BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Skipper, Rico i Tosiek goszczą Marlenkę
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 11:37   

Noc jakoś minęła. Rico i Tosiek ze mną w sypialni, a Skipper "na salonach", żeby mógł kolację zjeść w spokoju. Rano wypuściłam chłopaków i pierwsza rzecz, jaką zrobił Tosiek to zaczął biegać po mieszkaniu i Skippiego szukać (w nocy Skip zakonspirował się w budce na drapaku).
No i oczywiście jak tylko zobaczył Tośka to od razu warkot :-/ Żeby zszedł z drapaka (wysadził się do połowy z tej budki jak zorientował się, że kocie śniadanie w kuchni podano) to musiałam pokazać mu, że zamykam Tośka w sypialni - zdecydował się zejść dopiero po 10 minutach :banghead:

Musiałam podjechać do hurtowni chemicznej - Tosiek został w sypialni, Rico na wszelki wypadek w łazience a Skipper mógł buszować po mieszkaniu. Zamelinował się ostatecznie (po zjedzeniu śniadania) na meblach kuchennych, Tosiek po wypuszczeniu z sypialni od razu poleciał na drapak, tam gdzie Skipper ostatnio siedział, a jak go tam nie zastał to skierował się do kuchni. Oczywiście wskoczył na meble kuchenne i znowu o mało do bójki nie doszło, bo Skipper tradycyjnie zaczął warczeć, a jak zaczął warczeć to Tosiek od razu go zaatakował z takim wrzaskiem, że ja sama się przestraszyłam. Na szczęście Skip tak ryknął na niego, że Tosiek błyskawicznie się wycofał, do łapoczynów nie doszło :twisted:

Basiek napisał/a:
Rozumiem Cię, gdy człowiek widzi jak zdenerwowany jest jego kot, to nie chce brać bezdomniaczka. Ale z drugiej strony, jak tu taką śliczną kruszynkę zostawić? Jak nie ratować życia takiemu maleństwu? Gdy wzięłam Gucia i widziałam stres Julka :shock: , to bardzo żałowałam na początku mojej decyzji o dokoceniu. :oops: Teraz gdy opiekuję się Guciolkiem, a on jest taki biedny i jednocześnie bardzo cierpliwy (bierze wszystkie leki, które mu podaję), to mam poczucie winy, że kiedyś tak pomyślałem. Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. :-( Gdybyś nie przygarnęła Toli, wyrzuty sumienia by Cię "zjadły". :-(

Basiek, wzięcie Tolki na DT przy moich 3 kotach to była jedna z największych głupot, jaką zrobiłam i nic tego nie zmieni :banghead: Gdybym nie miała Skippera w domu to jeszcze byłoby do przejścia. I na razie mam wyrzuty sumienia z powodu tego, co zafundowałam swoim kotom (i sobie przy okazji, bo dla mnie ta nerwowa atmosfera to również się udziela).

No ale szkoda mi się biedactwa zrobiło. Miała na tyle szczęścia, że jest lato i mogę ją trzymać na balkonie, bo gdyby to było tak jak w zeszłym roku z Marlenką (początek października) to sorry, ale zapchlonego kota do domu bym w życiu nie wzięła.

A teraz dzięki swojej głupocie mam gehennę do końca sierpnia w postaci braku możliwości wypuszczenia na balkon moich kotów, wyjścia samej na balkon (boję się, żeby tych pcheł nie przenieść, za każdym wyjściem do sprzątnięcia kuwety myję i dezynfekuję buty i ręce), wysuszenia prania itp. Na balkonie jest totalny burdel, bo panna poroznosiła i porozsypywała żwirek, a że włazi łapami w miseczkę z wodą to dodatkowo balkon zapaćkany na biało. I jeszcze dzisiaj czeka mnie sprzątanie generalne i dezynfekcja balkonu, w szczególności tego wiklinowego regału - panna się pod niego chowa jak słońce świeci i tam może być największe skupisko ewentualnych larw (zgodnie z info na temat cyklu rozwojowego pcheł to do niedzieli powinny się już wszystkie wykluć).

Tak że tak jak napisałam - Tola to jest ostatni kot, którego wzięłam na DT. Bo przy Skipperze niestety DT nie można mieć. I nic tego Basiek nie zmieni. Jak podrzucą kolejnego kota, to najwyżej będę gdzie indziej parkować i wchodzić innym wejściem, żeby go nie oglądać. Mam swoje 3 koty, za które przede wszystkim jestem odpowiedzialna i niestety nie mogę w nieskończoność ponosić odpowiedzialności również za czyny jakichś zwyrodnialców, którzy wyrzucają małe kociaki :evil: Tym bardziej, że odbywa się to kosztem nerwów i zdrowia moich kotów (w zeszłym roku musiałam wozić do weta i chemią faszerować, żeby tego świerzba w uszach się pozbyć).
Jutro niestety Tośka i Rico czekają kolejne nerwy, bo pojadę z nimi do weta, że uszy obejrzał - na moje oko są czyste, ale jakoś podejrzanie głowami potrząsają więc wolę sprawdzić na wszelki wypadek i jak coś, to od razu zaaplikować stosowny preparat.

Basiek napisał/a:
Może Tosiek się stresuje, że nie może wyjść na balkon i panny obejrzeć z bliska, frustrację swoją rozładowuje na kompanach? ;-) Zakochany platonicznie Romeo? ;-)

Tosiek i Rico oglądają panienkę z odległości niecałe pół metra, jak ją karmię. I żaden na nią nie warczy ani nie fuczy, tylko patrzą z niekłamaną ciekawością i widzę, że nastawienie mają bardzo przyjazne, wyciągają te kudłate szyje jak żurawie :kciuk:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 20:40   

Niestety kolejne wrzaski z kuchni i jak się okazało - skuteczne łapoczyny (a raczej pazuroczyny) ze strony Tośka. Skipper ma podrapaną, ociekającą krwią lewą stronę mordki. Tosiek porozrywał mu pazurami skórę pod okiem :banghead:

I niestety jestem w tej chwili w sytuacji podbramkowej i na skraju wytrzymałości nerwowej - w zaistniałej sytuacji muszę zająć się przede wszystkim swoimi kotami i nie wiem jak długo potrwa przywrócenie normalnego stanu w ich relacjach :roll:
Nie wspomnę o leczeniu świerzba w uszkach, bo to patrząc na ich zachowanie mają na 100% :banghead:

Jutro idę do weta - Tola niestety przeniesie się za Tęczowy Most. Wolę załatwić sprawę humanitarnie, niż wyrzucać kota nie wiadomo gdzie :-( Skipper osiągnął to, co chciał.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-04, 21:02   

Skipper,
co to znaczy:
Skipper napisał/a:
Jutro idę do weta - Tola niestety przeniesie się za Tęczowy Most. Wolę załatwić sprawę humanitarnie, niż wyrzucać kota nie wiadomo gdzie


aż boje się zapytać, bo chyba to nie jest to co myślę :shock:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 21:05   

to jest to co myślisz niestety :-(
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-08-04, 21:10   

Skpper, chcesz uśpić zdrowego kota? :shock: To nie jest zachowanie godne miłośniczki zwierząt, wiesz?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 21:21   

Wiem, ale niestety jestem w tej chwili w sytuacji bez wyjścia :-/ Jeżeli masz jakieś inne pomysły jak rozwiązać tę sytuację to wezmę pod uwagę. Dobrze jest doradzać wirtualnie, a gorzej jest być samemu w tej sytuacji w realu :-/

Jak napisałam w jednym z dzisiejszych postów, jestem przede wszystkim odpowiedzialna za moje 3 koty.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-08-04, 21:42   

Trzeba jak najszybciej znaleźć mu inny dt - napisać ogłoszenia na forach, skontaktować się z fundacjami. Biorąc tego kota stałaś się za niego tak samo odpowiedzialna, jak za swoje własne koty. I uśpienie go to droga wyłącznie na skróty, nie mająca żadnego uzasadnienia - to młody, zdrowy (bo świerzb czy pchły to pikuś) zwierzak i nie zasługuje na takie zakończenie...
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 21:49   

Wiem o tym, ale niestety jestem kompletnie zdołowana i jestem już u kresu sił :-(

Jeżeli znasz jakąś fundację w Lublinie albo DT co ją weźmie, to jestem skłonna ją tam zawieźć. Niestety u mnie nie ma takiej opcji - robiłam wywiad, jak brałam Marlenkę w ubiegłym roku.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-04, 22:04   

Skipper,
przed chwilą głaskałas ją po brzuszku, ona patrzyła Ci ufnie w oczy a teraz chcesz ją zabic!!! blagam... az mi się rece trzęsą. Zawież ją do schroniska, ale nie usypiaj - to nie jest humanitarne!! Nie wierzę, że ktoś kto ma 3 koty w domu jest zdolny do czegoś takiego, to niemożliwe
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 22:07   

Schronisko u mnie nie przyjmuje kotów tylko psy.
Przed chwilą musiałam zanieść na rękach Skippera do łazienki, żeby się odlał. To co, Skippera mam uśpić ?

Ja dzisiaj od południa borykam się z tą myślą ale niestety zakrwawiona mordka Skippera przeważyła szalę :banghead:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2017-08-04, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-08-04, 22:09   

Nie załamuj się, głowa do góry, rękawy zakasane i działaj :kciuk: W Lublinie na pewno jest fundacja Felis dosyć prężnie działająca, spróbuj tam napisać czy zadzwonić. Innych nie znam, ale trzeba poszukać w sieci, w Lublinie, Warszawie, innych miastach. DT kociego niestety nie znam żadnego. Ale napisz ogłoszenia na forach, może ktoś gdzieś coś. Ja mogę to zrobić w Twoim imieniu na 2 szczurzych forach, na których mam konto. Ale najwcześniej w niedzielę, bo jutro mam pogrzeb na wyjeździe, a dzisiaj już muszę iść od kompa, bo czas mnie goni
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-08-04, 22:17   

a obok w mieście?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 22:21   

Najbliższe rozsądne to Lublin, 120 km.
Ale ja już nie mam siły dalej walczyć. Pasuję. Przykro mi :-(
I bardzo żałuję, że wzięłam tego kota z parkingu.
Arora napisał/a:
Skipper, przed chwilą głaskałas ją po brzuszku, ona patrzyła Ci ufnie w oczy a teraz chcesz ją zabic!!! blagam... az mi się rece trzęsą.

Basiek napisał/a:
Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji.

Wybrałam chyba najlepsze wyjście. Będę ją głaskać po brzuszku przy robieniu zastrzyku.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2017-08-04, 22:40   

Skipper, a Twoja gmina z jakim schroniskiem ma podpisaną umowę?
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-04, 22:48   

Ze schroniskiem dla psów, dla kotów nic nie oferują. Oddaję 1% podatku dla tych dziadów, ale już z tym skończę.
Stoją kurwa w sklepach zoo i oferują koty do adopcji, a jak zadzwonisz, że ktoś kota podrzucił to nie masz co liczyć na pomoc - oni przyjmują tylko psy. A o kota sama się martw :evil:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne