BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Terrora barfne początki
Autor Wiadomość
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-04-20, 21:20   Terrora barfne początki

Po pierwszym, niezbyt udanym podejściu (MOJA WINA, brak odpowiedniej suplementacji) Terror musiał na jakiś czas zrezygnować z surowych posiłków (zalecenie pani wet)
Postanowiłam podjąć kolejną próbę, tym razem zaopatrzyć się we wszystko co potrzebne, zanim na dobre zaczniemy.
Na tą chwilę na mojej liście do kupienia znajdują się : olej z dorsza, olej z łososia, bio żółtka jaj (Terror nie przepada za konsystencją zwykłych), drożdże browarnicze, skorupki jaj, msm, algi, czystek, hemoglobina i mączka z dzikiej róży. Czy pominęłam jakiś istotny składnik?

Teraz jesteśmy na brit ziemniak + dziczyzna, a po bardzo wyczerpujących, intensywnych dniach jeden posiłek jest gotowany - kurczak,marchew,pietruszka,seler, batat i ryż.

Wyniki badań są w normie, choć w trzech pozycjach były nieco powyżej normy, to jednak pani wet stwierdziła, że to nic poważnego. Jutro postaram się wkleić, bo zostały w aucie :(

A to sprawca barfowego zamieszania :-)

http://https://scontent-w...f3a&oe=57BA1EE4


Ed. - Dodam jeszcze, że Barf chciałabym zacząć od początku przyszłego miesiąca, dlatego teraz kompletuję "zamówienie"
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-04-20, 21:37   

KaiTe napisał/a:
Czy pominęłam jakiś istotny składnik?

Tokovit E.
Hm, innych braków nie widzę...
A możesz napisać czemu czystek? Od tak, czy inny powód?
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-04-22, 10:19   

Dzięki! :beer:

Czystek pomocniczo w odstraszaniu kleszczy i innych owadów.
A ten trokovit to 100, czy 200? kapsułki podawać w całości, jak inne tabletki?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-04-22, 13:04   

Hm, nie słyszałam o takich właściwościach czystka. Ja na pchły i kleszcze podaję czosnek do mieszanki, no i drożdże piwne też rolę swoją w tym odgrywają.
Tokovit jaki chcesz. 200 po prostu podaje się mniej. Jak pies będzie chciał to możesz podawać w całości, przynajmniej nic się nie marnuje. Można też przebijać kapsułkę i wyciskać zawartość.
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-04-25, 14:01   

Terror raczej nie lubi czosnku. Chyba odstrasza go zapach.
Jeśli chodzi o tabletki, to nikłe szanse żeby zjadł sam, moja metoda to brzydko mówiąc wpychanie palcem tabletki tak głęboko, aż pies przełknie. Może nie jest to najprzyjemniejsza metoda, ale młody nie protestuje, bo za każdym razem po takim wepchnięciu dostaje coś super smacznego, tak w ramach rekompensaty za moją brutalność :oops: :mrgreen:

Nie wiem czy mogę podlinkować ale proszę tutaj trochę o przeciwkleszczowych właściwościach czystka. http://www.zebra.net.pl/c...zeciw-kleszczom

Cytuję :

Cytat:
Ale czystek ma też inną cudowną właściwość - ODSTRASZA KLESZCZE! I jest w tym naprawdę dobry! Niemieccy leśnicy już od dawna stosują napar z tej rośliny w profilaktyce przeciw kleszczowej. Ten sam napar podają do picia swoim psom. Można też susz czystka dodać do psiego pokarmu. Wystarczy ok 0,5 łyżeczki suszu na 4,5 kg masy psa dziennie. To bezpieczna metoda na odstraszanie kleszczy, a przy okazji sposób na poprawę ogólnego stanu zdrowia naszych podopiecznych.
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-04-26, 14:13   

Wrzucam zdjęcie aktualnych wyników badań krwi.
Nie wiem czy te niektóre parametry są niepokojące, wet powiedziała że powinno się samo ustabilizować, ale jak poczytałam o nich, to trochę się zmartwiłam :-(




Edit:

    Żołądki wołowe 2,5 kg
    Wołowina z chrząstką 1 kg
    Flaki wołowe czyszczone 1kg
    Flądra bałtycka w kawałkach 1 kg
    Krtań wołowa cięta 0,5 kg
    Wymiona wołowe 1 kg
    Kurze łapki mielone 1kg
    Wołowina extra b/k 1 kg - 2 x 0,5 kg
    Podroby i tłuszcz z królika 1 kg
    Konina b/k 1kg

Czy taka lista zakupów na początek wystarczy? Gdyby ta lista była odpowiednia, na jej podstawie postaram się zrobić jakiś dokładniejszy jadłospis.
O kurę i wołowinę się nie boję, bo miał już podawane, nie było żadnych reakcji alergicznych, więc na początek wprowadziłabym tylko te dwa rodzaje, później dokładając np. rybę czy koninę.
Większość z mojej listy jest mielona, czytałam, że mielonki ogólnie nie są polecane, ale chciałabym stopniowo wprowadzić Terrora, bo ma on nie do końca wykształcone zęby stałe (tzn tak jakby nie całkowicie wyrosły, ale ich rozwój już dawno się zatrzymał.) przez co np. ma problemy z gryzieniem twardych rzeczy. Te potrzebne kości chciałabym właśnie przemycać w formie zmielonej, ewentualnie takie małe kosteczki jak w szyjkach - te gryzie normalnie. Po tych zużytych zapasach planowałam kupić już wszystkie mięsa w kawałkach i sama ciąć je na wielkość jaka będzie odpowiadała psu.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-04-26, 20:17   

Flaki wołowe czyszczone i łapki bym odpuściła.
Łapki nie mają znaczącej wartości odżywczej, no chyba że chodzi o te wprowadzanie twardych części.

Kurczaczek, ja się na wynikach tak nie znam, ale dorwałam książkę, gdzie jest napisane, że podwyższone wyniki MCH świadczy o niedoborach B12 i/lub kwasu foliowego. Ale co z tego, że tak piszą, jak całość wyników trzeba umieć ze sobą powiązać.... :-/
A co twierdzi weterynarz?
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-04-27, 17:24   

Okej, czyli to ściągam z listy. Dzięki :-)



Znalazłam w internecie takie wskazówki:

Cytat:
MCH
- zbyt wysoka wartość:
hemoliza wewnątrznaczyniowa,
wynik błędów podczas badania laboratoryjnego

TROMBOCYTY
Zwiększenie liczby płytek krwi (trombocytoza, nadpłytkowość):
po krwotokach;
przy niedoborach żelaza.


O MPV nie wiem nic, poza tym że odpowiada za liczbę płytek krwi. :-|

I tak jak napisałaś trzeba umieć to wszystko ze sobą powiązać. Z jednej strony pani wet powiedziała, że nie mam się czym martwić, z drugiej jednak nie dowiedziałam się od czego są takie rozbieżności w normach, tym bardziej, że przy trombocytach wynik jest wysoko ponad normę, a trombocyty mogą sugerować anemię, co jest już powodem do zmartwień.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne