BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
Dana86 

Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-02-03, 19:22   Cześć



Cześć:)
Jestem Dana a moje kochane kotki to Leila i Rico. Mieszkamy w Tarnowie.
Rico jest ze mną od roku. Przygarnełam go jak miał ok 4-5 miesięcy. Był dosyć schorowany i długi czas na karmie weterynaryjnej. Pomimo wykonanych wielu badań, zmianie weterynarzy i jeżdżenia 100km do specjalisty Rico dalej ma problemy z jelitami. Jedyne co wyszło na badaniach to koronawirus i weterynarz przyjął że to musi być powód. Niestety w kuwecie kot dalej sie męczy. Dlatego zaczęłam szukać na własną rękę. Już jakiś czas temu wycofalam karmy weterynaryjne (nie miałam wcześniej pojęcia że to taki syf), zmieniłam chrupki na lepsze i próbuje przestawić całkowicie na mokrą karmę. Barfa trochę się bałam ale im więcej czytam tym widzę same zalety no i mam nadzieję że to pomoże na dolegliwości mojego kotka. Jego dobro jest najważniejsze:) Tym bardziej że już w wieku 4 miesięcy pojawiły się u niego kryształy w moczu (regularnie badam mocz, dbam żeby był odpowiednio nawodniony i na razie jest ok).
Leila z kolei jest 4 miesięczną kotką. Od początku żywię ją puszkami i gotowanym mieskiem. Samo surowe nie bardzo, ale przemycam małe kawałeczki w posiłkach.
Mam nadzieję że kociaki szybko się przestawią na barfa :-)
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-02-03, 21:09   

Pięknie witamy na Forum :kwiatek: . Koteczki mają w sobie mnóstwo wdzięku :love: , wyglądają na rodzeństwo. Jak Rico przeżył dokocenie? U mnie przez tydzień były fochy rezydenta :mrgreen: Czy Rico lubi surowe mięsko?
Powodzenia w barfowaniu. :kwiatek:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-03, 21:43   

Hmm, Basiek mi to z opisu wygląda, że (ze zdjęć) co prawda bardzo podobne, ale chyba nie rodzeństwo ;-)

Dana86, ja osobiście mam na stanie 3 koty, w tym jeden również o imieniu Rico :mrgreen: Ja akurat nadawałam kotom imiona tematycznie i z tego co zauważyłam, schemat jest OK ;-) jakkolwiek szeregowy (obecnie sierżant) zdaje się lekko odbiegać od serialowego szeregowego :twisted:
I mam nadzieję, że intelekt Twojego Rico znacznie przewyższa intelekt Rico z wiadomego hitowego serialu.... :mrgreen: Bo niestety u mojego Rico intelekt jest na tym samym poziomie :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Dana86 

Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-02-04, 13:17   

Koty może biologicznym rodzeństwem nie są ale przyrodnim już tak :-D Basiek masz zatem częściowo rację:-D
Z dokoceniem się nie było najmniejszych problemów. Rico zaakceptował Leilę od razu i był takim dobrym starszym braciszkiem. Jako że Leila trafiła do nas w wieku ok 3-4tyg to pomagał nawet w masowaniu brzuszka po jedzeniu :-)
Koty bardzo sie lubią, śpią razem, wylizuja się no i oczywiście szaleją po całym mieszkaniu :-)
Co do surowego mięsa to cos skubnie ale na razie w niewielkiej ilości.
Skipper Rico poczatkowo miał na imię Bella. Wzięliśmy go z DT jako kotkę a po miesiącu okazało się że to chłopak :lol: Początkowo temperament miał wybuchowy więc nazwaliśmy go Rico. Później trochę sie uspokoił ale teraz z Leila dokazuja. Czasami rano jak wstaje to mieszkanie wygląda jakby huragan przeszedł :mrgreen:
Pozdrawiam Was i Wasze kociaki serdecznie
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-02-04, 16:37   

Nic dziwnego, że kryształy mu się zaczęły pojawiać przy karmieniu wyłącznie suchym. Dobrze że idziesz w kierunku mokrego i BARFa, na pewno wyjdzie to kotom na zdrowie :kwiatek: Strasznie są do siebie podobne, śliczne łaciatki :mrgreen: Próbowałaś podawać mięso surowe w środku, a z zewnątrz sparzone?
 
 
Dana86 

Dołączyła: 03 Lut 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-02-04, 18:36   

Tak, próbowałam. Czasami jest tak że trochę zjedzą a później juz nic nie chcą tknac. Na razie zrobiłam mieszanke dla początkujących z felini renal. Jestem na etapie dodawania im tego do mokrej karmy bądź ugotowanego mięsa. Póki co w proporcjach ok 1: 10 no i będę zwiększać:)
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-02-04, 20:14   

Dana86 napisał/a:
Rico zaakceptował Leilę od razu i był takim dobrym starszym braciszkiem. Jako że Leila trafiła do nas w wieku ok 3-4tyg to pomagał nawet w masowaniu brzuszka po jedzeniu :-)

Jak tu nie kochać łobuziaka :love: , troskliwy jak najlepsza mamusia :love:
Dana86 napisał/a:
Rico poczatkowo miał na imię Bella

Dziewczynka "z pitusiem" :hura: . U mnie, gdy byłam w ciąży stwierdzili, że na 98 % urodzę dziewczynkę, a urodziłam dziewczynkę z pitusiem. Byłam w lekkim szoku. :shock:
Skipper napisał/a:
Hmm, Basiek mi to z opisu wygląda, że (ze zdjęć) co prawda bardzo podobne, ale chyba nie rodzeństwo ;-)

Właśnie na zdjęciu wyglądają na rodzeństwo :-P . Opis czytałam :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne