BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawki i zabawy dla kotów
Autor Wiadomość
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-02-22, 15:28   

Skipper już garbowałam, wspominałam o tym jakimi metodami w temacie o króliku. Jeszcze trzeci królik przede mną, przy każdym próbuję innych metod, jak kogoś to interesuje to mogę opisać swoje przemyślenia.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-22, 21:44   

No właśnie widziałam wczoraj :roll:
Ines napisał/a:
Myślę, że gdybym nie marnowała czasu na bezsensowne czynności typu kąpanie królika i suszenie go suszarką (nie pytajcie) czy siedzenie na fejsie, spokojnie uwinęłabym się w godzinę.

Tutaj nie bardzo rozumiem - królika kąpałaś żywego czy martwego :shock: ?

Ja tak poprzeglądałam trochę net i w literaturze starej daty znalazłam dobry (moim zdaniem) sposób na przygotowanie skóry do garbowania; pranie było tam po moczeniu i mizdrowaniu. Niestety do garbowania nie podali żadnych naturalnych środków, sama chemia - kwasy, formalina, związki chromu. Była co prawda metoda z użyciem kwasów organicznych z zakwasu, ale w ocenie autorów opracowania zbyt długo trwa i ździebko cuchnie :twisted:
O garbnikach z drzew typu olcha, brzoza, dąb nic nie pisali, może wtedy jeszcze nie było to dobrze rozpracowane :twisted:

A Tobie z tą olchą to ostatecznie jak skóra wyszła jakościowo ? tzn. chodzi mi, jak miękka i na ile rozciągliwa :kwiatek:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-22, 23:05   

Warto poczytać więcej niż jeden post
Ines napisał/a:

Ja już mam takie całe króliki czekające na swój czas w zamrażarce - skórę wygarbuję i zrobię z niej zabawki, tak jak z uszu i łapek,


Btw....jak można w ogóle pomyśleć że Ines kąpała żywego królika żeby go potem ukartrupić???
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-23, 16:22   

Ewik72, co prawda Bozia nie uraczyła mnie zbyt wysokim IQ, ale za to dała nadzwyczaj bujną wyobraźnię... :faja:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-03, 19:10   

Byłam dziś w sklepie z takimi różnymi drobiazgami/zabawkami i trafiłam na breloki pompony królicze :-) takie coś. Kupiłam dwa dla kotów :-D . Jeden w takim kolorze jak na fotce, drugi brązowy, pompony są dość duże. Odpięłam te łańcuszki i dałam kotom do zabawy - koty normalnie oszalały :mrgreen: . Szaleją, biegają, rzucają, Maks tradycyjnie bawi się w aportowanie :-) . Na początku nie bardzo wiedziały jak się do tego zabrać bo futerko smyra w nosek ;-) ale już załapały, łapią w zęby i biegają po mieszkaniu, ganiają się i warczą na siebie ;-) . No zabawa na całego :->
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-03-03, 23:25   

Kupiłam zabawki z królika zalinkowane przez Tufitkę.
Saga, piłka, którą kupiłam bardzo jest podobna do pompona, którego zakupiłaś, tylko jest koloru czarnego. Gucio-zainteresowanie zerowe, Julianowi się spodobała piłka z królika. Zakupiłam również wędkę z myszką zrobioną z króliczej skórki. Julian oszalał na punkcie tej wędki, jak Gucio na punkcie skórzanego tancerza. W związku z tym piłka leży i nikt się nią nie bawi. :-(
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-03, 23:36   

Może wypróbuj walerianę na tej piłce :-) .
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-03-04, 00:00   

Saga, dziękuję za przypomnienie :kwiatek: .Julian uwielbia walerianę, :mrgreen: na Gucia ani kocimiętka, ani waleriana nie działa. :twisted:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-04, 00:04   

Ja muszę uważać z walerianą ;-) . Raz dałam kropelkę do naczynia z wodą (duże naczynie), to tak się paćkały w tej wodzie, że mało się nie wykąpały :-) . Rozchlapywały wodę i się tarzały w tym :lol: . Kocimiętkę też lubią, zabawki z kocimiętką robią furorę :-) .
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-03-04, 01:12   

Julian aż tak nie szaleje. :mrgreen: U mnie z kocimiętką różnie bywa. Kupiłam moim łobuzom kule z kocimiętki-nie były zainteresowane, myszkę z kocimiętką-trochę się pobawiły i schowałam ją. Do domku z tektury z zooplusa dodają suszoną kocimiętkę i Julian ją lubi, obciera się łebkiem, traktorki są od razu uruchamiane. :mrgreen: Nie wiem dlaczego jedną lubi, inna jest mu obojętna. :hmm:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-04, 01:23   

Ja mam kocimiętkę suszoną i taką w spryskiwaczu, jakiś wyciąg. Ta ze spryskiwacza wcale nie działa na koty natomiast suszona musi być schowana ;-) bo by chyba leżały na niej non stop :lol:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-05, 18:12   

Basiek napisał/a:
W związku z tym piłka leży i nikt się nią nie bawi. :-(
może za jakiś czas się znajdzie ochotnik na piłkę. U moich jednego dnia zabawka leży "odłogiem" innego dnia bierze udział w zabawie :faja:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-03-06, 10:20   

Pierwszym ochotnikiem będzie Julian, :mrgreen: ale dopiero jak myszka na wędce ulegnie zagładzie, co pewnie niebawem nastąpi. Zostawiłam wędkę na stole i zajęłam się pracą w kuchni. Gucio porwał wędkę, zaniósł Królowi na górę, a ten solidnie się myszką zajął. Nie ma uszu, wąsów, oka i była cała mokra od śliny. :-/ Lenistwo moje zostało ukarane.
Piłkę pokropiłam walerianą, Julian się nią zajął, czyli zaczął wylizywać futro. Odebrałam piłkę i rzuciłam mu z myślą, że pogalopuje za nią. Niestety białe futro dostojnym krokiem przemaszerowało za piłką, kręcąc pupcią i uniesionym w górę ogonem. :banghead: Okazuje się, że jeśli pańcia nie biega razem z kotami, to one same nie będą się wysilać.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-06, 13:01   

Basiek, dobrze, że Twoje koty razem z Tobą chcą biegać. Moje nie ruszą tyłka, tylko "paczą" jak pańcia się "gimnastykuje" aby choć trochę rozruszać :banghead: . Na szczęście mam tez "na składzie" kocurka młodziaka i ten chętnie leci do zabawy :hura:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-03-06, 19:11   

Tufitka, niestety moje gamonie też czasem trudno rozruszać. Wyciągam różne wędki, macham zawzięcie, biegam, zaczepiam łobuziaki, a one rozłożone brzuchami do góry ani drgną. :banghead:
Na tej stronie, którą zalinkowałaś jest fajna wędka, ma ona skórzane frędzle, jak tancerz i małe pomponiki ze skóry królika. Niestety, gdy robiłam zamówienie, nie było jej na stanie. :-(
Chciałam moje koty nauczyć aportować, jak Saga nauczyła swoje. Niestety u mnie skończyło się na tym, że ja rzucałam myszkę, biegłam po nią i znowu rzucałam czyli sama aportowałam. Moje futrzaki patrzyły na mnie bardzo zdziwione. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne