BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sierściuszka i Mysz
Autor Wiadomość
Sierściuszka 


Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-18, 22:46   Sierściuszka i Mysz

Cześć wszystkim :)
Czytam Was już od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam się przywitać. Przedstawiam moją kotkę, która jest u mnie od niecałego miesiąca, a została moja przez przypadek. Pewnego pięknego sierpniowego wieczoru wracałam znad wody, wysiadam właśnie z samochodu, a tu wyskakuje mi znikąd mały miauczący pyszczek błagający o głaskanie. Jak tu nie przygarnąć takiego słodziaka? Był tylko mały problem, moja mam nie znosi(ła) kotów! Ostatecznie udało mi się ją przekonać na jeden dzień. Szukałam domu odpowiedzialnego domu dla małej i aż się wierzyć nie chce, że nikt jej nie zechciał. Tak więc została jeszcze jeden dzień, potem kolejny i kolejny... I stało się, że Sierściuch jest oficjalnie mój :love:
Od razu tłumaczę skąd to imię. Mama zwykła mawiać: "zabieraj mi w końcu z domu tego sierściucha!" Kotek zaczął reagować na tę nazwę i tak już zostało :D

Jeśli chodzi o barfa mam zerowe poparcie ze strony rodziny. Siostra nazwała mnie nawet fanatyczką. Ale jej wybaczam, z czasem się przyzwyczai ;)
Póki co kotka dostaje ode mnie surowe mięsko, ryby i podroby, do tego czasami żóltko i odrobina twarożku (wprost go uwielbia). Za to tata na każdym kroku daje jej, o co tylko poprosi: bułkę, gotowanego ziemniaka czy smażoną rybę w panierce
Jeszcze się uczę i jestem na utrzymaniu rodziców, dlatego też musze być cierpliwa, a na pełnego barfa przejdziemy, kiedy będzie to możliwe. Planuję zakup suplementów, ale na razie po prostu brak mi funduszy, a nie mam co liczyć na wsparcie finansowe "moich fanaberii".

A Myszek (bo wszędzie myszkuje :D) jest moją 7-letnią świnką morską. Prosiaczek bardzo chce się zaprzyjaźnić z kotką, czasami podgryza ją za ogon, ale Śierściuszka najwyraźniej nie ma zamiaru się bratać ;P
_________________
„Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.” - Albert Einstein
 
 
Sierściuszka 


Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-18, 22:53   



_________________
„Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.” - Albert Einstein
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2015-09-19, 09:25   

:kwiatek:
boskie
_________________
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2015-09-19, 12:00   

Piękna kicia. Ten "pieprzyk" na pyszczku ma super! :-D
 
 
Sierściuszka 


Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-19, 16:11   

Pochwalę się jeszcze tymi nielicznymi momentami, kiedy oba moje zwierzaczki siedzą spokojnie obok siebie. Zdarza się to tylko podczas ich ulubionej czynności- jedzenia :food:

Niby tylko dwa pyszczki, a bałaganu potrafią narobić za pięć:
_________________
„Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.” - Albert Einstein
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-09-19, 19:22   

Witaj na forum :-) Pamietaj, ze kropla drazy skale, w koncu moze uda sie rodzicow przestawic na barfa. Zakup suplementow troche kosztuje, ale w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej niz gotowa karma.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-09-19, 20:33   

Urokliwa kicia :love: a świnusia też spoko :mrgreen: Barfujcie zdrowo i owocnie. :food:
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-19, 20:59   

Sierściuszka napisał/a:
lanuję zakup suplementów, ale na razie po prostu brak mi funduszy, a nie mam co liczyć na wsparcie finansowe "moich fanaberii".

Fanaberie, fanaberie...
Jak podliczyłam, że na Barf dla kota wydaję tylko 30 zł miesięcznie (o 100 zł mniej niż na najtańszej karmie) od razu znalazłam poparcie w rodzinie :mrgreen:

Kicia super, ale świnusia urocza :-P ;-)
 
 
Sierściuszka 


Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-19, 22:06   

Mam nadzieję, że ich przekonam. Bo najważniejsze, żeby kotek był zdrowy, a i długoterminowe koszty będą mniejsze niż przy gotowym żarciu. A moglibyście doświadczeni barfowicze polecić mi skąd konkretnie mogę zamówić suple? Tak, żeby nie było szału z kosztami, ale zależy mi oczywiście też na jakości.
I tak przy okazji, czy jest ktoś chętny na 10 % kupon rabatowy na karmy i żwirki w zooplusie? Jest ważny do 09.11.2015. Sama go nie wykorzystam, bo zapas żwirku mam, a szkoda żeby się zmarnował ;-)
_________________
„Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.” - Albert Einstein
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-19, 22:36   

Baw się dobrze na forum i powodzenia z rodziną :kciuk:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2015-09-21, 12:26   

Sierściuszka, ten kupon jest tylko na żwirki i gotowe karmy? W Zooplusie są też suplementy, nie dałoby się go na nie wykorzystać?
 
 
Sierściuszka 


Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-21, 18:22   

Już znalazł się odbiorca, a rabat był tylko na żwirki, karmy i przysmaki, więc bym go nie wykorzystała
_________________
„Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.” - Albert Einstein
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2015-09-22, 10:05   

Ja nie chciałam tego kuponu dla siebie :-) Raczej myślałam, czy nie mogłabyś go wykorzystać na suplementy dla swojego kota. Ale skoro się nie dało, to niech służy komu innemu.
Co do Twojego pytania z wcześniejszej wypowiedzi. Na tym forum ktoś jakiś czas temu polecił mi taurynę z tego źródła:
http://allegro.pl/tauryna...5521644968.html
Piszą, że jest bez dodatków, a poza tym wychodzi najtaniej spośród tych, na które miałam okazję trafić.
Krew zamawiam osobno w takim "ludzkim"sklepie z akcesoriami do wyrobu wędlin i innych takich. Resztę w ModernPet oraz Zooplusie.
 
 
Sierściuszka 


Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-28, 16:31   

Dragana, dziękuję za odpowiedź i wybacz, że odpowiadam po tak długim czasie. Zbliżająca się matura, robienie prawka, przekonywanie rodziny do Barfa- krótko mówiąc ani chwili wolnego, a jeśli już takowa się znajdzie- najczęściej czytam. Mam nadzieję, że nabiorę z czasem wprawy w pisaniu.

Wpadłam przede wszystkim, żeby podziękować wszystkim forumowiczom i każdemu z osobna za dużo cennych informacji, które zdobyłam czytając Wasze (a może nasze) forum. Co prawda znaczna część nadal przede mną, ale jestem baardzo dobrej myśli. Dlaczego? Zobaczycie na załączonym obrazku :D
Jestem przeszczęśliwa, bo kilka dni temu doszła do mnie reszta suplementów, brakuje tylko krwi, która będzie dopiero we środę. Przez długi czas, bo od sierpnia kicia dostawała mięsko i rybkę, a jedyne suplementy, to te, które były dostępne na codzień, tzn. żółtko, mączka ze skorupek jajek i tauryna (na nią się uparłam i wydałam ostatnie pieniądze z konta :D). Najważniejsze jest to, że się nie ugięłam i dalej pozostawałam przy swoim, ignorując komentarze typu: "powinnaś się leczyć". Swoją drogą to nawet zabawne, że ludzie nawet nie chcą wysłuchać czyjejś opinii, od razu stwierdzając, że to na pewno zaszkodzi kotce, bo "nikt tak jak ja nie robi" :hmm:
Co do reszty suplementów, najmocniejszym argumentem, który przemówił w końcu do mamy było moje zdrowie, powiedziałam jej, że te wszystkie suplementy są dla mnie, a kotek będzie "podjadał". I tak sprytnym sposobem się udało; jeszcze nie jest perfekto, bo nie zrobiłam jeszcze samodzielnej pełno barfnej mieszanki, ale to już niebawem :love:

Proszę wybaczyć jakość wszystkich zdjęć. Robione zabytkowym kalkulatorem z funkcją dzwonienia :-D
_________________
„Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.” - Albert Einstein
 
 
ramon1410 


Barfuje od: 01.11.2015.
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 33
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2015-11-28, 20:48   

Kociak super. Pięknie pręgowany. Mój ulubiony typ kota. To dachowiec czy jakaś mieszanka z rasowym? A na zdjęciu to wcina surowiznę? ile bym dał żeby mój tak robił.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne