BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawki i zabawy dla kotów
Autor Wiadomość
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-10, 10:41   

Skipper,
dziękuję; ja zakupiłam ostatnio tą wedkę z rzemykami, ale tańszą (tą krótszą) i Lisa szaleje; nawet zrezygnowała z porannego siedzenia na parapecie na rzecz zabawy z wędką, ale zastanawiam się jak długo to potrwa. Niestety ona szybko sie nudzi.... :-( Mona wogóle nie jest zainteresowana....Mam jeszcze pytanie techniczne: całą godzinę bawisz się z jednym kotem a reszta siedzi i patrzy czy wszystie 3 biegają? Bo u mnie niestety zawsze bawi się tylko jedna (zazwyczaj Lisa dominuje zabawę, a biedna Mona siedzi z boku i patrzy)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-10, 10:50   

Arora napisał/a:
(zazwyczaj Lisa dominuje zabawę, a biedna Mona siedzi z boku i patrzy)
u mnie bywa podobnie, wtedy zamykam się w pokoju z kotem, który nie bawił się i jemu poświęcam czas. Reszta koczuje pod drzwiami - ale trudno.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-10, 13:16   

na szczęście Mona ma swoją ulubioną zabawę biegania za myszkami, które jej rzucam i wtedy Lisa leży z boku znudzona i patrzy a Mona biega i aportuje, ale wszystkie fruwające piórka, tancerze i tym podobne niestety są zarezerwowane dla Lisy. Jakbym się zamknęła z Moną w pokoju, to nie sądzę by mogła się skupić na zabawie: po pierwsze zamkniete drzwi, czyli coś się bedzie działao i trzeba być czujnym, a po drugie zamknieta Lisa z drugiej strony: trzeba ratować
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-10, 17:42   

Arora napisał/a:
Mam jeszcze pytanie techniczne: całą godzinę bawisz się z jednym kotem a reszta siedzi i patrzy czy wszystie 3 biegają? Bo u mnie niestety zawsze bawi się tylko jedna (zazwyczaj Lisa dominuje zabawę, a biedna Mona siedzi z boku i patrzy)

Tą dłuższą skórzaną wędką są zainteresowane wszystkie 3 koty i ja robię tak, że bawię się po trochu z każdym. Bywa tak, że jednocześnie dwa atakują wędkę i szczęśliwy ten, który ją dopadnie. Jak jeden się bawi to pozostałe siedzą i bacznie obserwują, ale jak na przykład wstanę i pójdę do kuchni ciągnąc wędkę za sobą, to już wszystkie 3 lecą :twisted: i zajmują pozycje strategiczne, bo frędzle mogą wylądować w różnym miejscu - na lodówce, na meblach kuchennych, na blacie, na stole barowym itp.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-12, 17:20   

Carrefour ostatnio ma w ofercie różnorakie artykuły dla kotów. Oczywiście oprócz paszy w promocji nie najwyższych lotów są m.in. składane tekturowe domki dla kotów (w dwóch kolorach) w cenie 15,99 zł. za sztukę.

Domek po złożeniu wygląda owszem, bardzo elegancko (kotu również jak widać w domku bardzo do twarzy) :mrgreen:

(chociaż trzeba się trochę nagimnastykować, żeby go złożyć, ale to już Pańci/Pańcia problem... :evil: )

Koty z kolei muszą się trochę nagimnastykować, żeby do niego wejść (ale bardzo im to pasi :kciuk: )


Natomiast niewątpliwą wadą domku jest to, że niestety nie wytrzymuje naporu łap osobnika o wadze 4,65 kg :-/


...co kończy się jak widać na fotce poniżej

(jakkolwiek w wersji z zapadniętym dachem domek kotom też bardzo odpowiada).

Reasumując domek będzie nadawał się do użycia przez moje koty po wzmocnieniu ścianek tekturą (co zamierzam zrobić w najbliższym czasie), natomiast w wersji jaka jest to raczej dla niezbyt dużych kociaków. I generalnie swojej ceny to raczej wart nie jest :confused:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-02-12, 18:04   

Fajny. Dla mojej Mufki może na tydzień by wystarczył :-? . Ja już tę konstrukcję z pudeł musiałam rozebrać bo przecież na okrągło cięła, zupełnie jakby chomiki były w domu a nie koty :-( . Raz sobie Maks z góry skoczył na te pudła i mało nie zarwało się pod nim wszystko :evil:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-12, 18:14   

No właśnie pod Rico dach się zerwał :mrgreen: zdziwiony lekko chłopak był.
Tosiek na szczęście zdążył w porę uciec
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-02-19, 23:16   

Tufitka napisał/a:
kiedyś kupiłam ścinki skórzane na alledrogo (nie za drogo) jako wkład do budek dla kotów wolno żyjących (obok polara). I teraz skóra jak znalazł.

Tufitka, a widziałaś może gdzieś takie ścinki z futerka naturalnego? Bo kupowałam kotom takie myszki, koty wręcz szaleją za nimi, ale... strasznie to ślinią, rozrywają, ta skórka jest klejona do czegoś sztywnego co jest w środku. Nie wiadomo co to za klej, podejrzewam, że to jakaś chińszczyzna, zastanawiałam się czy nie zrobić takich myszek samodzielnie.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-20, 07:08   

Saga, szukam skrawków, ścinków naturalnego futerka, bo chcę im sama zrobić myszki lub inne do zabawy. Ale jeszcze nie trafiłam. Jak trafię - dam Ci znać. Kupuję im myszki z Balbi (jak dobrze pamiętam) u siebie w sklepie zoologicznym. Wybieram takie z króliczym futrem - szaleństwo w domu z tymi myszkami, budzi się instynkt łowiecki.
Coś takiego Balbi duet lub Balbi piłeczka z futra króliczego lub myszkę z futra króliczego
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-20, 08:20   

Poszukajcie w zakładach kuśnierskich, ja właśnie tam dostałam takie skrawki.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-20, 18:18   

No ja właśnie dostałam namiary na króliki (zamierzam kupić z 2-3 i zrobić sekcję zwłok) i będę miała skóry, tylko teraz zastanawiam się co z nimi zrobić :hmm: (skóry z mastomysy i myszy Tosiek zjada bez mrugnięcia okiem w całości :shock: ). Króliczych (z uwagi na wielkość) to mu raczej do konsumpcji dawać nie będę :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2017-02-20, 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-21, 07:23   

Skipper napisał/a:
zastanawiam się co z nimi zrobić :hmm:

trzeba byłoby je pewnie jakoś wyprawić. Zapytaj w zakładzie kuśnierskim, co/gdzie można ze skórka królicza zrobić. Miałabyś futerko na zabawki dla swoich kotów.

Ewik72, dobra myśl, porozglądam się w swojej okolicy czy nie będą mieć. Szukałam na alledrogo ale nie znalazłam. Poszukam też na olx.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-02-21, 12:08   

Na Allegro nie ma, też szukałam. A jak jest to sztuczne futerko. Widziałam jeszcze całe skóry z królika, ale raz że drogie, a dwa to za duże, mnie zależy na kawałeczkach. Też muszę poszukać kuśnierza, te co znam sprzed lat to już pozamykane :-(
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-21, 16:47   

Tufitka napisał/a:
Skipper napisał/a:
zastanawiam się co z nimi zrobić :hmm:

trzeba byłoby je pewnie jakoś wyprawić. Zapytaj w zakładzie kuśnierskim, co/gdzie można ze skórka królicza zrobić. Miałabyś futerko na zabawki dla swoich kotów.

No właśnie o to futerko do zabawy mi chodzi :mrgreen: Ale patrzyłam już w necie i można spróbować wygarbować stosując do tego materiały pochodzenia naturalnego; zresztą chyba Ines też coś wspominała, że zamierza garbować skóry królicze na zabawki właśnie, muszę poszukać w wolnej chwili :twisted:

Do kuśnierza bałabym się trochę dawać, bo pewnie jakąś chemią potraktują i potem jak się kot naliże albo nie daj Boże potraktuje zabawkę jak przekąskę to cienko może być :hmm:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-22, 12:44   

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale w zooplusie w dziale z przysmakami dla psów są królicze uszy z futrem. Nie są jakieś puchate, ale może przywiązane do wędki czy patyczka nadawałyby się na zabawkę.

Sama kupiłam ostatnio na próbę, wczoraj przyszły. Efekt zgodny z przewidywaniami. Zero zainteresowania :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne