BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gotowy BARF (mrożonki mięsno-kostne)
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-01-02, 20:36   

Przeczytaj temat :) Odpowiedzi na twoje pytania juz tu są. Zarówno o poszczególnych producentach (choć nie jestem pewna czy ktoś używał i opisywał Vigo) jak również, a właściwie przede wszystkim, o gotowych mrożonkach w ogóle
Zerknij też tu
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2083
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-01-02, 23:21   

to vigo to jakaś kryptoreklama? google mało w sprawie wie...
 
 
Rinuś 


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 21
Wysłany: 2015-01-03, 13:22   

doradora napisał/a:
to vigo to jakaś kryptoreklama? google mało w sprawie wie...

Znajoma karmi nimi swoje psiaki w hodowli.
https://www.facebook.com/...665196963534625

ciocia_mlotek, ok poszukam, choć czasu zbyt wiele nie mam :)
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2015-01-03, 13:29   

Inni mieli go już na tyle, żeby na Twoje pytanie odpowiedzieć rzeczowo, konkretnie i wyczerpująco. Jeżeli ty nie masz czasu tego przeczytać, to nie trać czasu innych.
 
 
Rinuś 


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 21
Wysłany: 2015-01-03, 13:49   

Gunnila, nie musisz być od razu niemiła, to jest 24 strony więc wyluzuj, niektórzy pracują i zwyczajnie nie mają czasu czytać godzinę wątek.

Doczytałam pierwsze 3 strony i chyba mi starczy. Niestety ja muszę się raczej skupić na gotowych mieszankach bo suka po kurczaku się sypie i drapie,czyli najtańsze źródło mięsa nam odpada niestety...
Z As-polu tez zamawaiałam i doczytałam, że ktoś miał zepsute mięso, mi się przytrafiło to samo niestety...śmierdziało zanim otworzyłam paczkę.kilka kg musiałam wywalić niestety.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-01-03, 14:05   

Rinuś, nie denerwuj się. Ale zrozum, że niestety stwierdzenia o braku czasu działaja na ludzi jak płachta na byka. Każdy z nas ma swoje zajęcia, swoje życie, swoją pracę. Czas każdego człowieka jest równie wartościowy. Czas poświęcony miedzy innymi na napisanie tych 26 już stron wątku aby były dostępne informacje. Ktoś to napisał, poświęcił te choćby kilka minut swojego czasu.
Forum jest przyjazne i zawsze się znajdzie ktoś chętny do pomocy i udzielenia odpowiedzi, ale niestety postawa "ja nie mam czasu, powtórze więc wielokrotnie już pewnie omawiane pytanie tu i teraz, żeby szybko dostac odpowiedź" budzi negatywne emocje u wielu osób
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Rinuś 


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 21
Wysłany: 2015-01-03, 14:20   

ciocia_mlotek, wiem :) sama jestem Adminem na forum i często odsyłam ludzi bezpośrednio do wątku itd :) ale rozumiem tez, że czytanie 26 stron może kogoś odstraszyć :)
Wiadomo każdy ma swoje życie i obowiązki :)

w kązdym razie znam juz opinię :) poza tym, że wychodzi drożej zamawianie w Primexie to chyba nie muszę się martwić o jakość mięsa, zawsze ładnie pachnie, łosoś pachnie jak łosoś :)

a jest jakiś wątek coś w stylu "promocje w supermarketach"? bo nie znalazłam,chodzi mi o to, że jak w sieciówce jest promocja na jakieś fajne mięso żeby się dzielić informacją :)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-01-03, 15:01   

Jest, w dziale barfne zaopatrzenie jest taki temat właśnie o promocjach w sieciówkach w całym kraju
http://www.barfnyswiat.or...p?p=86060#86060
Ogólnie cały dział jest poświęcony dzieleniu się informacjami o zaopatrzeniu zarówno regionanie jak i ogólnokrajowo

Jest też temat o sklepach internetowych
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4858
A tu bardzo pomocny temat jeśli szukasz a nie możesz znaleźć jakiejś informacji. Pytasz gdzie można znaleźć i jeśli ktoś akurat wie to odeśle cię do konkretnego wątku/informacji na forum
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4451

Co do tych mrożonek to zerknij na ten jednopostowy wątek, który ci podlinkowałam wcześniej. To jest bardziej ogólnie o gotowych mrożonkach. Ja generalnie zawsze odradzam bazowanie na tym.
Rozumiem, że z różnych powodów ludzie korzystają z takich rozwiązań ale jako baza idealne zdecydowanie nie są, bez względu na firmę
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Rinuś 


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 21
Wysłany: 2015-01-03, 17:37   

ciocia_mlotek, dziękuję oczywiście Poczytam wszystko. :kiss:
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2015-02-10, 00:42   

witam,
jestem swiezak w temacie i rozwazam przejscie albo na rybe bez zboz (sucha) albo na barfa z moja 65 kg alergiczka .
pytanie podstawowe - koniecznie mieszac czy mozna zostac na mono czyli np baranina ?
czy ktos to z Vigo kupuje - bo wyglada na najtansze porownujac z Aspolem czy Primexem, tyle ze to wolowina :(
Zastanawia mnie fakt czemu w Aspolu nie ma pelenego asortymentu - czy to mielonki rzeczywiscie z pelnowartosciowego miesa czy robia z jakis resztek stad te braki w asortymencie?
Prezeciez jak to mrozone to nie powinni miec problemu z jego utrzymywaniem na stanie - chyba ze koszt trzymania w zamrazarkach przez np. pol roku zabije im zysk z tego :(
czytam ze najczesciej kupujecie w sklepach (hmm, drobiu to ja nawet dla siebie staram sie w marketach nie kupowac - tylko wsiowe kurki na rosol)
- rozumiem ze musialbym sie zaopatrzyc w maszynke do mielenia miesa, kosci?
- czy mrozicie to surowe (gdzies czytalem ze na min 2 tyg, powinno sie zamrozic zeby zabic pasozyty itp. - wkoncu my surowego nie jemy - tylko poddajemy obrobce cieplnej)
- mam watpliwosc co do drobiowych kosci (one jednak nie pekaja wzdluz i nie sa grozne ) - zawsze dawalem suni tylko koncowki z reki obgryzc a reszta smietnik :(
co moge polecic w dobrej cenie to : olej lososiowy (10l - 150), maczke rybna(4kg -36) i drozdze piwne (4kg-36) z www.rolnet.pl
Co do Primexu - to mozna u nich z tego co sie zdazylem zorientowac - kupowac w cenach i jako dystrybutor bo nie maja min logistycznego - jedyne min to 1 x 10kg (karton) lub 2 x 5 kg (karton) danego asortymentu, a zawsze to 3-4 pln na kg taniej niz ceny u dystr. - cennik i regulamin moge podeslac na maila,
pzdr
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-10, 07:30   

prymek napisał/a:
pytanie podstawowe - koniecznie mieszac czy mozna zostac na mono czyli np baranina ?

Generalnie Barf polega na posiłkach urozmaiconych także raczej podawać więcej rodzajów niż tylko baranina.

prymek napisał/a:
- rozumiem ze musialbym sie zaopatrzyc w maszynke do mielenia miesa, kosci?

Dla psa maszynkę do kości i mięsa? Dajesz kawał mięcha, kawał kości i dajesz psu cieszyć się z żarcia :-D Toż to czyta przyjemność coś "pomemłać", porozrywać... :-P

prymek napisał/a:
czy mrozicie to surowe

Niekoniecznie. Ja przynajmniej nie mrożę. Szczególnie, że kupuję wszystko, jak pies jedzie już na końcówkach.

prymek napisał/a:
mam watpliwosc co do drobiowych kosci

Kości drobiowe są niebezpieczne po ugotowaniu. Zresztą, jak każde kości. Psu możesz spokojnie dawać szyjki, skrzydełka, udka, cały korpus, jeśli chodzi o drób.

Więcej nie podpowiem, bo z gotowych mieszanek nie korzystam. Zachęcam do poczytania paru tematów z forum. Większość na pewno rozwieje Twoje wątpliwości. :kwiatek:
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2015-02-10, 10:42   

witam,
co do kosci to sie obawiam ze moj potwor bedzie lykal w calosci - a potem mial rozwolnionko - jak bywalo w przeszlosci - co prawda byly gotowane - czy to moglo byc przyczyna czy fakt ze lykala cale ?
pzdr
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2015-02-12, 23:20   Primex,Aspol,Vigo - jakosc? dystrybucja?

witam,
mam nadzieje ze mnie nikt nie zlinczuje ze zalozylem nowy temat - bo powiem szczerze nigdzie nie znajduje konkretow co do tych (chyba jedynych- jesli nie to prosze o dodanie firm) dostawcow tzw. "gotowych mielonek"
Prosilbym o opinie (dostaw, jakosci itp.) dot. tych firm osob ktore regularnie kupuja te produkty (a nie tylko nimi handluja).
Czytam tutaj ze wiekszosc "barfiarzy" bawi sie w bieganie po marketach i kupowaniu promocji i domowym mieleniu i mieszaniu (nie chce tego negowac - ale drobiu to ja nawet dla siebie w marketach nie kupuje- mysle ze wielu ma znajomych ktorzy tam pracuja czy pracowali i co sie z miesem w tych molochach wyprawia - nie wspominajac z jakich ferm sa dostarczane) - w moim przypadku (1 kg/dzien) raczej sklaniam sie do gotowego produktu (min logistyczne u wiekszosci z nich to w moim przypadku miesieczne skarmienie, czyli tak jak worek karmy chrupkowej i jedna polka w zamrazarce)
Rozwazam tez zajecie sie dystrybucja ktoregos z tych dostawcow (ale jeden wymaga zakupu 1/4 tony, drugi handluje przez net i nie jest chyba zainteresowany konkretnym rabatem ilosciowym, a trzeci ma tylko jeden rodzaj miesa).
W sumie jedyny problem to zakup wiekszej zamrazarki :)
Wrazie braku zbytu (bo sie okaze ze wszyscy sami mieszaja-smiem watpic jak ktos ma ma kilka i to konkretnych kg psiakow) skarmie zawartoscia moja niunie :)
Z tego co sie zorientowalem to tak naprawde zaden z "dystrybutorow" nie zajmuje sie tym profesjonalnie, tylko przy okazji zblizonej dzialalnosci (sklep zoo, psi salon, czy wlasna hodowla jakiejs rasy) poprostu oferuje tez mozliwosc zakupu tych produktow przy okazji zakupow dla siebie.
Glowne moje obawy to fakt ze skoro wiekszosc z tych dostawcow wysyla w kazde miejsce w PL paczke do 30 kg gdzie koszt wysylki podnosi kg kupionego produktu o nie cale 1 pln , albo sprzedaje na wystawach lub trasie obwoznej - to zostanie do obslugi bezposredniej klient na 3-5 kg jednorazowego zakupu:(
A taki to w wiekszosci - jak tu czytam sam sobie przygotowuje mixy :(
Kolejna obawa to - czy np hodowcy (tu i nie tylko stad) nie tworza czasem sobie grup zakupowych i kupuja np. 1/2 tony naraz od takiego dostawcy dzielac sie takim zakupem ?
Bede wdzieczny za opinie - glownie co do jakosci produktow tych firm oraz ewentualnych opinii osob ktore np. probowaly zajac sie dystrybucja takiego mielonego produktu wymienionych czy innych producentow.
pzdr
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-12, 23:49   

prymek, mówisz o jakości mięsa w marketach, a myślisz, że co jest w tych gotowych mielonkach w takich cenach? Eko miesko to to nie jest tylko "odpady" po tych wielkofermowych właśnie (zeby nie było, ze jakieś zarzuty - to jest moje rozumowanie a nie fakty - nie widziałam na własne oczy produkcji )
Ludzie dlatego sie bawią w kupowanie po targach czy marketach bo to im daje większą kontrolę nad tym co podają swoim zwierzętom niz gotowe mielonki, w których jest cholera wie co. Patrząc po cenach poledwica z gospodarstwa wolnowybiegowego super eko to to nie jest.
Moim zdaniem te wyroby po prostu niesa warte swojej ceny w stosunku do "jakości". Majac tak dużego psa jak Twój gotowe mielonki wyjdą ci zdecydowanie drożej a karmic będziesz "niewiadomą". Bo co z tego, że podadzą ci zawartość "białka"? Białko białku nierówne. Nie zrozum mnie źle - tak zwane odpady z produkcji mięsa dla ludzi to tez jak najbardziej zjadliwe i dobre rzeczy dla psa. ALe psu potrzebne jest tez mięso i pełne spektrum białkowe a nie same ścięgna, ścinki i chrząstki (za które płaci sie w tym przypadku jak co najmniej za gulaszówkę)
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2015-02-13, 00:10   

hmmm?
tez mam taka watpliwosc - wkoncu to zmielone wiec nie widac z czego bylo :(
z drugiej str majac alergiczke obawiam sie tych wszytskich faszerowancyh chemia za zycia i po zyciu drobiow z marketow - chociaz to najlepsze i lekkostrawne bialko :(
jedna z tych f-m zaczela tym handlowac bo kupowala i karmila tym swoje psy (pytanie czy tym czym karmi swoje to to samo czym handluje) - widac ze to nie jest taka mielonka jak u reszty, nie odsacza osocza itp.
pozostanie mi albo zakup konkretnej zamrazarki albo pozadnej maszynki do mielenia - ale tam kosci innych poza drobiowymi to i tak nie zmiele :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne