BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leo mówi dzień dobry
Autor Wiadomość
Alissa80 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-10-18, 17:38   Leo mówi dzień dobry



Na forum jestem już od jakiegoś czasu, ale nareszcie możemy się oficjalnie przywitać. Kocurek to czteromiesięczny rosyjski niebieski. Po kilku dniach oswajania się z nowym otoczeniem, wyłonił się spod łóżka i pozwolił cyknąć sobie zdjęcie (mam nadzieję, że będzie widoczne dla wszystkich, nie wklejałam wcześniej zdjęć na żadne forum).
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-18, 19:02   

No niezły przystojniak :love: Powodzenia w BARF-owaniu :kciuk:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-10-18, 19:09   

Witamy :kwiatek: . Piękny kawaler :love: w moim ulubionym kolorze. Czy Leo już się zadomowił w nowym domku?
 
 
Alissa80 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-10-18, 19:33   

Dziękujemy za komplementy:) Młodego przywiozłam w zeszły poniedziałek. Dwie noce płacz, bieganie, skakanie, ucieczki, chowanie się. Pierwszy posiłek zjadł dopiero we wtorek na wieczór i to dopiero, jak nikogo nie było w pobliżu. Do soboty praktycznie nie wychodził z sypialni, schowany na ogół pod łóżkiem. Teraz już biega po domu, bawi się, daje brać na ręce, a je jak smok, czyli najgorsze już za nami :)
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-10-18, 20:47   

Pierwsze dni są najgorsze. Fajnie, że Leo czuje się już, "jak u siebie". :mrgreen:
Alissa80 napisał/a:
je jak smok,

Trochę Ci zazdroszczę, bo mój Julian ma humory :twisted: .
Życzymy udanego barfowania :food:
 
 
Alissa80 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-10-18, 21:20   

Dzięki i wzajemnie :)
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1068
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-18, 23:00   

Cudny kawaler :love:
A po co mu obróżka?
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Alissa80 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-10-19, 11:53   

Na tak zwany wszelki wypadek - to obróżka z adresem. Mąż i dzieciaki nie mają jeszcze nawyku najpierw zamknąć drzwi do wiatrołapu i dopiero potem wyjść na dwór - ciągle zostawiają wiatrołap otwarty :-/ Kociak na razie nie ma jeszcze na tyle odwagi, żeby do drzwi wyjściowych się pchać, ale ciągle bać się nie będzie. Gdyby, odpukać, wybiegł na dwór i gdzieś uciekł wystraszony, to może ktoś uczciwy by go odniósł mając adres do dyspozycji. Ale mam nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji, bo gonię towarzystwo do zamykania drzwi i liczę, że w końcu się nauczą uważać na kota.
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2016-10-19, 12:18   

Alissa80, dobry pomysł z adresem. Taka obróżka uratowała kota mojego znajomego. Kot uciekł im i potrącił go samochód. Osoba, która go znalazła, odwiozła im kotka. Kotek po leczeniu cały i zdrowy i szczęśliwy, że jest w swoim domku. Mój nieżyjący kot Lucjan nigdy nie uciekał. Najdalej na korytarz wyszedł na wycieraczkę. Moje obecne urwisy, niestety robią sobie wycieczki po korytarzu. Też myślałam o obróżce, ale koty nie chcą jej nosić. Myślę obecnie o zaczipowaniu, ale zobaczę, ponieważ obok mnie wprowadzają się nowi lokatorzy z psem. Może to będzie dla nich przeszkodą, bo jak usłyszą szczekanie psa piętro niżej, to pędzą do domu na złamanie karku. :mrgreen:
 
 
Alissa80 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-10-19, 12:42   

Mój na szczęście był przyzwyczajony, że ma coś na szyi, bo u hodowcy z luźną gumką do włosów chodził (różową :mrgreen: ) Wystarczyło tylko w domu wymienić. A jak to mówią, strzeżonego Pan Bóg strzeże. To tylko zwierzak, w dodatku ciekawski - chwila nieuwagi wystarczy, wszystkiego się nie przewidzi. A co do psa, to ciekawe czy Twoje koty nie uznają, że skoro to one były pierwsze na piętrze, więc to pies będzie gnał do domu na ich widok ;-)
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-19, 13:00   

Alissa80, piękny pyszczek ma Twój Leo. Jestem pełna uznania dla Ciebie, że tak sumiennie podeszłaś do opieki nad nim - ledwo kociak zyskał nowy dom, a Ty już myślisz o tym w jaki sposób zapewnić mu najlepszą opiekę i najlepszy możliwy sposób żywienia. Oby tak dalej!
Co do obróżki - mój kot jest niewychodzący, ale ja nie wyobrażam sobie życia bez niego, dlatego ma i obróżkę i chipa ;-) Dla wzmocnienia efektu obróżki posunęłam się małego oszustwa i w adresówce zamieściłam karteczkę z adresem i informacją, że w przypadku znalezienia kota proszę o kontakt bo w domu czeka za nim dziecko... A ja nie dzieciata... ;-) Chyba, że brać pod uwagę mnie ;-)
Nasz kot mieszka z nami już 4 lata i cały czas wypatruje jak sobie terytorium powiększyć, przy każdym otwarciu drzwi od mieszkania. Niestety parę razy już czmychnął. Wystarczy moment i kota ni ma... Dlatego wolę zachować ostrożność.
Powodzenia w barfowaniu :kciuk: :food:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-19, 13:03   

przytoolanka napisał/a:
w adresówce zamieściłam karteczkę z adresem i informacją, że w przypadku znalezienia kota proszę o kontakt bo w domu czeka za nim dziecko...

myślę, że hasło "nagroda" byłoby skuteczniejsze
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-19, 13:05   

doradora Informacja o nagrodzie tez jest... :-P :mrgreen: Oby nigdy się ta informacja nie przydała...
 
 
Alissa80 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 26
Wysłany: 2016-10-19, 15:05   

O nagrodzie nie pomyślałam, a faktycznie warto dopisać. Nic tak na ludzi nie działa, jak widmo szybkiego zarobku. Dzięki za podpowiedzi i jeszcze raz za komplementy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne