BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
3mce ON przechodzi na BARFa
Autor Wiadomość
LazyJusta 

Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-15, 19:29   3mce ON przechodzi na BARFa

Witajcie, mój owczarek niemiecki do tej pory jadł wszystko, chcemy przejść na Barfa, wrzucę wszystkie 'wyliczenia' i proszę o ocenę czy dobrze myślę że to o to chodzi czy coś źle...
Pies 15kg dawka dzienna 600g 15x0.02x2, na 8dni wychodzi mi 4800g jedzenia. Z czego 800g warzyw 200g owoców 2000g mięsa 700g podrobow 1100g kości mix do zamrozenia: 1000g wołowiny w kawałkach +1000g łopatki króliczej + 700g żołądki z kurczaka - podzielić na 8 części (po ok 340g)
DZIEN1 mroz mix + 150g marchwi + 110g skrzydełka z kurczaka
DZIEN 2 mroz mix + 70g jabłka + 190g skrzydełka z kurczaka
DZIEN 3 mroz mix + 150g marchwi + 110g szyja z kurczaka
DZIEN 4 mroz mix + 100g marchwi + 160g szyja z kurczaka
DZIEN 5 mroz mix + 100g marchwi + 160g skrzydlo z indyka
DZIEN 6 mroz mix + 150g marchew + pietruszka +110g skrzydło z indyka
DZIEN 7 mroz mix + 50gmarchew 70gjablko + 140g szyja z indyka
DZIEN 8 mroz mix + 80g jabłko + 180g szyja z i indyka
Do tego suplementacja (dziennie)
Drożdże 3g
Algi 0,75g
Mączka ze skorupek jaj 4g
Hemoglobina 1g
Olej z łososia 1lyz
Tran 1lyz
Co Wy na to?
 
 
LazyJusta 

Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-17, 09:31   

Ok, po wszystkich za i przeciw Zmieniamy troszke pomysł. Najpierw musimy młodą przywyczaić do surowizny: Plan jest taki że wg wyliczeń młoda powinna dziennie dostawać 800g jedzenia (wchodzimy tu na ten schemat 85 zwierzęce 15 roślinne)
wychodzi mi dziennie: 320g mięsa, 120g żołądków, 100g podrobów, 100g kości, 120g warzyw, 40g owoców
w pózniejszym czasie będę robić paczki z mięsa (żeby dostawała je codziennie) oraz będę mixować reszte tak żeby bilans tygodniowy mi się zgadzał.

Teraz chcemy wejść schematem takim że co ok. 3-4 dni będziemy dodawać coś nowego
Zaczniemy od kurczaka - bo tu mam pewność że uczulona nie jest
Mięcho samo -> jak kupa ok -> żołądki + podroby -> jak kupa ok -> kości ( i tu mam kilka pytań ) czy pozwolić jej zjeść całe skrzydełko rezem z kośćmi - czy żeby sobie obgryzła mięcho a kośći zabrać? -> jak kupa ok -> W/O (warzywa owoce)
Takim podobnym schematem tylko już nie koniecznie wszystko osobno wprowadze wołowine a później suple co tydzień nowy - chce żeby docelowo z suple miała drożdże, algi, olej z łososia, hemoglobina???, przydałoby nam się też coś na wątrobę ( pytanie co? ) - mamy fosfataze zasadową na poziomie 169 a normy są 5-155.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2017-10-18, 21:11   

LazyJusta :kwiatek:
Dzień dobry na forum :) Zapraszamy do powitalni. Pokaż nam swoją pociechę.
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=29

LazyJusta napisał/a:
czy pozwolić jej zjeść całe skrzydełko rezem z kośćmi - czy żeby sobie obgryzła mięcho a kośći zabrać?

Wygodniej dla wszystkich - skrzydełko razem z kośćmi bez zabierania psu.

LazyJusta napisał/a:

Takim podobnym schematem tylko już nie koniecznie wszystko osobno wprowadze wołowine a później suple co tydzień nowy - chce żeby docelowo z suple miała drożdże, algi, olej z łososia, hemoglobina???,

Przydałaby się wątroba - jako suplement wit a . Wątroby nie zalicza się do podrobów. Tu jest ciekawy link o niej :http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=822 Tylko jest też pewne "ale" skoro chcesz podawać tran- trzeba uwzględnić wit A znajdującą się w tranie.
Przydałoby się żółtko w menu oraz skorupki jaj. Trudno mi jednak określić ile powinnaś podawać tych suplementów bo ja korzystam z kalkulatora.
A jaki olej z łososia planujesz podawać (dziki czy hodowlany ?)
LazyJusta napisał/a:

przydałoby nam się też coś na wątrobę ( pytanie co? ) - mamy fosfataze zasadową na poziomie 169 a normy są 5-155.

np. ostropest W dziale zielarskim jest dużo informacji o nim http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1384
A czy jest diagnoza postawiona ?
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne