BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Maks i Mufka :)
Autor Wiadomość
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-19, 21:54   

Tak sobie myślę Saga, że to chyba świadczy o tym, że te nasze koty mają sporo zaufania do nas i czują się całkiem bezpiecznie w naszym towarzystwie.
Odnośnie "zaczepek" i wskakiwania, to u nas notorycznie zdarza się to w kuchni, wtedy jeszcze dochodzi ocieranie policzkami i znaczenie, a ostatnio w łazience gdy byłam pochylona nad kabiną i prałam... Kropkowi było całkiem wygodnie ;-) I ta skoczność to był taki pierwszy zauważalny efekt barfa właśnie.
Ale nie zanudzam już, w końcu to Wasz wątek :-)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-19, 22:25   

przytoolanka napisał/a:
Odnośnie "zaczepek" i wskakiwania, to u nas notorycznie zdarza się to w kuchni, wtedy jeszcze dochodzi ocieranie policzkami i znaczenie

A to tak, o każdą popierdółkę w kuchni policzki ocierają :-)
przytoolanka napisał/a:
Ale nie zanudzam już, w końcu to Wasz wątek

No co Ty, nie ma "nasz" "wasz", bardzo fajnie się czyta a poza tym dobrze wymienić kocie doświadczenia :kwiatek: .

Moje koty na urodziny dostały drapak. Co prawda nieco wcześniej bo kupiłam około miesiąca temu, ale nic to ;-) . No i dziś stwierdziłam, ze chyba trzeba drugi kupić bo się tłuką o najwyższy poziom prawie pod sufitem :mrgreen:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-19, 22:52   

Saga napisał/a:
Wystarczy, że się przychylę a ona jest w pobliżu to wskakuje mi na plecy i się kładzie.
Moja Agrita od małego lubi podróżować na moich barkach lub plecach. Jak była mała to często wskakiwała i się przyglądała co robiłam. Teraz to już rzadko to robi.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-03-20, 01:29   

Tufitka napisał/a:
Moja Agrita od małego lubi podróżować na moich barkach lub plecach. Jak była mała to często wskakiwała i się przyglądała co robiłam. Teraz to już rzadko to robi.

Moja Nikita też tak robiła jak była mała - wystarczyło,ze weszłam do kuchni, a już miałam ją na ramieniu. Jak miałam na sobie jeansy, to pikuś, ale jak krótkie spodenki lub zwykłe dresy to pazurkami cięła skórę podczas wdrapywania - za taki żywy drapak robiłam. Znajomi posądzali mnie o łażenie po krzakach jeżyn, a moja mama, jak zobaczyła moje plecy, to stwierdziła,ze mi strasznie włosy na nich wrastają :lol: :lol: :lol: a to były tylko były pozostałości po pazurkach mojej futrzastej kulki. Na szczęście już sie nie wdrapuje, bo 5- kilowy kot niźle by mnie poharatał ... :hair:
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-21, 07:18   

Właśnie doszłam do wniosku, że mam bardzo nudnego i przewidywalnego kota ;-)

Saga, wracając do tematu drapania w brodziku - spróbuj kłaść w nim koc, a lepiej duży ręcznik (chodzi o to, by materiał był w miarę ciężki)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-21, 12:03   

IzabelaW napisał/a:
Właśnie doszłam do wniosku, że mam bardzo nudnego i przewidywalnego kota

Nie ma nudnych kotów ;-) . Ale przynajmniej masz święty spokój w domu :-D . Moja Mufka znowu wymyśliła coś nowego - wczoraj otworzyła sobie szafkę, w której mam słoiki z przetworami i oczywiście wlazła częściowo do środka, zdążyłam ją wyciągnąć :-( . Głównym prowodyrem w domu jest Mufka, mam wszystkie klamki pogryzione (do których ma dostęp) łącznie z okiennymi :-( . Maks pod tym względem jest spokojny, on prochu nie wymyśli ;-) oprócz aportowania, które opanował do perfekcji nie broi. On tylko w zasadzie najlepiej potrafi sępić o jedzenie :-D .
IzabelaW napisał/a:
Saga, wracając do tematu drapania w brodziku - spróbuj kłaść w nim koc, a lepiej duży ręcznik (chodzi o to, by materiał był w miarę ciężki)

No to jest myśl, mam taki bardzo ciężki koc, jeszcze z dawnych czasów ;-) . Muszę wypróbować, aczkolwiek on drapie też po ściankach brodzika (mam taki głębszy). Ale może ten koc go jakoś uspokoi. Dzięki :-)
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-03-29, 22:45   

Jak tam problem z brodzikiem? Rozwiązany?
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-29, 23:02   

No na razie musiałam dać spokój z brodzikiem bo to akurat najmniejszy problem - kabinę zamykam i już. Musiałam w pokoju stolik wymienić bo miałam taki mniejszy na jednej nodze i oczywiście notorycznie był przewracany, tym sposobem koty stłukły lampkę stojącą na stoliku, dwa razy herbata mi zjechała na dywan. Dość mocno poturbowały mi firankę, więc kolejna testowana na oknie no i jeszcze muszę dobrze zabezpieczyć okna i poprawić siatkę na balkonie. Miałam nadzieję, ze do wiosny koty zmądrzeją ale niestety, widoku na to nie ma :-( . Pstrokacizna w głowie że hej. Więc zabezpieczenie brodzika zostawiam sobie na koniec.
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-03-30, 14:21   

szkodniki jedne!!! :twisted: a na wiosnę to może im jeszcze bardziej odbić - słonko świeci, ptaszki śpiewają, energia rozpiera... :twisted: A twoje na dodatek sa niewychodzące :tuli: aż strach pomyśleć :hair:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-30, 15:35   

Oj, odbija im, odbija :-( . Zwłaszcza Maksowi. Jeszcze trochę to normalnie osiatkuję całe mieszkanie :-?
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-04-07, 17:23   

Saga, jak Ty myjesz okna przy szalejącym towarzystwie? :hmm:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-04-07, 17:55   

Rzadko myję ;-) . A tak poważnie - jestem zmuszona zamykać towarzystwo w osobnym pokoju, nie da rady inaczej, Maks tylko czatuje kiedy ja okno otworzę żeby prysnąć na zewnętrzny parapet. W ubiegłym roku mi tak 2 razy uciekł, mały wtedy był. Raz to okno źle było domknięte i pod wpływem wiatru się otworzyło, Maks to wykorzystał i Mufka za nim. Mufkę jeszcze zdążyłam złapać i wynieść a Maks jak gdyby nigdy nic poleciał sobie po parapecie do samego końca i kombinował co dalej, ja mało zawału nie dostałam :-( . Jedzenie go zwabiło i wrócił. W sobotę myłam okna i zamknęłam koty w ich pokoju, potem jeszcze zakładałam rolety i po raz kolejny musiałam je zamknąć, ale cwaniaki się nie dawały. No i wyjścia nie było - jedno zamknęłam w pokoju, drugie w przedpokoju. I niestety, skończyło się spazmami, szlochem, wyciem a na drugi dzień Maks stres odreagował wymiotami. Muszę uważać bo on jest bardzo wrażliwy.
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-04-07, 21:57   

Jednym słowem małe "wywijasy" do "karceru" trafiły. ;-)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-04-07, 22:10   

No trafiły :-) .

Mufce chodzenie po drzwiach już się znudziło, teraz opanowała telewizor. Wciąga się skubana po ekranie :-?
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-04-07, 22:37   

Kurczę, nie wiem co gorsze, wspinanie się na telewizor czy spacery po drzwiach. :hair: Mufka ma baaardzo oryginalne pomysły. :shock: Czy Maksiu nadal urządza kocie "koncerty"? ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne