BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
iwona610 

Barfuje od: zaczynam
Wiek: 56
Dołączyła: 01 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-07, 09:38   

Witam,
nazywam się Iwona, od lat wariatka na punkcie zwierzaków. Pracę zawodową zaczynłam w ZOO, niestety musiałam zrezygnować. Teraz w domu ubogo: 7 genów lamparcich, pisina i bengalek, a okresowo jeszcze cornish i dachówka( to kotki córki), ale były jeszcze 2 psiaki, szynszyle , koszatniczka, ryby, chomiki, ptaki, jeże , mój mąż zawsze mówił że normalna nie jestem. Marzy mi się pyton królewski, ale mam niepełnosprawnegi syna , który panicznie boi się węży, więc padło na jaszczurki.. Mięso zaczęłam kupować w Primexie jako dodatek i smakołyk dla psa, czasem koty też dostawały. Teraz mam swojego bengala, o wszystko mówiącym domowym imieniu Bobek :). Kot od początku jest wyjątkowy: deformacja kości przednich łap, przewlekłe biegunki czasem tylko plackowate kupy, nużeniec, ale to taki kochany gnom. Od czasu jak zaczęłam karmić surowizną biegunki ustąpiły, ale kot bez przerwy domaga się sucej karmy, kradnie każdy kęs jaki ma w zasięgu pyszczka. :food:
_________________
Pozdrawiam Iwona
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-02-07, 18:39   

Witamy :kwiatek: Jak Bobek je surowe to już 1/2 sukcesu :mrgreen: Jeszcze trochę suplementów i mam nadzieję, że kupki się unormują (będą nawet suche i co 2-3 dni), a problem "miłości" do chrupek jest niestety długotrwały i powszechny... :twisted:
 
 
iwona610 

Barfuje od: zaczynam
Wiek: 56
Dołączyła: 01 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-08, 08:05   

Witam,
Bobas ma 8 miesięcy. Jak przeglądałam wczoraj różne wątki, to wydaje mi się, że nie powinnam mu ograniczać ( za bardzo) ilości mięcha. Może to stąd bierze się "tęsknota" za chrupkami. Mam prośbę: czy mogłabyś mi podać jakiś spis suplementów na dobry początek :mrgreen: Co do kupy to jest niesamowita poprawa. Tylko surowiznę podaję mniej więcej od 5dni (wcześniej dostawał jako 1 posiłek) i od 2 dni kupa ideał i 1 raz dziennie, do tej pory było tego 5-6 krowich placków. Więc sukces odtrąbiony :love:
_________________
Pozdrawiam Iwona
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-02-08, 10:38   

Proponuję Ci zwrócić się do Hebe o koci kalkulator :-D wtedy ułożenie przepisu mieszanki będzie bardzo łatwe. Na początek możesz kupić preparat Easy Barf, który zawiera mieszankę suplementów (nie wszystkie) a jest bardzo dobrze tolerowany (lubiany) przez koty. Do tego trzeba dodać: taurynę, cytrynian wapnia lub mielone skorupki jajek, odrobinę mielonych alg, witaminę E w kapsułkach (tokowit) sól himalajską, lub inną bez dodatków, no i suszoną krew. Można skorzystać też z gotowych przepisów umieszczonych na forum. Ach, do mięska konieczny jest też dodatek niewielkiej ilości wątroby(indycza,kurza,wołowa) Poczytaj o tym wszystkim w początkowych działach forum. :kwiatek:
 
 
iwona610 

Barfuje od: zaczynam
Wiek: 56
Dołączyła: 01 Lut 2016
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-08, 17:22   

Dzięki
_________________
Pozdrawiam Iwona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne