BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pies nerkowiec - prośba o ocenę pierwszego jadłospisu
Autor Wiadomość
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-03-10, 12:43   

Mam wyniki usg:
lewa nerka:
- zatarta struktura kora-rdzeń
- liczne zwłóknienia\zwapniania
- pogrubiona torebka nerki
- poszerzone przestrzenie RZTX (??) nie moge sie doczytać....
- lekarz uważa, ze nerka jest w 40% sprawna
Prawa nerka był zupełnie nie widoczna - nie zbadaliśmy jej :(

USG było raczej marnej jakości, lekarz widział tylko jedna nerkę, wpychał mocno w brzuch tą głowicę, psa bolało....okropne to badanie.


Dałam mocz na posiew oraz krew na wapń, chlorki, potas, sód, fosfor, magnez.

Oto całe wyniki moczu, które robiłam w środę:
Barwa - żółta
przejrzystość względna, słaba
Gęstość względna 1,040
Odczyn pH 6,5

Badanie chemiczne:

Białko 100 mg\dl
alb 150 mg\dl
cer 50 mg\dl
a:c 300 mg\dl
pro/cre = 2 (proteinuria z zapalenia kłębuszków nerkowych)

Badanie osadu:
kom.nabłonka kanalików nerkowych : nieobecna
Komórki nabłonka dróg: obecne, dość liczne
Krwinki białe - nieobecne
krwinki czerwone - nieobecne
wałeczki - ziarniste, szkliste
bakterie - tło
śluz - pasma, dość liczne


Lekarz oczywiście nadal przeciwny diecie BARF, powiedział, ze mam unikać czerwonego mięsa, mam wybierać mięso z małocząsteczkowym białkiem (drób).


Wstrzymam się do zmiany diety do czasu az będę miała wyniki krwi (wapń, magnez, potas itp)

p.s.
Pies schudł na jadłospisie z białkiem 3g.
Martwię się, bo ona naprawdę bardzo szczupła, wręcz chuda jest.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-10, 13:00   

a usg jamy brzusznej masz? Może tam coś siedzi, co wpływa na chudnięcie psa (moja miała).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-03-10, 15:58   

Nie mam nic więcej. Mika ledwo przeżyła to badanie. Strasznie stary sprzęt miał, wciskał tą głowicę na siłę, trwało to dobre 20 minut.
Nie proponował żadnych dodatkowych badań. Z resztą już po prostu nie mam kasy na to. Dopiero w przyszłym miesiącu bym mogła coś dodatkowo zrobić, plus krew - aby sprawdzić czy moja dieta pomaga,czy nie..
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-12, 06:23   

poszukaj może innego weta? np. w Poznaniu, zajrzyj do wątku Wielkopolskie opinie o lecznicach i do Wielkopolska - opinie, uwagi, informacje. Może warto skonsultować u lepszego weta? Ja konsultowałam kota padaczkowego we Wrocławiu, bo w Warszawie nie ma jeszcze dobrego neurologa (choć słuchaczy neurologa z Wrocławia już można spotkać). Prowadzenie jest już w Warszawie wg wskazówek neurologa. Jeśli coś się pogorszy - pojedziemy ponownie do Wrocławia na konsultację.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-03-13, 11:59   

Mam wyniki jonogramu Mikusi:

Kod:
[size=18]Symbol   | wartość | jednostka |Min.  Max
---------|---------|-----------|------|-----
Fosfor   | 1,37    |mmol\L     |0,7   |1,6  - zauważyłam tendencję wzrostową !!!
Potas    | 4,7     |mmol\L     |3,5   |5,1
sód      | 151     |mmol\L     |140   |155
chlorki  | 106     |mmol\L     |96    |113
Magnez   | 1,15    |mmol\L     |0,6   |1,3
Wapń     | 2,76    |mmol\L     |2,3   |3[/size]



Dagnes, czy mogłabys zerknąc na wyniki i jadłospis. Proszę :kwiatek:

obecnie jadłospis :

W przeliczeniu na dzień, na 1 kg m.c.:
białko 3,2g
węglow. 3,1g
kcal\dzień - 49
----------------
fosfor: 37g
wapń: 44g
sód: 38g
potas: 99g

proporcje:
Ca:P - 1,17
K:Na - 2,62
Białko:Tłuszcz - 1,28




Kod:
waga     | Nazwa
-------------------------------------------------
1 730,0 g| Wołowina mostek tłusty
700,0   g| Indyk pierś bez skóry
400,0   g| Kurczak serce
150,0   g| Kurczak żołądek
20,0    g| Cafortan
9,0     g| Tran z wątroby dorsza Lunderland
5,0     g| Mączka z alg morskich Lunderland
45,0    g| Fortain
0,7     t| Tokovit E 100 (kapsułka)
104,0   g| Tłuszcz wołowy w proszku (Grau)
18,0    g| Mączka ze skorupek Lunderland
13,0    g| Sól jodowana
500,0   g| marchewka gotowana, bez soli
2 300,0 g| ziemniak gotowany, bez skóry, bez soli
9,0     g| Tauryna
200,0   g| Woda


Dodałam sporo węglowodanów, bo pies chudł. Wybrałam ziemniaki ze względu na potas (wczesniej Dagnes pisała, abym zwiększyła)
Dodałam też sporo tłuszczu, aby pies nie był głodny przy niskiej ilości białka.

Czy robię wszystko ok?



dagnes napisał/a:
Nie widzę w wynikach krwi poziomu wapnia więc w ciemno nie możesz zwiększyć podaży wapnia do więcej niż Ca:P 1,25:1. Do tego potrzebny będzie drugi wyłapywacz nie na bazie wapnia, bo poziom fosforu we krwi jest niebezpiecznie wysoki. Plus należałoby czasowo obniżyć podaż białka do nie więcej niż 3g/kg wagi ciała a może i mniej na rzecz zwiększenia podaży węglowodanów.


Lekarz powiedział tylko o Azodylu - niestety nie mam go jak sprowadzić a druga sprawa, to...cena
prawdopodobnie, tak jak mówisz, trzeba będzie cos pomyśleć, bo poziom fosfory z wyników na wyniki rośnie.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-03-14, 12:49   

Z tego co czytam na forum, to jelitowy wyłapywacz fosforu (na bazie glinu) powinnam stosować przy wartości powyzej 1,6 mmol\L.
Czyli jeszcze sie wstrzymam.
A ten Azodyl, to do redukcji mocznika, ale opinie sa podzielone co do jego działania. Tak czy owak to jest poza moim dostępem.

Najśmieszniejsze jest to, ze kiedy poprosiłam o wyłapywacz fosforu, to wet podał mi Azodyl, zamiast np. Alusalu. Zaczynam mu coraz mniej ufać.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-03-16, 12:16   

Odebrałam ostatnie wyniki, tym razem jak radziła Dagnes - mocz na posiew.
:-) nie ma bakterii, są pojedyncze ecoli, ale wet mówi, żeby się nie przejmować.



No to zrobiłam cały pakiet badań, ustalilam jadłospis i czekam albo na opinię mądrych głów z forum, albo na kolejne wyniki Miki, które pokażą czy dobrze robię.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2017-03-16, 20:42   

..Asia.., Stosowałam Azodyl. U mnie zadziałał. Tylko że mocznik nie był dużo powyżej normy.
Poczytaj o Enterosgelu... http://www.barfnyswiat.or...ighlight=#63745
Tylko z tego co pamiętam trzeba go podawać z dużym odstępem czasowym między tabletkami.
Poczytaj też o E Coli: http://www.barfnyswiat.or...ghlight=#105241

Tak podsumowując, moim skromny zdaniem Twój wet jest lekkoduchem. Tuffitka dobrze Ci radzi - konsultacje w większym mieście.
Twoja sunia ma podwyższony mocznik, nie wiadomo jakie nerki (bo usg kiepskie), białkomocz i bakterie ecoli. Wet leczenie proponuje Azodylem (i myli mu się chyba z Alusalem) oraz preparatem z ziołami Reishi ( są rewelacyjne rzeczywiście ale na PSA u mężczyzn i przy rekonwalescencji) i Astralagusem. Z tego co mi wiadomo i sama podawałam w rodzinie aby wydobyć cenne składniki z Reishi warto zaopatrzyć się w surowiec (grzyby) i je gotować.

Przepraszam za ten ton ale przypomina mi się moja sytuacja kiedy przy białku 600 w moczu mój beznadziejny Wet niczego złego nie widział.
Jeśli masz możliwość poszukaj weta żeby skonfrontować dotychczasowe leczenie i diagnozę.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-03-20, 08:24   

Postanowiłam jechac z Miką tu: http://specvet.pl/zakres-uslug/ (myślę o lekarce Agnieszce Neska-Suszyńskiej)
Moj wet ostatnio otwarcie powiedział "nie ten lekarz i nie ten sprzęt - trzeba iść do kogoś mądrzejszego"
Szkoda, ze od razu tak nie powiedział, wydałam mnóstwo kasy u niego i straciłam cenny czas.



Boje się tylko reakcji lekarzy na moje karmienie, chyba po prostu ich okłamię, że gotuje warzywka, mięsko i oczywiście ryż (praktycznie każdy wet zaleca gotowany ryż :-> )
edit:
właśnie doczytałam, że dr Neska nie pali na stosie barfujących właścicieli ;-) , więc nie będę kłamać w sprawie diety :-D


------------------------------------------------------------------------------------------------------



W tym tygodniu będę robic nowy jadłospis.
Czy na podstawi Miki wyników jonogarmu mam jakoś szczególnie go zmodyfikować, czy parametry moga być takie jak przy poprzednim?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-03-20, 11:45   

A. Neska-Suszyńska to dobry kierunek :kciuk: .


..Asia.. napisał/a:
Pytałam weta o potas. (...)

W aktualnych wynikach krwi potas jest ładny. W związku z tym nie przesadzałabym z jego suplementacją.


..Asia.. napisał/a:
Poczytałam o dziennym zapotrzebowaniu na potas i wychodzi, że 84 mg/kg mc. http://www.swiatczarnegot...roelementy.html
Czyli Mika by musiała brać 924mg, a jedna tabl zwiera 416mg cytrynianu magnezu.

Cytrynianu potasu. Domyślam się, że to preparat Olimpu. 416mg dotyczy całego związku, a w nim jest tylko 150mg samego pierwiastka (potasu). Natomiast te 84mg/kg wagi ciała psa dotyczy minimalnego spożycia ze wszystkich źródeł (inne źródła podają 55mg/kg), a przecież sama dieta jest już bogata w potas.
Powyższe informacje podaję na wypadek konieczności suplementacji w przyszłości, bo w tej chwili raczej nie jest to konieczne (wystarczy moim zdaniem obniżenie podaży sodu, co już zrobiłaś, oraz dodanie ziemniaków; jeżeli pies lubi, to możesz też dawać mu dojrzałe banany).


..Asia.. napisał/a:
Dodałam sporo węglowodanów, bo pies chudł.

Zrobiłaś prawidłowo.


..Asia.. napisał/a:
Dodałam też sporo tłuszczu, aby pies nie był głodny przy niskiej ilości białka.

I bardzo dobrze. Tak właśnie się robi - obniżenie podaży białka musi iść w parze z podniesieniem podaży węglowodanów oraz tłuszczu.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-04-06, 17:54   

Właśnie wróciłam od dr.
Wspaniała kobieta :):):)

Usg nerek i całego brzuszka, zmierzone ciśnienie i diagnoza - przewlekłe zapalenie nerek, coś nie halo z watrobą, woreczkiem.
Ale jak na 15-letniego psa, to całkiem dobrze się trzyma.

Dietę dobrze ustalilam, leki troszkę zmkdyfikowala i dolozyla lek na nadciśnienie.

Generalnie powiem, że BARF pomaga nerkowcom, tylko trzeba zaznajomić się z zasadami, kalkulatorem i wykazać odrobinę chęci.

U nas mocznik spada, fosfor jest b dobry, morfologia jak u 8-latka, ogólny stan psa rewelacyjny, sierść - ogromna poprawa (początkowo były łyse placki). Pies przytył, ma chęć do zabaw i wychodzenia na podwórko, zupełnie jak za dawnych lat. Gdyby udało się całkowicie zdjąć ból stawów, nóżek, to byłby młody pies.

Bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum i zmieniłam dietę, pomimo, że lokalny wet mówił, że surowym mięsem zabijam psa.

Teraz tylko zrobię echo serca i będziemy usuwać kamień na zębach, bo stan psa i nerki są ok i można działać.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-07, 12:14   

..Asia.. napisał/a:
Teraz tylko zrobię echo serca i będziemy usuwać kamień na zębach, bo stan psa i nerki są ok i można działać.
jakby Ci się udało narkozę wziewną jej zapewnić. To mniej obciąża nerki.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-04-07, 18:45   

Tak. U Miki tylko o wziewnej myślę.
Jeszcze biorę pod uwagę aby doświadczony stomatolog to zrobił, żeby podczas usuwania zębów (na pewno cześć będzie do usunięcia) nie zostawić korzeni. Dobrze, aby podczas zabiegu robili na bieżąco rtg - aby nic nie zostało z korzenia. Tak przynajmniej radziła dr Neska.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-04-08, 12:19   

Chciałam zapytać o krew suszoną.
Widzę z wpisów na forum, ze zamiast drogiego Fortain mogę dawać krew suszoną np. taką http://swojskiwyrob.pl/bl...bina-spozywcza/

tylko jak ja liczyć w kalku? Bo tam jest krew suszona wołowa, a to co kupię to wieprzowa. Ja liczę to tak samo jak Fortain. Dobrze robię?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-04-08, 21:41   

Dobrze robisz. Fortain to suszona hemoglobina wieprzowa.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne