BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przejście z ilości szczeniakowej w jedzeniu na dorosłą
Autor Wiadomość
Aleksandra 

Barfuje od: 1,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 33
Wysłany: 2012-02-29, 09:39   Przejście z ilości szczeniakowej w jedzeniu na dorosłą

mam pytanie, w jakim tempie powinnam zmniejszać ilość pozywienia szczeniaka?

Dexter ma obecnie 9 miesięcy, więc niedługo przejdzie na ilość dla dorosłego psa, mam pytanie czy zmniejszać mu stopniowo czy nagle?

Mam też pytanie o mączkę ze skorupek jaj, Dexter ze względu na zły stosunek fosforu i wapnia (temat barf w czasie choroby) miał wyeliminowane kości z diety, dostaje tylko mączkę, czy tutaj bardziej kierować się zrobieniem ponownych badań i na ich postawie stwierdzić, czy można wprowadzić już kości? :)
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2012-03-07, 11:14   

Ja bym zmniejszała ilość pożywienia sukcesywnie i powoli. To jeszcze bardzo młody psiak i na pewno też bardzo ruchliwy i żywiołowy. W takiej sytuacji nagłe zmniejszenie ilości dostarczanej z pożywieniem energii będzie dla organizmu dużym szokiem, no i pytanie się rodzi - czy ma to sens. Dopóki całkowicie nie zakończy wzrostu, nie przechodziłabym na porcje dla psa dorosłego, tylko powoli redukowała wielkośc porcji, ale tak by nie głodzić zwierzaka. Zresztą to zawsze jest sprawa indywidualna - musisz obserwować zwierzaka i do jego potrzeb dostosowywać ilość pokarmu, sprawdzać czy nie odkłada mu się tłuszczyk, pilnować jego aktywności i do niej dobierać porcje. W każdym razie - każda nagła zmiana jest niekorzystna, obojętnie jakiego aspektu żywienia dotyczy.

Jeśli chodzi o kości - to oczywiście najpierw wskazane jest zrobienie badań krwi i sprawdzenie, czy sytuacja się unormowała. Jeśli tak, to kości też powinny być wprowadzane powoli i sukcesywnie, a nie nagle.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne