BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kącik próbkowo-wymianowy
Autor Wiadomość
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-29, 20:16   Kącik próbkowo-wymianowy

Założę taki wątek. Czasem kompletnie nie opłaca się kupować jednego małego opakowania przez net, bo doliczając koszt wysyłki można się przestraszyć :hair:

Oferuję na spróbowanie:
Taste of The Wild Canion River [wistra]

Poszukuję po garści:
Almo Nature Holistic (smak obojętny) [wistra]
Feline Porta 21 Holistic i Sensible bez zbóż [wistra]
Earthborn Holistic [wistra]



Chętnie poprowadzę ten wątek i będę uzupełniać pierwszy post i podawać kontakt do osób szukających/oferujących. ;-)
 
 
 
aurinko 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 05/2010
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-29, 22:26   

Myslę, że pomysł niegłupi, zwłaszcza że w sklepach stacjonarnych próżno szukać większości karm, a przez net to rzeczywiście bywa mało opłacalne w małych ilościach :-)
_________________
 
 
bonsai88 

Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-05-30, 00:20   

ja mogę zaproponować komuś chętnego mix dla kociego alergika - RC dla alergików, Trovet z królikiem i Trovet z jagnięciną.

Zostało mi z czasów przedbarfowych, wszystko wymieszane razem [bo mi sie nie chciało tego w 3 różnych pojemnikach trzymać :lol: ].
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-02, 13:57   

Czy ktoś miałby do podzielenia się garścią Taste of The Wild Rocky Mountain?
 
 
 
neris 


Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 23 Sty 2012
Posty: 67
Wysłany: 2012-07-02, 19:19   

Jeśli nie znajdziesz kogoś z Twoich okolic (żeby uniknąć kosztów wysyłki), to ja mogę się podzielić.
 
 
Dzaruna 


Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 10 Sty 2012
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-04, 22:05   

Szukam kogoś kto podzieliłby się suchym ziwipeak lub power of nature. Chce karmić tym Diega ale nie wiem czy to mu będzie pasić i czy nie będzie po tym srolić.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-07-05, 08:27   

Ja mogę odstapic nieco Happy Dog Africa - ze strusiem. Dawałam psu garstke na sniadanie ale znowu mu pozmieniałam i już wogóle rezygnujemy nawet z garstki suchego...
 
 
ren 

Dołączyła: 02 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-13, 12:36   Odkupię małe ilości dobrych karm suchych (testuję)

Witam, chce przetestować suche karmy z wyższej półki, ale z moim kocurkiem, które jest niezłą primadonną w kwesti jedzenia juz nieraz się natknełam i zostawały mi karmy w dość duzych ilościach, których Tofi nie chciał jeść.

Obecnie je RC i Sanabelle, które nie są z najwyższej półki, dlatego chce przetestowac lepsze karmy - TOTW Rocky Mountain, Orijen z kurczakiem, ew. Applaws kurczak i łosoś, te 3 mnie najbardziej interesują (kierowałam się m.in. fosforem, wybrałam te które mają najmniej z tych najlepszych karm), aczkolwiek jeśli ktoś ma coś innego do zaoferowania to tez może się skuszę.

Jestem zainteresowana odkupieniem naprawde małych ilości - załóżmy 50g każdego rodzaju - jeśli ktoś ma i byłby chętny mi pomóc to będe bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam
 
 
ren 

Dołączyła: 02 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-13, 13:09   

Ja mam RC Ageing +12 i Sanabelle Senior - nie wiem czy kogoś będą interesowały ;p

natomiast szukam TOTW Rocky Montain, Orijen z kurczakiem, Applaws kurczak i łosoś

edit - neris widzę, że masz TOTW, więc jeśli oferta nadal aktualna to b. chętnie bym z niej skorzystała :)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-09-13, 19:55   Re: Odkupię małe ilości dobrych karm suchych (testuję)

ren napisał/a:
Witam, chce przetestować suche karmy z wyższej półki

Ren pisałaś w innym wątku, że twój kilkunastoletni kot ma parametry nerkowe nieco podwyższone, choć nadal w normie, co mobilizuje Cię do poszukiwań karmy, która będzie oszczędzała jego nerki. Nie tylko na niski fosfor powinnaś zwracać uwagę. Jeżeli uważnie czytasz to forum, to powinnaś już wiedzieć, że żadna sucha karma, choćby była nie wiem jak dobrej jakości i charakteryzowała się super niskim poziomem fosforu, nie będzie w przypadku twojego kota dobrym wyborem. Skoro twój kot preferuje mokre jedzenie, to powinnaś się cieszyć i nie podstawiać mu chrupek, których podstawową wadą jest to że prawie w ogóle nie zawierają wody, a jeszcze ją z organizmu wyciągają, co na pewno nie będzie służyło utrzymaniu nerek w dobrej kondycji.
 
 
ren 

Dołączyła: 02 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-13, 20:22   

Tak, wiem, że nie tylko fosfor ma znaczenie - właśnie dlatego chce spróbować polecane karmy (polecane przez forumowiczki) zamiast tego co zalecił mi wet - czyli wyłącznie karmy w wersji senior. Ale jesli polecanych karm jest kilka to wolę wybrać np wersję która ma fosforu 1,2% zamiast 1,4% - skoro obydwie są dobre i polecane (totw, orijen, applaws itd) to czemu nie moge spojrzeć na fosfor? Owszem nie jest n jedynym faktorem, ale jakiś wpływ ma - zastosowałam się przecież do Twojej rady spróbowania karmy lepszej jakościowo, mimo, że ma wyższy fosfor niż seniorskie.

A co do podawania chrupków - od 8 do 18 od pon-pt nikogo nie ma w domu, więc wolę żeby zjadł trochę chrupków niż głodował cały dzień. Jak w przyszłość kupię mu automat do karmy, który będzie mu podawał mokrą w ciagu dnia to wtedy mogę wykluczyć chrupki.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-09-13, 20:45   

ren napisał/a:
jesli polecanych karm jest kilka to wolę wybrać np wersję która ma fosforu 1,2% zamiast 1,4% - skoro obydwie są dobre i polecane (totw, orijen, applaws itd) to czemu nie moge spojrzeć na fosfor? Owszem nie jest n jedynym faktorem, ale jakiś wpływ ma - zastosowałam się przecież do Twojej rady spróbowania karmy lepszej jakościowo, mimo, że ma wyższy fosfor niż seniorskie.



1,2% fosforu w suchej masie to wysoki poziom zarezerwowany dla zdrowych kotów, których nerki prawidłowo pracują i dają sobie radę z jego wydalaniem. Nie wiem po co pytasz o dobre karmy z niskim poziomem tego minerału, skoro w innych wątkach wyrażasz zainteresowanie karmami, które tego fosforu zawierają bardzo dużo?

A jaki poziom fosforu mają karmy seniorskie, które masz na myśli? Bo Terra Felis z kurczakiem i indykiem, które polecałam mają 0,11% w mokrej masie, a ok. 0,57% w suchej. Są to dużo lepsze parametry fosforu niż w niejednej karmie tzw. nerkowej (Beaphar, Kattovit, czy Integra), a jakość nieporównywalnie lepsza.

Żeby było jasne, ja ci niczego nie narzucam. Zrobisz to, co uznasz za stosowne.
 
 
ren 

Dołączyła: 02 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-13, 20:58   

Okej, może napisze tak - jestem w tym stosunkowo nowa, w innym temacie ktoś inny poradził mi dokładnie tak:

"To, że taka Acana nie ma wersji senior nie znaczy, że senior jej nie może jeść. Karmy wysokopółkowe nie mają podziału na koty, bo kot to kot.

Rozumiem, że szukasz karmy specjalnie dla Twojego kota tylko przez tą kreatyninę itp., ale nie można patrzyć tylko na fosfor, przede wszystkim analiza karmy, później skład karmy i ewentualnie stosunek wapnia do fosforu, a nie tylko i wyłącznie sam fosfor bo według mnie - patrzenie na sam fosfor w karmie nic a nic Ci nie da, a jeszcze wychodzą takie kwiatki, że TOTW będzie zły bo ma niecały procent więcej fosforu. Zwróć uwagę na wapń, na potas też. "

Staram się słuchac opinii osób, które wydają się wiedzieć więcej ode mnie, jak widać róznie to bywa. Najpierw ta osoba zacytowana powyżej podważa zalecenia weta, później ktoś inny mówi co innego, dla laika, który dopiero wchodzi w cały świat żywienia kota ciężko mi ocenić kto ma rację a nie, stąd moje posty, które nie są czasami spójne.

Także uwierz, staram się wybadać co ostatecznie będzie dla niego najlepsze, co nie jest proste gdyż do ciężkich 'poszukiwań' dochodzą dużo wyzsze koszty niż dotychczas + wybrzydzanie kocura doprowadza mnie do szału, ale to taki mały offtopik ;p pozdrawiam
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-09-13, 21:41   

Ren, wydaje mi się, że w ogóle się nie rozumiemy. Jeszcze raz podkreślam, że zwróciłam uwagę na wysoki poziom fosforu w karmach, o które pytasz, bo to ty wcześniej szukałaś karm o niskiej zawartości tego minerału (tu wyszła twoja niekonsekwencja). A to, że nie tylko na fosfor należy zwracać uwagę wspomniałam w swoim wcześniejszym poście.
Twój kot jest zdrowy, więc możesz go karmić czym chcesz.

I małe sprostowanie ( bo nie za bardzo orientujesz się w temacie karmienia kotów nerkowych). Nie patrzę na fosfor w pokarmie ze względu na poziom kreatyniny u kota, tylko na poziom fosforu w jonogramie, aby utrzymać go na poziomie, który nie przyspieszy dysfunkcji nerek. Tak się składa, że ja akurat zwracam uwagę też na potas, wapń i inne minerały i znam ich poziom nie tylko w pokarmie, który serwuję swoim kotom, ale także we krwi, bo dość regularnie wykonujemy badania.

Wracając jeszcze na chwilę do suchych karm, które wymieniłaś, z racji tego, że zawierają wysoki poziom fosforu, automatycznie zawierają bardzo dużo wapnia, co często przekłada się na wysoki poziom tych obu jonów we krwi kota (a to już może być destrukcyjne dla słabiej funkcjonujących nerek, w tym dla narządów starszych kotów, zwłaszcza, kiedy we krwi przez dłuższy czas utrzymuje się wysoki poziom współczynnika CaP -iloczynu fosforu i wapnia, tj. powyżej 70mg/dl u zdrowych kotów i powyżej 55mg/dl u nerkowców, co może prowadzić do kalcyfikacji tkanek).
Kiedyś sama karmiłam suchymi karmami z wyższej półki, typu: Power of Nature, Orijen, czy TOTW i wtedy moje koty (jeszcze zdrowe) miały poprzekraczany po nich poziom wapnia we krwi, a fosfor, mimo, iż w normie, to wyższy niż teraz, jak karmię barfem.
Ostatnio zmieniony przez Margot 2012-09-13, 22:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ren 

Dołączyła: 02 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-13, 21:48   

No chyba jednak się nie rozumiemy, bo nie rozumiem do końca Twojej wypowiedzi - nie będe się wdawać w głębsze dyskusje - generalnie zastosowałam się do rady, aczkolwiek nie wiem czy przekonam kota do Terry Felis, a z suchej karmy może po prostu jak się skończy zrezygnuje i zainwestuje w automat do mokrego, żeby nie głodował cały dzień.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne