BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gotowy BARF (mrożonki mięsno-kostne)
Autor Wiadomość
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-12, 08:52   

Retriver, W Aspolu zakupiłem ostatnio mieszankę: indyk z łososiem i mixem owocowo-warzywnym; szyje indycze, indyka z kością i królika z kością, To wszystko jest w formie sypkiej. Przede wszystkim zapach jest charakterystyczny i nieciekawy, nie wiem ile tam jest mięsa a ile kości, producent tego nie podaje, wody jak na formę sypką, moim zdaniem też jest za dużo. Może po prostu miałem pecha i trafiłem na taką partię towaru.
Produkty Primexu kupowałem jakiś czas temu, nie wiem jak jest z jakością w chwili obecnej, to też może się zmieniać. Dla mnie ich ceny były za wysokie i postanowiłem sam kupować produkty, wychodzi to dużo taniej. Żeby uzyskać informacje o cenach to trzeba się skontaktować ze sklepem w twoim rejonie, na ich stronach mozna znaleźć namiary.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-12, 09:15   

W moim rejonie nie ma punktu sprzedaży Primexu sprawdzałam, zresztą to nie jest aż tak istotne, dobrze zaizolowana przed działaniem ciepła paczka powinna dojść bez szwanku. Generalnie chodzi mi o mięsa te których nie mogę kupić w sklepie czyli dziczyzna i mięsa z chrząstką, resztę kupuje na bieżąco i wiem co podaję psu i jak pachnie.
Dziękuję za informacje :-)

[ Dodano: 2014-08-12, 09:32 ]
W As-polu mięso z kości to podobno 50/50% czyli dużo kości, dane pozyskane podczas rozmowy telefonicznej.

[ Dodano: 2014-08-12, 09:33 ]
Przepraszam sprostowanie mięso z kośćmi mielone nie mięso z kości ale to chyba kwestia czasu, dojdą do wprawy i będzie mięso z kości :mrgreen:
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-12, 09:50   

Szczerze mówiąc, wg mnie, kupowanie mieszanek do proszenie się o kłopoty. Im więcej składników tym mniejsza pewność co do zawartości i świeżości wszystkich elementów. Sensowne to jest kupowanie konkretnego rodzaju mięsa w tym as-polu, czyli na przykład serce końskie albo łata barania czy jagnięcina.
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-12, 09:56   

psy-i-koty napisał/a:
Szczerze mówiąc, wg mnie, kupowanie mieszanek do proszenie się o kłopoty

Jeżeli mieszanki przygotowywane są ze świeżych produktów to nie powinno być problemów. Poza tym w moich zakupach była tylko jedna mieszanka a pozostałe to mięso z kością i szyje.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-12, 10:00   

Właśnie o to chodzi, jak są warzywa, mięso i ryba to można wrzucić świeżą rybę, ale nieświeże warzywa. Wtedy trudniej klientowi ocenić czy produkt jest w porządku. Tak ja myślę na ten temat. Sama chcę, w zasadzie muszę, coś z aspolu zamówić. Zobaczymy czy będę zadowolona.
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-12, 10:06   

Firma powinna dbać o jaklość, inaczej traci klentów. Jak juz wcześniej pisałem być może trafiłem na jakąś kiepską partię towaru. Może inni forumowicze podzielą się opiniami nt produktów z Aspolu.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-08-12, 10:11   

Już kilka osób pisało, czytałeś wątek? w większości dobre opinie.
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-12, 10:36   

Przejrzałem wątek, opinie są różne zarówno nt Aspolu jak i Primexu, bedę się kierował jednak własnym doświadczeniem.
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-08-12, 11:03   

Ja ostatnio miałam Primexowego królika - niestety nie jest to mielony królik w całości, to w większości kości, kupa po czymś takim to tragedia. Dla odmiany mielona osobiście cała świeża tuszka królicza ma zupełnie inny wygląd i nie jest samą kością, Ot, człek się uczy. Szkoda tylko, że kosztem psa, któremu przy załatwianiu po takim gotowcu oczy wychodzą na wierzch.
 
 
truee 

Barfuje od: 01.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 63
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-12, 12:04   

mnie po prostu nie stać na primex i as pol jako podstawa żywienia i jeśli już biorę to jakieś "egoztyczne" np. cielęcina, baranina, konina. Z As polu wołowina mi śmierdzi strasznie, za to konina w kawalkach albo serce końskie super. Warto brać od nich rzeczy, które są w całości. Ja na mielonkę skusiłam się rybną, bo dawno psy ryby nie miały no i skończyło się jak się skończyło. Jak dla mnie i jedno i drugie mielone jest strasznej jakości, dużo kości, zapach taki sobie. Watpię żeby w takiej mielonce z na przykład barana były super skrawki itd. Raczej resztki i cały syf jaki dostają z ubojni. moja znajoma dwa razy z as polu dostała zepsute mięso.
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-12, 12:25   

truee napisał/a:
Warto brać od nich rzeczy, które są w całości.

Tak, tylko mały wybór tego jest a poza tym ceny też nie są zachęcające, za podobne pieniądze w sklepach można kupić produkty dużo lepszej jakości.
Jednak jest to dobra podpowiedź, jak juz to lepiej kupować w kawałkach a nie mielone.
 
 
Mirka 

Wiek: 48
Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2014-08-12, 13:55   

Robiłam dwa razy podejście do As-Polu. Pierwszy raz korzystałam chyba pół roku, potem z powodu małego wyboru, chwilowej dość kiepskiej jakości mięsa i sraczki u psów, wróciłam do zakupów stacjonarnych. Teraz od 7 miesięcy robiliśmy drugie podejście. W tym czasie z wyborem było różnie ale że starałam się nie kupować mielonek tylko kawałki - więc musiałam polować na okres "po dostawie". Raz zdarzyło się, że paczka z mielonką po otwarciu rano, po czterech godzinach w lodówce zmieniła kolor na sinozielony. Ostatni miesiąc to lekka porażka - wybór w sklepie żaden (chodzi o mięso w kawałku), wargi wołowe po rozmrożeniu obślizgłe, z ciągnącym się śluzem, krtań wołowa to samo. Jedynie konina w kawałkach i serca w całości ok. Jeden z moich psów (a właściwie psica) ma żelazny żołądek, ale i ona miała znowu biegunkę. Patrząc na ceny mięs w kawałku, wybór i cenę dostawy - wychodzi trochę drogo. Pozostaje więc znowu powrót do sklepów stacjonarnych... i ewentualnie czasem zamówienie 10 kg koniny - bo mniej się nie opłaca :-) Moim skromnym zdaniem - jak na niezagospodarowany segment rynku dla barfiarzy i prawie-barfiarzy chcących dokonywać okołomięsnych zakupów przez internet, firmy traktują takich ludzi niepoważnie. Na tym rynku są chyba tylko As-Pol i Primex - i ja czuję się robiona w jajo. No ale pewnie zbyt jest więc póki ich biznes się kręci to jest jak jest. Szkoda.
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-12, 14:13   

Zgadzam sie w 100% z komentarzem powyżej. Producenci pewnie wychodzą z założenia, że pies wszystko zje i jakość się nie liczy, ważna jest waga, cena a w sumie to tylko zysk. Ja stosuje zasadę kupując pokarm dla psa, że jakość tego powinna być taka że równie dobrze mogliby to zjeść ludzie.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-12, 15:17   

bodzio, no nie wiem... mnie byś na "zielone flaczki" chyba jednak nie namówił ;-)
 
 
Jara 

Barfuje od: 06.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Cze 2013
Posty: 198
Wysłany: 2014-08-12, 20:57   

Czego oczekujecie, że za 11zł za kilogram otrzymacie czystą cielęcinę, jagnięcinę albo koninę? :lol:

Za 11zł można kupić sobie kilogram z kawałkiem surowego śledzia ;) Albo właśnie odpadki z ubojni lub zmielone krowie głowy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne