BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
to my :)
Autor Wiadomość
vanesia1 

Barfuje od: 3 tygodni
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Sty 2016
Posty: 16
Wysłany: 2016-02-03, 23:31   to my :)

Cześć! :) tu Ania i Tosia. Dziękujemy za przyjęcie do grupy. Tosia od małego odżywiała sie chrupkami. Dbałam co prawda o to, żeby karma była dobrej jakości ale pomimo moich prób nie dawała się przestawić na mokre jedzenie. Tosia jako mały kot uległa wypadkowi, samochód uderzył ją w miednicę i była jedną łapką na drugim świecie. Obecnie oprócz problemów behawioralnych w zasadzie nic jej nie dolega poza problemem z przewodem pokarmowym. Z niewiadomych przyczyn Tosia ma problemy z wypróżnianiem się. Krytyczny moment nastąpił ok 1,5 miesiąca temu, kiedy zatkała się zupełnie :( nie działało nic - Lactuloza, babka płesznik, Colon C ani nawet lewatywy. Resztką szczęścia udało nam się uniknąć zabiegu ale wtedy zrozumiałam, że to czas na drastyczne zmiany. Nie było łatwo, przez pierwsze 4 dni Tosia płakała głośno, domagała się chrupek, drapała w szafki i zawodziła w nocy. Stopniowo, przeszła najpierw na mokrą karmę dobrej jakości a następnie na mięsne mieszanki. Obecnie wcina je bardzo ładnie, preferuje indyka, czasem skubnie też wołowiny :)
Niestety, nie przepada na naturalnymi suplementami. Spirulina, tran, olej z łososia, algi i cała reszta skutecznie zniechęcają ja do jedzenia. Akceptuje jedynie mięso z gotową mieszanką TCPREMIX. Chciałam się upewnić, czy ta mieszanka jest zdrowa i bezpieczna dla kotów?

ściskamy mocno,
Ania & Tosia
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-02-04, 19:34   

Witamy :kwiatek: i chcielibyśmy zobaczyć Tosię :-D Może spróbujesz z dawać mięsko z Easy Barf (koty je dobrze tolerują)
 
 
lili699 


Udział BARFa: do 25%
Wiek: 34
Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 17
Wysłany: 2016-02-04, 19:52   

witamy : )
 
 
vanesia1 

Barfuje od: 3 tygodni
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 24 Sty 2016
Posty: 16
Wysłany: 2016-02-06, 09:18   

Oto Tosieńka :)
A czy Easy Barf wymaga jeszcze dodatkowej suplementacji?









 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-02-06, 19:18   

No przepiękna kocica :mrgreen: Mój tata miał kiedyś takie czarne cudo, też płci żeńskiej.

Ja mam na stanie coś podobnego niestety tylko z imienia (bo toto biało-czarne pręgowane jak tygrys i z pomponem na dupie - czyli znany na forum ze złośliwych uczynków kapral Tosiek). Mam nadzieję, że Twoje kocie szczęście nie ma tak wrednego usposobienia i charakterku jak moje :twisted:

Co do Easy Barf to osobiście go nie stosuję (tzn. moje koty) i nie wiem czy trzeba czymś dodatkowo suplementować (co zależy również i od stanu zdrowia kota) ale zapewne i tak lepiej będzie jak zakupisz za symboliczną opłata BARF-ny kalkulator i z jego pomocą będziesz robić mieszanki.
To lekko przerażające na pierwszy rzut oka, ale do odważnych świat należy, a trening czyni mistrza... ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-02-07, 11:11   

Witajcie na forum!
Moje koty tez poczatkowo nie chcialy przejsc z TC Premix na naturalne suplementy ale wzgledy finansowe mnie do tego zmusily. Ja zaczynalam od stopniowego wprowadania suplementow naturalnych, najpierw tych najwazniejszych i najmniej problematycznych- wapn, tauryna, sol - pozniej watrobka i stopniowo pozostale a na saaaaamym koncu fortain i to tez stopniowo.
O easy barfie mamy temat - http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=20
A tu spis suplementow dla kotow, w tym te, ktore sa niezbedne przy easy barfie: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364

Sliczna ta czarnulka, ma bardzo ladna biala trojkatna plamke.
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-02-07, 22:41   

Cześć Wam! :-D
Tosia ma brązowe obwódki wokół oczu? Czy to tylko takie zdjęcie? Śliczna jest :-)
Wiesz może, które suplementy jej nie pasują, czy próbowałaś wszystkiego razem? Może tylko część jej nie smakuje. Na przykład olej rybi - widzę na Forum wiele wypowiedzi, że on kotom nie smakuje, zresztą moje małpiszony to potwierdzają. Z drugiej strony drożdże i krew suszoną musiałam schować, bo opakowania były regularnie szturmowane :mrgreen:
Powodzenia na BARFnej drodze!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne