BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gotowy BARF (mrożonki mięsno-kostne)
Autor Wiadomość
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-06-03, 19:14   

http://www.barfnyswiat.or...der=asc&start=0
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
tonks 

Barfuje od: 04.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-03, 19:19   

Jej, dzięki za podpowiedź. :oops: Zasugerowałam się, że w wątku będą opisywane gotowe, zasuplementowane mieszanki, a takich nie poszukuję.
  Zaproszone osoby: 16
 
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-06-06, 18:17   

Ja uzywam od jakiegos czasu mieszanek Primexa. Jezdze z ostrowa wlkp do Poznania z lodoweczka mala :) pies ma 3.5 kg wiec starcza na dlugo. Sam na miesie sie nie znam, bo go nie jem, wiec ciezko mi ocenic. W strusiu widze same kawalki miesa, ale w kroliku z koscia jakos mniej. Nie natknalem sie na zadne partie miesa smierdzace, ani kawalki folii od kielbas a sprawdzam dosc dokladnie.

w miescie mamy w L`eclercu lodowke z aspolu, raz kupilem..i wyrzucilem. zapach nie bardzo na moj nos, i mieso zbite w breje. u mnie mieszanki stanowia duza czesc jadlospisu, bo ciezko mi dostac na miejscu jakies inne mieso niz kurczak czy indyk, choc namierzylem konine i czasem ustrzele jelenia w tesco albo krolika :)

zadnych problemow gastrycznych po primexie psiak nie mial.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-07, 17:18   

Hej co do tego As Polu to ich produkty nie są takie złe, ale mam wrażenie że przechowywanie ich w supermarkecie Leclerc pozostawia wiele do życzenia.
Osobiście kiedyś byłam po ich mięcho w Leclercu i kupiłam 2 kg jelenia bez kości po których pies bardzo źle się czuł i miał biegunkę (jak zamówiłam prosto od producenta to nie było problemu z tym mięsem pod kątem reakcji psiego brzuszka). Myślałam że może ta partia jelenia jest jakaś niefajna i poszłam po tygodniu to mieli chyba koninę. Patrzę, a tu lodówka nie działa mięso na wpół rozmrożone, część to totalna breja.... zgłosiłam obsłudze, a babka do mnie "że już uruchomili i zaraz się zamrozi".... potem jeszcze jakaś klientka mi podszepnęła że tutaj co chwilę ta zamrażarka w której trzymają Aspol się psuje i ona już tego mięsa u nich nie kupuje, bo jej pies też chorował od tego :shock:
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2014-06-07, 17:43   

NSO napisał/a:
zgłosiłam obsłudze, a babka do mnie "że już uruchomili i zaraz się zamrozi".... potem jeszcze jakaś klientka mi podszepnęła że tutaj co chwilę ta zamrażarka w której trzymają Aspol się psuje i ona już tego mięsa u nich nie kupuje, bo jej pies też chorował od tego


To jak kontaktujesz się z producentem przy okazji zamówień, może warto mu zgłosić problem. Może będzie interweniować, jeśli zależy mu na opinii klientów i dobru zwierzaków.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2014-06-09, 07:52   

to juz sie nadaje do innej instancji na zgłoszenie,nie wiem,samepid albo cos innego?
przeciez musza miec sprawny sprzęt by prowadzic sprzedaz tego czy innego
choc pewnie gotowi zrezygnowac z mięs dla zwierząt,zamiast zgłosic zamrazarke do serwisu :roll:
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-10, 13:10   

Do mnie właśnie doszło mięso z Aspolu. Ostatecznie wczoraj złożyłam zamówienie i dzisiaj przed 12 było u mnie. Bardzo dobrze zapakowane, doszło praktycznie idealnie zamrożone pomimo upału - poza żwaczem w formie sypkiej, za to jedna paczka z mielonką w formie bloczku doszła zamrożona bez problemu. Wnioskuję, że jak jest gorąco to z zamawianiem formy sypkiej trzeba być ostrożnym. Pozostałe paczki to już mięso, nie mielonki. Zamrożone na kamień i na oko wyglądają bardzo ładnie. Rozmrażają się w lodówce, jestem ciekawa jak będą się prezentowały po rozmrożeniu i czy kotom będzie smakowało :-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
madlen22 

Barfuje od: 10, 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: wolin
Wysłany: 2014-06-25, 22:06   

Ja zamawiam z Aspolu już prawie 2 lata, a zamawiałam chyba wszystko prócz koniny (tego mięsa nie uznaję za spożywcze). Raz natknęłam się na kości cielęce (takie jak od żeber), które śmierdziały, były ewidentnie stare. Pies nie chciał ich ruszyć. Reklamacji nie złożyłam, nie wiem dla czego. I raz mój pies zwymiotował, po cielęcinie z kością, ale to może być powodem jego choroby. Ja jestem ogólnie bardzo zadowolona z ich usłóg. Zamawiam i latem i zimą, nawet w największe upały mięso przyjeżdżało do mnie w pełni zamrożone, raz tylko, już nie pamiętam który z gryzaków po woli topniał. A muszę powiedzieć, że paczka jedzie przez cały kraj i nigdy nie było jakiś nie miłych incydentów. Pies też nie składa zażaleń na mięso. Nie przepada za dzikiem, sarną i jeleniem, aż dziwne, bo u szwagierki w ferie, chciał porwać udo jeszcze z ciepłego dzika :lol:
Ktoś pisał o stosunku mięsa do kości w mielonkach Aspolowych. Sam producent mówi, że jest 50/50%?? I to się zgadza. Ostatnio z ciekawości wzięłam 2 dkg takiej mielonki i skrupulatnie oddzieliłam mięso od kości i wyszło 50/50.
A jeśli chodzi o żołądki, to forma sypka jest super. Ta zwykła, fakt, jest dość wodnista, ale przecież w żołądku też jest woda :)
 
 
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-26, 10:48   

Ja kupuję żołądki wołowe, i rzeczy w kawałkach - łata barania, żeberka jagnięce i jest ok.

Mielonki faktycznie są 50/50 więc warto je wymieszać jeszcze z innym mięsem.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-06-26, 16:37   

Ja niedawno kupiłam mielonkę królika z Primexu i w kupie dramat, białe kruszące sie, widać że ta mielonka to same kości. Po zmieleniu samodzielnym królika nie ma zupełnie żadnych problemów, teraz juz mądra jestem i mieszam primexowego królika z mięsem innym dla równowagi.
 
 
doma1036 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 38
Wysłany: 2014-06-26, 16:39   

Co sądzicie o tym?
http://allegro.pl/mieso-m...4231852855.html
raz kupiłam 30kg,psy chętnie wcinały
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-06-26, 17:41   

czy ktoś kupował łososia w kawałkach z Aspolu?
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-06-27, 11:12   

Ja miałam łososia dwa razy. Za pierwszym razem byłam bardzo zadowolona - przyszło dużo mięsa z malutką ilością ości a za drugim razem duże płaty z dużą ilością dość sporych ości. Mniejsze kawałki też mają dużo ości. Następnym razem się głęboko zastanowię nad kupnem.
 
 
 
miska11 


Barfuje od: 15.01.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 51
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2014-06-27, 11:52   

doma1036 napisał/a:
Co sądzicie o tym?
http://allegro.pl/mieso-m...4231852855.html
raz kupiłam 30kg,psy chętnie wcinały


Korzystam z mielonek, owszem, ale takie mieszanki wydają mi się paskudne. IMHO. To jedno.
A drugie - swego czasu kupowałam regularnie u tego użytkownika, zdecydowałam się przestać gdy dwukrotnie przysłano mi suszone łapki kurze, które pokrywały się pleśnią po tygodniu, dwóch. Bleh...
 
 
kasumi 

Barfuje od: 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-01, 22:14   

psy-i-koty napisał/a:
czy ktoś kupował łososia w kawałkach z Aspolu?

Ja kupowałam, ale mielonego - mięsa dużo i ładne, ości są i na oko jest to mniej niż 50% (może 30%?). Ogólnie za tę cenę to fajnie, łososia zawsze dodaję do mieszanek jako suplement wit D., a i tak zawsze przepuszczam przez maszynkę by zmielić ości. Zauważyłam że jest też forma sypka, pewnie następnym razem wypróbuję. Ogólnie z Aspolu zamawiałam jakieś 3 razy i jestem zadowolona, mięso wygląda ok i nawet w wysokiej temperaturze dochodzi nierozmrożone. Do Primexu się przymierzałam ale po przeczytaniu wątku jednak nie skorzystam.

doma1036 napisał/a:
Co sądzicie o tym?
http://allegro.pl/mieso-m...4231852855.html
raz kupiłam 30kg,psy chętnie wcinały

Opakowanie i cena nie wzbudzają we mnie zaufania... ;) Podobnie jak te "parówki" dla psów i kotów z mięsnego.
_________________
 
  Zaproszone osoby: 3
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne