BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania, na które wielokrotnie już odpowiedziano (koty)
Autor Wiadomość
Olciax 

Barfuje od: 08.2017
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 28 Gru 2017
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-07, 11:38   

Jestem dopiera w fazie kompletowania pełnego zakresu suplementów naturalnych . Co jest lepszym wyborem olej z dzikiego łososia czy tran z dorsza?
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-07, 14:12   

Jedno i drugie jest równie dobre, w tym przypadku o wyborze stanowią własne preferencje :-)
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-01-07, 18:08   

Olej z łososia i tran nie są równoważnikami.

Olej służy głównie do suplementacji kwasów omega 3 a tran oprócz kwasów omega 3 zawiera także wit A i D, służy właśnie do suplementacji wit D.

Jeżeli używasz samego oleju, musisz jeszcze dodać zarówno wit A jak i D a używając tran dodajesz tylko wit A.

Trzeba czytać składy produktów, które zamierza się kupić - różne oleje i trany mogą zawierać różne ilości witamin.
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-07, 18:13   

apple, ilość wit. D w oleju z DZIKIEGO łososia jest porównywalna z jej ilością w tranie. Jeżeli podajemy tran, nie podajemy oleju z DZIKIEGO łososia i na odwrót. Kwasy omega-3 należy uzupełnić osobno tak czy inaczej, np. olejem z łososia hodowlanego.

Olciax pyta wyraźnie o olej z łososia dzikiego, dawkowanie go jako suplementu kwasów omega-3 skończy się przedawkowaniem wit. D.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-01-07, 18:21   

Tak, zwróciłam uwagę, że z dzikiego łososia i pisząc odpowiedź wrzuciłam w google "olej grizzly skład" żeby sprawdzić, jak z zawartością tych witamin.
Może trafiłam na niewłaściwe informacje, ale w pierwszych z brzegu odnośnikach nie ma info o zawartości tych wit.
http://sklep.modernpet.pl...sia-125-ml.html
https://www.kuchniapupila...tow,p1259059658

edit:
sprawdziłam jeszcze skład grizzly na forum - tak, zawiera on wit D- dlatego pisałam o sprawdzaniu składów produktów (a forum jak widać jest do tego najlepsze).
Olej grizzly i tran nie są równoważnikami, jednak z zastrzeżeniem, że olej grizzly jest źródłem wit. D i dodaje się go w ilości takiej, ktora zapewnia odpowiedni poziom wit D a równocześnie ilosć ta nie wystarcza do suplementacji kwasów omega 3.
Używając więc oleju grizzly trzeba jeszcze dodać trochę "zwykłego" oleju żeby ilość omega 3 była odpowiednia.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=284
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-07, 18:32   

1. Grizzly to nie jedyny olej z dzikiego łososia.
2. Brak info o zawartości nie oznacza braku witamin.

http://www.grizzlypetprod...ild-salmon-oil/
Dostałam właśnie zresztą odpowiedź od europejskiego przedstawiciela firmy, tylko jeszcze nie zdążyłam jej tu wrzucić, na pytanie "które dane są świeższe - stare info z etykiet o dużych widełkach (wałkowanych na tym forum) czy z powyższego linku".

Cytat:
On the US website they indicate a level Vitamin D to be about 100 IU per g
On the European label we have to inform of the content per Kg.
As we had seen some variation in the Vitamin D content in our test years back, we have given an interval in which you also find 100 IU per g.
The normal level is probably in the higher end of the interval rather than the lower.

Tłumaczenie:
Na stronie amerykańskiej podają, że poziom wit. D to mniej więcej 100 IU na gram.
Na etykietach europejskich musimy podawać zawartość na kilogram. Ponieważ badania w latach ubiegłych wykazały pewne wahania zawartości wit. D, podaliśmy widełki, które obejmują również 100 IU na gram.
Normalny poziom oscyluje prawdopodobnie w okolicach górnej granicy widełek, a nie dolnej".

Co oznacza, że Grizzly również bliżej do tranu.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-01-07, 18:51   

panterzyca,

Na jakichś informacjach trzeba się opierać.
Wrzucam hasło "skład" i dostaję informację, z której wynika co w tym składzie się znajduje.
A skoro nie ma tam wit., to przyjmuję że ich nie ma. Trudno żebym się domyślała, że może jednak są, bo na tej zasadzie mogę sobie przyjmować zawartość dowolnej substancji która nie została wymieniona w składzie.
I naprawdę nie chodzi mi o udowadnianie, "która racja jest lepsza".
Zależy mi na zwróceniu uwagi na różnice między tranem a olejem która to różnica jest czasami niezauważana.
Dobrze, że masz informacje od producenta, jak widać, trzeba trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, sprawdzać, sprawdzać.
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-07, 19:04   

apple, oczywiście jest mnóstwo racji w tym, co piszesz, najważniejsza jest jednak etykieta i skład podawany przez samego producenta, nie przez sklepy. Owszem, sklepy "mogłyby być tak miłe" i podawać pełny skład, ale nieraz nie podają w ogóle żadnego albo tylko częściowy, jak widać w tym przypadku. Dlatego tu na forum raz po raz przewija się kwestia zawartości witamin w oleju z łososia i fakt, że ten z dzikiego powinien być traktowany jako suplement witaminy D, a nie kwasów omega-3.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-01-07, 19:19   

jasne, dlatego w swoim pierwszym dzisiejszym poście zwróciłam uwagę, aby czytać składy produktów.
Informacji nigdy za wiele, a przy okazji dyskusji zwraca się uwagęna różne inne istotne rzeczy.
No i jak to dobrze, że jest forum BŚ i można stąd czerpać potrzebną wiedzę i korzystać z doświadczeń i wiedzy innych użytkowników :-)
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-01-07, 23:12   

dziewczyny, jak zaczynałam barfować to sprawa była jasna: był olej z łososia jako suplement kwasów omega oraz tran z dorsza jako suplement witaminy D i nic nikomu się nie myliło! Aż tu nagle Lunderland wprowadził olej z dzikiego łososia i zaczęły się schody - sama narobiłam sobie bałaganu i zamiast oleju z łososia kupiłam z dzikiego co okazało się suplementem wit D. Dla wszystkich, którzy zaczynają barfować początki są trudne i nie dziwi mnie, że im sie to miesza. Wniosek z tego, że nie popadamy w rutynę i zawsze czytamy skład (i na etykiecie i na stronie), niestety
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-01-07, 23:23   

A przede wszystkim czytamy forum bo sprawa dzikiego łososia i witamina D jest wałkowana od dawna. A nowe osoby to dobrze, że pytają by się upewnić, ważne tylko żeby ich nie wprowadzać w błąd ani nie mieszać pojęć. Nowe osoby mają wystarczająco dużo wiedzy do przyswojenia.
Arora, olej z dzikiego łososia był od dawna tylko problem wyszedł z witaminą D w oleju Lunderland. Grizzly jak pamiętam tu na forum od początku był wątpliwy ze względu na szeroki zakres jeśli chodzi o jego skład pod względem wit. D.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-01-08, 00:40   

Na pierwszej stronie tego wątku Panterzyca już zamieściła właściwą informację o olejach, tranach i wit.D. Proszę się z nią zaznajomić :kwiatek:

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=328
 
 
AgulaP 

Barfuje od: 04.2018
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 43
Dołączyła: 26 Maj 2018
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-26, 12:16   kalkulator :)

Witam,

Wysłałam prośbę o instrukcje dotyczące kalkulatora do HEBE jednak pomimo dwukrotnego wysłania PW nie mam tejże wiadomości w wysłanych. Pytanko do Was - możecie sprawdzić u siebie czy zapisują się Wam wiadomości w wysłanych ? próbuje zidentyfikować czy mam problem techniczny czy po prostu wysłane się nie zapisują.
Z góry dziękuję za pomoc

Agnieszka
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-05-26, 20:50   

AgulaP :kwiatek:
Post pojawi sie we wysłanych jak Hebe go przeczyta. Frum było wyłączone przez 12 godzin i nie można było odbierać wiadomości. Poczekaj cierpliwie Hebe na pewno odpowie.
A tymczasem zapraszam do Powitalni przywitac się z Forumowiczami i przedstawić koteczki.
Zdjęcia oczywiście mile widziane. :twisted:
 
 
fallka 


Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 33
Dołączyła: 31 Lip 2018
Posty: 9
Wysłany: 2018-08-02, 08:10   

po przeczytaniu tego wątku to ja już się totalnie pogubiłam... spirulina i algi to dwie różne rzeczy (???). Algi podajemy jako suplement jodu (to dlaczego sól podajemy koniecznie NIEJODOWANĄ?) Nie można podać zamiast soli himalajskiej i dodatkowo suplementu jodu, po prostu soli jodowanej? Podaję himalajską i spirulinę, nie wiedzialam, ze mam jeszcze podawać inne algi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne