BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lola - kocia królewna :)
Autor Wiadomość
Ragdollove 


Barfuje od: 20-09-2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-22, 23:02   Lola - kocia królewna :)

Bardzo nam miło, że stałyśmy się członkiniami tego forum :-D

Lola to kotka rasy Ragdoll, urodziła się 24.03.2015r i kocham ją nad życie :love:

Sama staram się odżywiać jak najbardziej naturalnie/optymalnie, dlatego szukałam dla Loli odpowiedniego rodzaju żywienia. Od zawsze intuicja podpowiadała mi, że gotowa karma nie może być dla zwierzaków najlepsza... Sama przecież nie jadam gotowego jedzenia.

O BARFie dowiedziałam się na innym forum, ale nie zdecydowałam się na stosowanie go od razu z różnych powodów.
Lola lubi surowe mięso, od dawna odmawiała jedzenia karm z puszki, jedynie tzw. chrupki uwielbia i to tylko jeden rodzaj... :nudy: nie lubi też konsystencji mielonego mięsa... i drobiu....
W ostatnim czasie miała problem z pęcherzem, więc dość szybko postanowiłam, że czas najwyższy rozpocząć BARFowanie :hura:

Zaczęłyśmy od prostszej mieszanki z easy basfem. Przygotowanie jej nie sprawiło większych problemów, jedynie waga nie dawała rady z tak małymi ilościami suplementów, chyba czas na kupno czegoś lepszego.
Pierwszą mieszankę Lola dostała dwa dni temu. Trochę wybrzydzała, ale podałam jej kilka kawałków z ręki i chyba nawet jej smakowało... Chociaż więcej nie zjadła. Rano mieszanka poszła do kosza. Świeża porcja też jej nie bardzo podeszła (spóźniłam się przez Lolę do pracy, bo karmiłam ją- z ręki zjadła kilka kawałków, nie wiem dlaczego z miseczki nie chciała).
Po powrocie z pracy okazało się, że wszamała wszystko :mrgreen:
Dziś rano zjadła sama sporo mieszanki, ale strasznie marudziła o chrupki, dałam jej 10 g, wiec się trochę uspokoiła. Przed chwilą przeczytałam na forum, że nie dobrze jest mieszać barfa z suchym, wiec jutro chrupów nie będzie. :hair:

Nie chcę zapeszyć, ale chyba całkiem nieźle nam idzie, być może dlatego, że Lola od dawna była karmiona surowizną, tylko niezbilansowaną.
Trzymajcie za nas kciuki :kciuk:

A tak wyglada królewna Lola


Tak się zmieniała


Pierwszy BARF
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-09-23, 00:00   

No, no, faktycznie kocia królewna :love:
Śliczna jest i zasługuje na najlepsze jedzonko :mrgreen:

Witajcie na forum i owocnego Barfowania :kwiatek:
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-09-23, 00:07   

Rany, jaka piękna królewna :love: :love: i te oczyska :love: . Ja mam króla Juliana, sfochowany gość. Pierwsze lody z barfem przełamane. Gratulujemy :kwiatek: Trzymamy kciuki za udane barfowanie :kciuk: :kciuk: .
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-23, 06:45   

Och, i ja się pozachwycam :love: :love: :love:
Życzę powodzenia w barfowaniu
 
 
Ragdollove 


Barfuje od: 20-09-2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-24, 11:42   

Dziękujemy za miłe przyjęcie :-)

Wasze trzymanie kciuków, chyba naprawdę działa... :kciuk:
Lola wcina, aż miło patrzeć :food:
Rano znów myślałam, że po BARFie chce chrupki, ale zamiast nich dostała drugą porcję mieszanki - zjadła i była zadowolona :shock: chyba po prostu pierwsza porcja była za mała, albo jest przyzwyczajona, że zawsze najpierw dostaje posiłek od narzeczonego, a potem ode mnie... I tak wyszło na to, że Lola jest karmiona 4 x dziennie ( pierwsza porcja dzielona na dwa, po pracy kolejna i na wieczór jeszcze jedna)

Chyba mogłabym już odznaczyć w profilu, że udział BARFa to 100% :hura:
Pozdrawiamy i prosimy o dalsze trzymanie kciuków za kolejne etapy :kciuk:
 
 
Ragdollove 


Barfuje od: 20-09-2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-24, 19:03   

Loli chyba bardzo posmakował BARF :food: :mrgreen:
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-09-24, 21:25   

Zdjęcie cuuudne :love: , widać, że Loli barf smakuje :mrgreen: . Czy Królewna lubi różne rodzaje mięsa? Julian wołowiny nie ruszy :-( , tylko "pierzaste" stworzenia akceptuje. ;-)
 
 
Ragdollove 


Barfuje od: 20-09-2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-24, 22:39   

No właśnie królewna, jak na prawdziwą arystokratkę przystało, też wybrzydza, ale ona z kolei nie lubi drobiu... :niewiem: kiedyś jadła i nie wiem dlaczego nagle się jej odwidziało...
Pierwszy BARF był mieszanką drobiu, wołowiny i mielonych serc i wątróbki, więc mocno marudziła, więc zrobiliśmy jej BARFa z samej wołowiny, serc, wątróbki z dodatkiem smalcu gęsiego- wszystko w kawałkach, bez mielonki i to je ze smakiem :kciuk:
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-09-24, 23:01   

Ja Julkowi oprócz wątróbki nic nie mielę. Kiedyś mieliłam też serca. Ale Julian miał focha na taką mieszankę :evil: . Nie chciał jeść serc. :niewiem: Na forum przeczytałam, że jedna forumowiczka przyczepiła do wędki skrzydełka, więc ja przyczepiłam serce, Julian zaczął na nie polować i po odczepieniu zjadł nawet trzy serduszka. Od tej pory serc nie mielę tylko daję grubo pokrojone i Julian je z apetytem. :hura: Trzeba się trochę natrudzić, aby zrozumieć Króla :mrgreen: Taki nasz los podanych :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne