BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mało udane początki barfowania..
Autor Wiadomość
Potwora 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 257
Wysłany: 2017-10-20, 14:18   

Jeżeli jest 100% na barfie i mimo tego ma twardy/tkliwy brzuch i widać pogrubienie ścian jelit w USG, to to - niestety - może ale nie musi być IBD. IBD dobrze leczy się przechodząc na surową dietę (poczytaj: http://www.catnutrition.org/ibd.html), ale skoro kociak już jest na barfie i mimo to problem występuje, to sprawa się komplikuje. Trzeba kombinować z podmienianiem typów białek, a że w mieszance z reguły mamy mięsa pochodzące z przynajmniej dwóch różnych zwierzaków może być trudno, bo nigdy do końca nie wiadomo czy organizm nie toleruje jednego czy drugiego. Mój kot niestety ma to zdiagnozowane i jest też kotem nerkowym, więc w ogóle tragedia, bo mam bardzo ograniczone pole manewru. Dr Neska zaleciła nam póki co pomanipulować drobiem (kurczak na indyka, jeżeli to nie pomoże to indyk na kaczkę) a jeżeli nic się nie zmieni mam zamienić wołowinę na cielęcinę i kombinować dalej. Często przy zmianie białka udaje się z tego wyjść w zupełności, jeżeli się nie uda to wprowadza się małe dawki sterydów. Może będziesz miała szczęście i to tylko chwilowe załamanie wywołane jakimś podrażnieniem ale trochę się obawiam, że jednak może to być IBD.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-26, 23:20   

BlackMamba
Jak kotek. Zabiore głos , choć może już po sprawie. Dlaczego rozważasz podanie wołowiny + dzik a wirus aujeszkyego! Piszesz też, że indyk i kaczka były ok. a wołowina i kaczka nie. Więc raczej obstawiałabym wołowinę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne