - 5 letni kocur kastrat rudo biały norweski leśny odkupiony z hodowli za paczkę karmy. 1,5 roku spędził podobno w klatce.
4. Kitka - 7 letnia suczka rudo biała mała kundelka znaleziona na torach kolejowych zawinięta w worek wraz z rodzeństwem.
5. Gapcio 1,5 roczny kundelek czarny podpalany wyrzucony w zeszłym roku przed majówką
Jak się nauczę to dołączę zdjęcia:)
Miałam jeszcze 2 kocury które dożyły wieku 15 i 18 lat.
Aha i moja ukochana suczka nowofundlandka dożyła 14 lat.
Karmienie zgodne z naturą stosuję w zasadzie od zawsze:)
Pamiętam moją pierwszą weterynarz jak na pytanie czym najlepiej karmić kotka odpowiedziała rozbrajająco: dziecko, kotek na śniadanie chce zjeść myszkę, na obiadek wróbelka, na podwieczorek chrabąszcza, a na kolację trawkę poskubie.
A piesek co ma jeść? - zapytałam.
Piesek jakby żył na wolności to 4 dni w tygodniu nie znalazłby nic, później dojadłby resztki po tym co zostawił kotek a na deser krowi placek.
A sucha karma? (w tamtym czasie była dostępna tylko w Peweksie niemiecka Sznuki - nie pamiętam prawidłowej pisowni) pani weterynarz powiedziała że to jest karma tymczasowa do stosowania na przykład na urlopie.
Dużo zdrowia zatem dla naszych podopiecznych.
Ewa
_________________
Ewa
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-07-24, 20:20   

carlla napisał/a:
Aha i moja ukochana suczka nowofundlandka dożyła 14 lat.
:shock: Bardzo ładny wiek dla nowofunlanda. Godny pozazdroszczenia.
A o zdjęciach poczytasz tu: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
 
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-07-24, 21:09   

Witamy Was serdecznie :kwiatek:
Jestem wstrząśnięta tą klatką w której siedział norweg......chciałabym znać nazwę tej "hodowli"..... Jestem miłośniczka norwegów i sama mam trzy. Oj dostało by się komuś za tego koteczka. Dobrze że ma Ciebie :kwiatek: :mrgreen:
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-25, 09:55   Rudy Ard

shana55 napisał/a:
Witamy Was serdecznie :kwiatek:
Jestem wstrząśnięta tą klatką w której siedział norweg......chciałabym znać nazwę tej "hodowli"..... Jestem miłośniczka norwegów i sama mam trzy. Oj dostało by się komuś za tego koteczka. Dobrze że ma Ciebie :kwiatek: :men:

Cześć, nie podam nazwy gdyż napisałam "podobno". Jak chcesz poszperać to w księgach rodowodowych znajdziesz jego hodowcę. Namawiała mnie na niego/norwega/moja klientka...że jest kot który się nie sprzedał,siedzi w klatce bo walczy z innymi itd. dlugi czas nie chciałam podjąć decyzji to przytargały mi go do biura już spakowanego w kontenerek z miseczką i wyprawką.Zaplacilam.Wrocilam z nim do domu. I powiem Ci że mialam na myśli oddanie go znajomym, taki piękny, a u mnie w tamtym czasie był klimat szpitalny-bardzo podupadła na zdrowiu moja 14 leina nowofundlandka. Po 2 tygodniach okazało okazało się że ten norweg to koci psychopata tak go określił mój mąż. Atakował moje stare koty, sikał na łóżko,nas traktował jak wrogów, mój syn miał zakaz zbliżania się.O oddaniu go nie było więc mowy- był niesympatyczny i niebezpieczny. Wprowadziłam w domu bezwzględnie stosowane zasady 100 procent cierpliwości i miłości do norwega. I udało się. Oswajanie trwało cały rok! Pani która mi go sprzedała nigdy do mnie nie zadzwoniła jak się ma kot. Teraz jest ok. Zaszczyca nas nawet murmurandem na kolankach. Tak że z tą klatką "podobno" dopowiedz sobie sama... Załączę dzisiaj zdjęcia. Pozdrawiam cieplutko
_________________
Ewa
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-25, 14:05   


RUDY ARD Norweski Leśny 5 letni

BUNIA 18 letnia

KICIEK 15 letni

Gapcio 1,5 roczny Kitka 7 letnia

CARLLA była z nami 14 lat
_________________
Ewa
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-07-27, 01:03   

Piękna, egzotyczna rodzinka :kwiatek: i do tego fajnie urozmaicona wiekowo :->

Ubawił mnie wywód p. weterynarz o tym, co jadłby pies (ten krowi placek :food: ). Nie żeby nie miała racji :mrgreen:
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-07-27, 14:50   

Ale piękna rodzinka :love: dla mnie zwłaszcza ten rudy śliczny norweg Ard (pełne imię rodowodowe??) Ja mam czarnego Dragona, kremowego z białym (bikolor) Enkę i dziewczynkę Fairy dymną szylkretkę. No i jeszcze do tego trzy dachowce i dwie sunie kundelki. :twisted:
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-27, 23:15   

Norweg - Rudyard to jego imię rodowodowe pisane łącznie. Dziwne imię, dziwny cudak z niego, tak jak wyżej napisałam zupełnie nie zaplanowany:) zaskakujący i fascynujący. Uważa że jest kotem ozdobnym do podziwiania, a nie do wycierania się w rękach...
Właśnie głównie z jego powodu zapisałam się do tego forum ponieważ jest już z nami 3,5 roku to za nic w świecie nie daje się przekonać do jedzenia surowizny. Moje dachowce i kundelki wcinają mięcho aż uszy im się trzęsą a norweg trzęsie się do chrupek.
_________________
Ewa
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-27, 23:24   

Wspaniałe zwierzaki :-D
a tekst Pani weterynarz : bomba! powinien być zacytowany na stronie głównej forum :lol:
Tak jak bym słyszała naszą Panią Doktor!
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-27, 23:34   

Z tego co wiem to cytowana przeze mnie pani weterynarz cały czas pracuje i przyjmuje zwierzaki w W-wie:)
_________________
Ewa
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-28, 09:19   

carlla napisał/a:
Dziwne imię


Nie takie dziwne, zapewne nadane kotu po Kiplingu. Chyba wszyscy znają Księgę Dżungli jego autorstwa :-D

Witam na forum i życzę powodzenia w przekonywaniu Rudyarda do barfa :kwiatek:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Jinx the Cat 


Barfuje od: próbuje...
Wiek: 61
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 183
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2015-07-29, 18:57   

Witajcie !!!! :kwiatek:
Rudy Ard przypomina mi nieco mojego ukochanego rudzielca Jinxa (Awatar :-P );CALA RESZTA BANDY TEZ SUPER !!!! :love: A za klatke to by sie komus dostalo...jesli ktos by nawet slownie wyciagnal taka propozycje w stosunku do mojego Pana Puszynskiego to ciezko uszkodzic bym chyba potrafil... :evil:
Jesli zas chodzi o stwierdzenia Pani weterynarz o odzywianiu kotka i pieska to chyba stana sie kultowe na Forum...szczegolnie wsrod kociarzy ! :mrgreen:
Zyczyma powodzenia w barfowaniu ! Nam jak na razie powiodlo sie przejscie w 75% z suchego na mokre...persy to uparciuchy...osiol moze sie czegos od nich nauczyc... :evil: :evil: :evil: ale nie tracimy nadzieji - jesienia drugie podejscie !
_________________
Koty to lepsi ludzie !
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-29, 21:26   

Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie na forum. Mam do Was ogromną prośbę w namierzeniu na tym forum miłośników norwegów.Rudy Ard odmawia kategorycznie surowego. Próbowałam już kaczki, indyka, wołowiny, perliczki, kury, królika, bażanta, sarniny, dzika, oraz ryb wielu gatunków. Był też incydent z myszką. Upolował w ogródku ciężarną samiczkę, która chyba ze stresu urodziła młode-już w domu na podłodze. Wyniosłam to towarzystwo spowrotem na ogródek, Rudego też i obserwowałam zza szyby co się stanie. Kot zamiast zabrać się za konsumpcję zagrzebywał swoją zdobycz łapką tak jak miseczkę w której ma coś niesmacznego. Serce mówiło żeby zostawił, a rozum podpowiadał że powinien zjeść te myszki. I co? Zostawił! Sąsiadka która obserwowała całe zdarzenie stwierdziła że mam koteczka niedorozwiniętego, a mysz to dobra matka bo powynosiła swoje dzieci w bezpieczne miejsce. Potrzebuję pomocy od znawców tej rasy.
_________________
Ewa
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-07-29, 21:44   

Znamy ten problem, znamy :mrgreen: Jeśli w hodowli nie jadł surowego to trzeba będzie trochę czasu na przestawienie go. Tu masz cały wątek poświęcony kotom co nie chcą jeść barfa i jak sobie radzić w takiej sytuacji.

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=224

Poczytaj sobie, rady udzielane są bezcenne, bo co kot to obyczaj :twisted:
Ja od siebie dodam, że dokąd w domu będą chrupki to Barf będzie nie jadalny.....
Mój Dragon nie miał wyjścia, po epizodzie ze struwitami, cewnikiem, głupim jasiem, moimi nerwami i dużą kasą, chrupki zniknęły z domu i został barf i puszki. Do dziś tylko jednego dachowca karmię dalej łyżeczką ale postęp jest taki że sam je mięso. :twisted:
Więc głowa do góry dacie radę.
 
 
carlla 


Barfuje od: lipiec 2015
Dołączyła: 23 Lip 2015
Posty: 71
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 2015-07-29, 21:50   

Dziękuję za podpowiedź bo wertuję forum aż mnie oczy bolą :shock:
_________________
Ewa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne