BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Felini Complete
Autor Wiadomość
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-27, 20:32   Felini Complete

A czy można dawać hemoglobinę razem z FC?
Jeśli tak to bym była chętna - co prawda jeszcze małe nie jadły takich smakołyków, bo dopiero zaczynam wprowadzać suplementy, ale kiedyś trzeba spróbować.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-04-27, 21:55   

A co to jest FC?
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-28, 06:37   

Felini Complete
To zrównoważony mix suplementów, myślę, że dodawanie czegokolwiek poza tym jest niepotrzebne.
Wiesz, z tego co czytam - a też uczę się dopiero - FC jest polecane na początek, potem raczej przechodzi się na komponowanie własnej mieszanki i suplementów do niej.
Rozumiem, że używając różnych mięs zachodzi potrzeba dodawania poszczególnych suplementów w zmiennej ilości, stąd FC nie do końca jest dobrym rozwiązaniem, choć wystarczy na początek.
W każdym razie dodawanie suplementów do tej samej mieszanki, do której używasz FC jest ryzykowne, bo można jakiś przedawkować.
Tu są opisane suplementy (zarówno mixy jak i pojedyncze) http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364
Zaczekajmy jednak, może odezwą się bardziej zaawansowani :)
  Zaproszone osoby: 2
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-08, 09:45   

Jeśli kot jest przyzwyczajony do FC, to chcąc przestawić go na dietę BARF tylko i wyłącznie z suplementami naturalnymi, należy robić to cierpliwie i sukcesywnie. Można osiągnąć sukces, każdego dnia przygotowując nową porcję mieszanki z nieco mniejszą zawartością FC a braki uzupełniać suplementami naturalnymi, które początkowo będą w ilościach mikroskopijnych, albo przygotowywać większe porcje mieszanki dokładnie według tej samej zasady.
Niektóre koty, a powiedziałabym, że nawet większość, rzucone od razu na głęboką wodę: mięso + suplementy naturalne, strajkują z jedzeniem - dlatego technika powolnego wprowadzania nowych smaków jest jak najbardziej wskazana.
 
 
leniwiec 


Barfuje od: VIII 2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 126
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: 2012-05-08, 11:02   

Generalnie można dodawać niektóre suplementy do mieszanki z FC. Są nawet takie gotowe przepisy na forum, a poza tym BARFowy kalkulator często podpowiada, żeby dosypać trochę hemoglobiny czy mączki z alg. Ale to są niewielkie ilości. Samemu więc nie radzę. Z przepisu czy z kalkulatora - to dobry i bezpieczny sposób na przejście na w pełni naturalną suplementację.
_________________
 
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-08, 22:56   

Cytat:
Jeśli kot jest przyzwyczajony do FC, to chcąc przestawić go na dietę BARF tylko i wyłącznie z suplementami naturalnymi, należy robić to cierpliwie i sukcesywnie.

Jeszcze nie ma mowy o przyzwyczajeniu, bo dopiero od tygodnia jedzą mieszankę z FC. Czasem marudzą, ale nie wiem czy z powodu FC czy nudzi im się jedzenie ciagle tego samego (mieszanki bez dodatków dostają od paru miesięcy i odmianę w postaci puszczeczki rybnej witają z entuzjazmem).
Chciałabym jak najszybciej przejść na naturalne suplementy, więc próbuję się zorientować które z nich przetestować jako pierwsze.
Czy dobrym pomysłem będzie podawanie w międzyczasie mieszanki z jakimś minimalnym zestawem suplementów (np. drożdze)- dla sprawdzenia reakcji futerek?
Boję się totalnego strajku; wiem ze nic im nie będzie jak się przegłodzą, ale pracuję w domu i takie marudzące i proszące o michę koty mocno mnie rozpraszają (a potrafią być bezwzględne w egzekwowaniu tego co się im w ich przekonaniu należy - np. kuper przed monitorem czy łapki na klawiaturze).
Czytałam tu o oleju z łososia - a co z samym łososiem? Próbowałam przemycać kawałki do mieszanki i przechodziły. Sam świeży raczej nie bardzo, a jest za drogi na ciągłe sprawdzanie - wejdzie czy nie? Kupiłam mrożonego łososia w kostkach i strugam kawałki do mieszanki. Obawiam się że oleju też mogą nie polubić.
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-08, 23:23   

Moje koty akurat nie mają nic przeciwko olejowi z łososia, na początku miały problem z krwią (obojętne świeżą czy hemoglobiną) i algami.
Ostatnio ze względu na "dokocenie" kotką, która nie wiedziała co to mokra karma, a tym bardziej mięcho, musiałam wrócić do chrupek... mam spory kłopot, bo całe towarzystwo rzuciło się na suche jakby od miesięcy niczego nie jadły... :mrgreen: także nie daj się zwieźć kociej przebiegłości i wytrwaj w "przestawianiu" Twoich podopiecznych na mięcho
 
 
 
eRDe 

Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-06-10, 12:52   Felini Complete

Witam. Jest to mój pierwszy temat i pierwszy post na barfnyswiat.org więc na początku pragnę się przywitać ze wszystkimi.

Zainteresowała mnie dieta BARF i chciałbym w to wciągnąć naszą kotkę ale przerażają mnie te kalkulatory i drobiazgowe dobieranie składników, więc pomyślałem że zacznę od suplementu dla całkiem początkujących jakim jest Felini Complete.
Ale..., w w/w temacie napisano:
cyt."W jednej mieszance stosuje się tłuste mięso bez kości plus jeden z poniższych preparatów bez żadnych dodatkowych suplementów i dodatków. Preparat należy rozmieszać z wodą i dodać do mięsa w proporcjach podanych przez producenta"

Natomiast ja spotkałem się z taką oto oceną FC przez klienta zooplus.pl :
LINK
cyt. "Niestety nie mogę polecić produktu. Daję punkt za wygodę stosowania, bo jest to pełnowartościowy produkt, hm, prawie pełnowartościowy - karmiąc kota mięsem z dodatkiem Felini Complete należy dodawać dodatkowo taurynę olej z łososia lub tran, niewielką ilość warzyw. Niestety wielu kotom (nie tylko moim) nie smakuje mięso z dodatkiem Felini Complete i wiele kotów jest uczulonych na któryś ze składników tego praparatu (trudno ocenić który). Poza tym przy chęci zakwaszenia kociego moczu (w przypadku występowania kryształów w moczu) stosowanie preparatu nie jest możliwe z powodu braku możliwości zmiany źródła wapnia na cytrynian wapnia. Nie polecam w 100% sztucznej suplementacji. Lepszy wg mnie jest preparat Easy B.A.R.F., który pozwala na modyfikację przepisów, stosowanie części naturalnych składników, jako źródła wapnia, żelaza (suszona hemoglobina lub krew) itd."

To jak w końcu jest, trzeba z FC stosować inne suplementy diety czy nie?
Pozdrawiam.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-10, 14:16   

Teoretycznie, jeśli nie chcemy korzystać w komponowaniu jadłospisu z kalkulatora to nie trzeba. Jednakże dobrze jest dodać chociaż olej z łososia.

Z drugiej strony część osób stosujących FC, które chcą aby jadłospisy były idealne mimo wszystko korzysta z kalkulatora (FC figuruje tam w bazie danych) i wtedy kalkulator pokazuje iż należy dodatkowo dodać nieco dodatkowych suplementów (tauryna, tran) w zależności od użytych składników. Generalnie mimo wszystko dąży się do stosowania naturalnych suplementów jako iż składniki odżywcze z nich mają większą biodostępność niż ze sztucznych preparatów takich jak FC.


Co do warzyw to nie ma konieczności ich dodawania, jednak część kotów może mieć zaparcia na samym mięsie i podrobach i wtedy dobrze jest dodać nieco balastu w postaci gotowanych warzyw ( max. 3-5%). Wszystko zależy od kota. Jedne świetnie radzą sobie bez warzyw inne potrzebują małego dodatku balastu.

Łatwym rozwiązaniem na przygotowywanie posiłków mięsnych jest też TCPremix, który opiera się na naturalnych składnikach (wodorosty morskie, żółtko jajka itd.) i jest już dostępny w Polsce (jeszcze nie jest to uzupełnione w spisie sup.). Można też skorzystać z Easy BARF, który jest preparatem pomiędzy naturalnym, a syntetycznym.
 
 
cami322 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 18
Wysłany: 2013-03-26, 11:15   

Chce zrobić nowa porcje mięsa dla kotów i w kalkulatorze wybrałam gotowy preparat Felini Complite, po mimo tego preparatu zaznaczają mi sie na czerwono niektóre pozycje. Żeby wszystko sie wyrównało musiałam do kalkulatora wbić krew , mączkę z alg, witaminę E, tran, turtynine .


Nigdy to tej pory nie korzystałam z gotowych preparatów.

I teraz mam pytanie ja coś źle wpisuje , czy co?

A może ten preparat nie jest az tak pełno wartościowy ?
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-26, 23:59   

koniczynka napisał/a:
Można też skorzystać z Easy BARF, który jest preparatem pomiędzy naturalnym, a syntetycznym

Moje koty akceptowały FC. Dodawałam dodatkowo taurynę, tran i olej z łososia.
Easy BARF-a, który teoretycznie jest lepszy nie zaakceptowały, więc się zmobilizowałam i przeskoczyłam na naturalne suplementy. Na szczęście futra je polubiły. Jak widać jest to kwestia kociego gustu i smaku.
 
 
Arizona 


Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 16 Sie 2013
Posty: 27
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-08-17, 13:44   

Czyli rozumiem,że do Felini trzeba dodawać taurynę?Dotychczas dodawałam tylko olej z łososia.
Jak długo maksymalnie można kota karmić mięsem z Felini? Wiem,że ten preparat jest syntetyczny,więc na dłuższą metę nie chciałabym tego kotu dawać.
Można FC dodawać do każdego rodzaju mięsa?

Ja na razie stosowałam z kurczakiem,indykiem i kaczką.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2013-10-19, 22:11   

Arizona napisał/a:
Czyli rozumiem,że do Felini trzeba dodawać taurynę?

Nie trzeba dodawać tauryny, ale jest to zalecane. Producent dodał taurynę do FC lecz w nieco zbyt małej ilości w stosunku do norm jakie stosujemy na tym Forum i jakie wynikają z przeliczeń różnicy zawartości tauryny w tuszkach gryzoni i mięsie sklepowym.

Arizona napisał/a:
Jak długo maksymalnie można kota karmić mięsem z Felini? Wiem,że ten preparat jest syntetyczny,więc na dłuższą metę nie chciałabym tego kotu dawać.
Można FC dodawać do każdego rodzaju mięsa?

Teoretycznie można karmić koty mięsem z FC bezterminowo, jednak zdrowszą opcja na dłuższą metę będą suplementy naturalne. Oczywiść FC można dodawać do każdego rodzaju mięsa.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Rumianek79 


Barfuje od: luty 2014r.
Wiek: 44
Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 99
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-01-08, 19:24   

Mam pytanie: ile tauryny, oleju z łososia i tranu bezpiecznie można/trzeba dodawać do mięsa kiedy stosuje się je z FC?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-01-14, 12:10   

Tranu w ogóle nie można dodawać.
Tauryny możesz dać 1g na każdy 1 kg mięsa, a oleju z łososia jakieś 2 łyżeczki na 1 kg mięsa.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne