BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sel z Sylwaną
Autor Wiadomość
selenicereus 


Wiek: 47
Dołączyła: 14 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2016-05-15, 21:03   Sel z Sylwaną

Dzień/wieczór dobry,
jestem Selenicereus i witam się w imieniu własnym oraz mojej koty - czarnej, krótkowłosej kotki europejskiej, "dachowca" imieniem Sylwana.
Sylwana jest moim pierwszym kotem - co prawda w dzieciństwie w domu bywały koty, ale to nie było jeszcze świadome "właścicielstwo", skoro odpowiadali za nie i karmili je moi rodzice.
Do niedawna byłam przekonana, że kota jako alergik mieć nie mogę. Mieszkały ze mną za to gryzonie - myszoskoczek i koszatniczki. Sylwana stanęła na mojej drodze, a w zasadzie na drodze mojego partnera, w październiku 2013 r. jako półroczne, wyrzucone przez kogoś pod sklepem kocię. Oswajałam ją (i polowałam na nią) około 10 dni.
Przez pierwsze pół roku wspólnego życia kota i koszatniczki mieszkały w naszym domu razem, bez ekscesów. Sylwana zaprzyjaźniła się (przez kraty, rzecz jasna) z seniorką 7-letnią Brombą, a jej śmierć (niestety musiała zostać uśpiona, kiedy do jej astmy dołączyła niewydolność sercowa) wiosną wyraźnie kota poruszyła. Potem diabelskie siostry Filifionki zamieszkały na stałe u mojego taty i od tego czasu kota jest panią tego domu.
Sylwana od początku u nas karmiona była suchą, bezzbożową karmą (Orijen, ToTW) i dodatkowo dostaje niewielkie ilości surowego mięsa wołowego, drobiowego (rzadko łososia). Nie znała w zasadzie innych pokarmów - pojada jeszcze mokre, ale najchętniej Cosmy. Sylwanka była niedożywiona, zatem teraz przede wszystkim kocha jeść. I mamy efekty - dobiła do 6 kg i jest wyraźnie grubawa. Za radą weterynarza przeszliśmy na weterynaryjną karmę Obesity management i to był drugi poważny błąd w żywieniu.
W tej chwili chcę ją przestawić na dietę BARF.
Sylwana z Brombą - 2013




 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-05-16, 18:30   

Witaj na forum :kwiatek:
Cóż, trzeba siąść do kompa i wziąć się do czytania tych mądrości. Trzymamy kciuki za nową BARF-erkę :kciuk:
Śliczna kota :love:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-05-16, 18:59   

Piękna czarnulka! :kwiatek:
Krok ku barfa już wykonany, bo je surowe mięso. Teraz tylko trzeba dopracować szczegóły i będzie tylko lepiej :-D
 
 
selenicereus 


Wiek: 47
Dołączyła: 14 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2016-05-16, 22:24   

Surowiznę je, tyle, że kiedy ona chce i z rączki. Z miski słabo.
Przeszłyśmy na system 3 posiłków - bo dotąd kota jadła "na życzenie" i w misce miała stale chrupy. Do tego uważała, że każde wyjście do kuchni, kogokolwiek, ma na celu nakarmienie kota. I nawet jak jej się jeść nie chciało z grzeczności jadła. Choć nikt jej do tego nie namawiał. Ot człowiek w kuchni = kot je.
Od kilku dni chrupy w małej ilości dostaje na noc (muszę ... inaczej będzie mi skakać po głowie całą noc co 15 minut, albo wyć pod drzwiami jeśli wyrzucę ją z sypialni).
Rano jest surowizna i jako "obiad" surowizna. W założeniu - dziś śniadanie weszło na obiad, a obiad czeka do kolacji.
Czytam i się doszkalam. Póki nie uda mi się osiągnąć bezprotestowego zjadania posiłku nie mogę odtrąbić sukcesu z BARF.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-05-16, 22:57   

selenicereus napisał/a:
... albo wyć pod drzwiami jeśli wyrzucę ją z sypialni

hehehe skąd my to znamy :twisted:

A próbowałaś surowiznę w misce zostawić w większej ilości ?
Ja swoje koty (dwa 4-letnie i jeden 2,4 roku) karmię 2 razy dziennie surowym, które nieraz jedzą kilka godzin i nie ma problemu. Jak marudzą na wierzch rozciapana łyżeczka puszki żeby apetyt zaostrzyć.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
selenicereus 


Wiek: 47
Dołączyła: 14 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2016-05-17, 23:17   

Zostawiam surowiznę - ale nie dłużej niż z rana do wieczora. Co zostaje to jest wymieniane (może niepotrzebnie, ale pawi po domu nie chcę zbierać). Generalnie jak do koty dociera, że nic nie wyskwierczy to je to co jest. Chociaż zawsze próbuje wymusić chrupki zamiast tego co jest. Ostatecznie daje się przekonać wymieszaniem surowizny z jakąś puchą (pasztety gourmeta najlepiej się sprawdzają, bo nie da się ich wybrać osobno z miski i dobrze się rozmazują po mięsie). Czasem też muszę wrócić do dawnego zwyczaju głaskania kota przy misce, bo tak jej się je najlepiej.
(swoją drogą przez ostatni rok życia mojej koszatniczki Bromby też należało wiewióra drapać po zadku, żeby jadł...).
Jutro dla odmiany mieszanka - pierwszą porcję w niedzielę zjadła mi z ręki ze smakiem i oblizywała się dookoła głowy. Na drugą porcję - obiadową w misce wrzuciła wsteczny bieg. A jak jej palcem pokazywałam to robiła takie oczy :shock:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-05-18, 16:21   

Cóż, koty mają swoje widzimisię. Dzisiaj Tosiek dostał mieszankę na blacie kuchennym, powąchał, zagrzebał łapą i poszedł. A tę samą mieszankę (tylko z drugiego talerza) na podłodze za 5 minut zjadł. Czy ktoś zrozumie kota ??? :roll:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne