BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lucjan i jego BARF
Autor Wiadomość
mojwa 

Barfuje od: 16.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-05-19, 17:41   Lucjan i jego BARF

Zaczęło się. Ta trudna podróż rozpoczęła się dość przymusowo, bo chciałam - jak zalecają - zacząć od podawania surowego mięsa jako smakołyku zanim zaczęłabym barfować. Ale Lucjan sam zadecydował, że mięso jest lepsze i nie będzie jadł puszek i suchego. Cóż mi pozostało? Prowizoryczne barfowanie.

Pierwsza mieszanka była praktycznie bez supli - jedyne co miałam, to sól. (potem przyszło olśnienie, że można dać też skorupki jajek, o ja głupia). Do tego oczywiście żółtka i wątróbka.
Wcina i prosi o więcej. Dziś zaryzykowałam i zrobiłam z kilograma mięsa dając już więcej suplementów - nadal trochę brakuje, niedługo dotrą, ale czarny coś jeść musi.

Więc aktualnie ma mieszankę z trzech mięs (wołowina/wieprzowina/uda z kurczaka) + serca + suple: żółtka, skorupki jaj, tauryna, sól, mączka kostna, mączka z wodorostów i witamina E. W następnej już będzie hemoglobina i mam nadzieję olej grizzly i drożdże, jak nie - to w następnej. Wiem, że to jeszcze nie jest bardzo dobrze zbilansowana dieta, ale chcę też go powoli przyzwyczajać.
Chociaż przyznam, że przy tej obecnej - dzisiejszej - trochę się bałam, czy przy tej ilości dodatków chętnie zje, nawet go już chciałam strofować czemu nie je... a tu miska już wylizana, nawet nie zauważyłam kiedy. Mądra bestia ;)
 
 
Arya90 

Barfuje od: 25.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2015
Posty: 104
Skąd: Września
Wysłany: 2016-06-02, 08:25   

Mojwa jak chcesz to mam resztę drożdży z lunderlanada i prawie nie ruszone algi morskie z lunderlanda- pozostałości po barfie Diany :)

Powodzenia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne