BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy :)
Autor Wiadomość
lady_milan 


Barfuje od: 19-01-2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Kozienice
Wysłany: 2017-01-12, 07:24   Witamy :)

Witam
Jestem Milena,mam 13sto letniego kocura Tymona.W końcu postanowiłam,że czas zmienić jedzonko ;).Chociaż przyznam,że czytam,czytam i dochodzę do wniosku,że chyba jestem niedorozwinięta bo nic z tego nie rozumiem :banghead: :(.Po trochu już kupuję mięsko i suplementy,więc mam nadzieję,że jakoś to ogarnę.Musimy trochę mniej ważyć ;).Na razie takie nieśmiałe powitanie,ale mam tyle pytań,że aż strach..
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-12, 14:53   

Ceść lady_milan :-) Nie taki diabeł straszny, uwierz w siebie ;-) Czytaj wątki, analizuj dane kalkulatora, baw się w układanie przepisów. A zanim poczujesz się na siłach, by zrobić mieszankę wg własnego pomysłu, korzystaj z przepisów innych, jest ich mnóstwo na forum. Tylko wybieraj takie, co w komentarzach uznane są za prawidłowe. Będzie dobrze :kwiatek:
 
 
lady_milan 


Barfuje od: 19-01-2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Kozienice
Wysłany: 2017-01-12, 15:07   

Och mam nadzieję,ale czytam,czytam i coraz mniej rozumiem :banghead: ,na razie wszystko kompletuje,co jak się już okazało w mojej mieścinie nie jest to takie proste bo jest nawet problem z witaminą e :/ . A czy kot powinien mieć zrobione wszystkie badania przed zmianą diety?Nigdzie nie znalazłam tego wątku,pewnie jest tylko ja ślepa.Pytam,bo niestety mój kocur nie daje do siebie podejść weterynarzowi,a co dopiero mówić o pobraniu krwi.Byłam u paru i sytuacja ta sama.Jedyne wyjście to uśpić ,a wszyscy stwierdziliśmy,że to niebezpieczne dla 13sto letniego kocura,tym bardziej ,że oprócz paru kilogramów nadwagi i problemami z zębami i dziąsłami to jest ok.Pytam bo mam w domu już trochę mięsa,tauryna też jest i tak się zastanawiam,czy po woli nie dawać mu mięska,zanim skompletuje wszystko,a że ja panikara straszna to cóż..
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-13, 07:22   

Moim zdaniem badania należy robić raz na jakiś czas, w ramach tzw. profilaktyki, nawet, jeśli kot jest na oko zdrowy. Zwierzę może nie wykazywać jeszcze objawów klinicznych, ale coś niedobrego w jego organizmie zaczyna się już dziać i pewne nieprawidłowości można wyłowić właśnie poprzez badania krwi. Jeśli kot nie daje sobie tej krwi pobrać, to weterynarz powinien go wsadzić w specjalny rękaw/torbę, który ogranicza ruchy kota i który umożliwia pobranie krwi bez narkozy. Tylko najpierw trzeba znaleźć weterynarza, który te rzeczy ogarnia.
Oczywiście, badania krwi przydają się również w momencie ustalania diety kota, bo widzisz wtedy, czy trzeba coś zmodyfikować. Oczywiście, jeśli badania zrobione są w odpowiednio pełnym zakresie - nie tylko morfologia, ale również szeroka biochemia, w tym jonogram. Jest wątek o interpretacji wyników badań u kotów - warto go sobie przeczytać, nawet jak kot jest zdrowy, bo zobaczysz wtedy, co się bada kotom i dlaczego.
A jeśli Tymon ma problemy z zębami (jakie?) to tym bardziej warto mu zbadać krew. Bo problemy z zębami mogą mieć związek z jakimiś problemem organizmu innym, niż "tylko" kamień z powodu złej diety.
 
 
lady_milan 


Barfuje od: 19-01-2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Kozienice
Wysłany: 2017-01-13, 09:28   

Ach ja to wiem doskonale i chyba dlatego mam też obsesje i wszędzie czytam,obserwuje kocura z każdej strony.Niestety u mnie w mieście tak ma się sytuacja i cóż :(.Problemy tzn kamień ma przez co zęby wypadają no i podrażnione dziąsła.Miał czyszczenie,ale za niecały miesiąc to samo.A czy zaszkodzę mu gdy podam mu barf z gotowego przepisu?Chcę później sama tworzyć ,bo musi pare kilo schudnąć,ale zanim do tego dojdę myślałam o gotowych przepisach,nie zaszkodze mu?Tego się najbardziej obawiam,że chcę dobrze na lepszą karmę przejść a mu tylko zaszkodzę.Wczoraj już kupiłam królika z podrobami,filet z łososia,w zamrażalniku już jest coś z kurczaka i indyka.Tauryna jest,wiatmina E w końcu zamówiona po dłuuuugich poszukiwaniach teraz tylko reszta suplementów..Pewnie głupie pytania zadaje bo z tego co czytam to barf tylko zmienia na lepsze,ale jeżeli chodzi o niego to jestem strasznie przewrażliwiona..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne