BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach dolnych dróg moczowych
Autor Wiadomość
Bigiel 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 219
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-01, 12:02   

inquaa, we Wrocławiu na Klasztornej jest pro-barfowy wet, więc zawsze można tam też porozmawiać :-)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-01, 14:00   

Skrzep w zasadzie nie może być objawem suk, bo suk to w zasadzie nie choroba, tylko zespół objawów wskazujących na chorobę. Sucha karma na pewno nie jest dobrym pomysłem w żadnych chorobach układu moczowego.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
inquaa 


Dołączyła: 03 Cze 2014
Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-03, 22:01   

Dzięki za informacje o Barfowym wecie, może w przyszły tygodniu uda mi się umówić na wizytę.

Ines,
Sama już nie wiem, rodzice też nie chcą podawać suchej karmy, ale też nie chcą ryzykować. Ja też nie potrafię dobrać odpowiedniego przepisu aby kotku pomóc..

.. Czy wiesz jak można skorzystać z tych kalkulatorów? I zrobiłam mieszankę z żołądków (gdzies czytałam o nich, ale teraz nie mogę znaleźć) czy wiesz czy można spokojne je dodawać. dałam około 200g na 2,3 kg mięsa i 400 gram serc.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-03, 22:09   

Inquaa, specjalistką od barfa w chorobach nerek jest Margot - proponuję poczytać jej posty, znajdziesz wśród nich wiele ważnych dla Ciebie informacji, oraz przepisy na mieszanki :kwiatek:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-03, 22:22   

inquaa napisał/a:
I zrobiłam mieszankę z żołądków (gdzies czytałam o nich, ale teraz nie mogę znaleźć) czy wiesz czy można spokojne je dodawać. dałam około 200g na 2,3 kg mięsa i 400 gram serc.

Serca i żołądki z indyka czy z kurczaka ? Serca indycze zawierają bardzo dużo fosforu (222 mg/100 g) i chyba lepsze będą kurze (171 mg/100 g). Z uwagi na podwyższoną kreatyninę w Skippiego (I faza PNN) obecnie zrezygnowałam w ogóle z serc i daję żołądki - żołądki indycze i kurze zawierają zbliżone ilości fosforu (odpowiednio: 140 i 135 mg/100 g), jakkolwiek ja daję kotom indycze z uwagi na dużą ilość potasu (322 mg/100 g) - zarówno Skippiemu jak i Rico wyszedł niedobór potasu w jonogramach.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
inquaa 


Dołączyła: 03 Cze 2014
Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-03, 22:23   

dziękuję :kwiatek:

Skipper
Chyba z kurczaka z tego co pamiętam, nie za dużo tego dałam?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-03, 22:52   

Zgodnie z tym co podaje kalkulator, serca i żołądki powinny stanowić maksymalnie 15% mieszanki, więc chyba dałaś trochę przydużo (łącznie 600 g na 2,3 kg mięsa).
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
martadorota 

Dołączyła: 30 Wrz 2014
Posty: 60
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-09-30, 18:40   

witam,
to bardzo pożyteczne forum, ale ja - jako zaczynający barfista zupełnie nie mogę się połapać. Proszę więc o pomoc. Byc może zadaję pytanie, na które już tu gdzieś kiedyś padła odpowiedź - wybaczcie, nie znajduję.
Mam dwa kotki z kryształkami fos.-mag. w przewodzie moczowym i w związku z tym z problemami z oddawaniem moczu. Wet. zapisał im karmę Hill"s cd sucha i przy niej się upiera. Ponieważ sucha nie pomagała - włączyłam mokrą (tej samej marki) i poszło trochę lepiej, ale nie do końca. Wet. twierdzi, że na takiej specjalistycznej karmie będą musiały być do końca życia.
Wszystko się we mnie przeciw temu buntuje. Dlatego trafiłam do Was. Jednak na początek, dopóki nie zyskam większego rozeznania w przygotowywaniu takiej karmy - prosiłabym Was o konkretny przykładowy przepis na zbilansowaną naturalną dietę dla kotków z tendencją do kryształków: co, ile, jak, w jakich proporcjach? Skąd i jakie suplementy? Jak mleć kości itp.
Szukam i szukam (po całym Internecie, nie tylko u Was) i nigdzie takiego konkretnego opisu dla takiego konkretnego przypadku nie znajduję, a boję się, żeby, przygotowując karmę, nie popełnić jakiegoś błędu - dać czegoś za mało lub za dużo.
Sprawa jest pilna, bo kociaczki na "zdrowej" diecie weterynaryjnej znów za mało siusiają. Chcę im jak najszybciej pomóc. Pozdrawiam serdecznie
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-09-30, 18:45   

A jakie kotki mają pH moczu ? Posiew robiłaś ?
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
martadorota 

Dołączyła: 30 Wrz 2014
Posty: 60
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-09-30, 20:20   

Posiewu nie robiłam. Wyniki mam sprzed miesiąca - wtedy też zaczęłam stosować dietę przepiasaną przez weterynarza. Jutro mam zamiar "łapać" znó mocz do analizy
wyniki moczu:
Dyzio: gęstość względna 1,054, przejrzystość - dość mętny, odczyn - słabo kwaśny, białko - ślad, osad - obfity, żółty, st. ; nabłonki - pojedyncze, leukocyty 0-1, erytrocyty - 0-2, kryszt. trójfosfor.am.-magnez - liczne, flora bakteryjna - w normie

Lesio - gęstość 1,055, przejrzystość - lekko mętny, odczyn - słabo kwaśny, białko - ślad, osad - d.obfity, żółty, st., nabłonki pojedyncze, leukocyty 2-3, erytrocyty 0-2, kryształki trój.fosfor.am.magnez - dość liczne, flora bakteryjna mierna
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-09-30, 20:46   

martadorota :kwiatek:
Witam :mrgreen:
Pierwsza i najważniejsza rada na forum jaką dajemy w takim jak Twój przypadku to.....
odstaw suchą karmę, przejdź tylko na mokrą i zwiększ ilość dziennie wypijanej przez koty wody. Sucha karma choćby najlepsza i urinary ma jedną podstawową wadę, po prostu jest sucha!!!! Kryształy, struwity, ph mało kwaśne bierze sie z tego, że sucha karma wyciąga z kota wodę, a koty mało piją, mocz się zagęszcza i tworzą sie kryształy i mamy kota z problemem struwitowym. I kółko się zamyka....Na struwity sucha karma a sucha karma tworzy struwity....itd.
 
 
martadorota 

Dołączyła: 30 Wrz 2014
Posty: 60
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-09-30, 21:07   

Ale jaką mokrą karmę na początek byś poradziła? Chodzi mi o to, by to świństwo w ich pęcherzu wyplenić, a nie zaszkodzić jakąś mokra karmą sklepową. Mam teraz w głowie kompletny bajzel, jeśli chodzi o karmienie kotków.
Do tego wszystkiego Białasek zaczął mi wczoraj i dzisiaj wymiotować. Dziś przez cały dzień - nie, a teraz wieczorem - znów. :(

Poza tym moje dwa poprzednie koty, które dożyły sędziwego wieku, były karmione tylko mokrą karmą i rzeczywiście przy niej mało piły. Wtedy nawet dziwiłam się, że tak mało. Jadły głównie whiskas, który wtedy jeszcze był uważany za jedną z najlepszych karm.
Przy tych, obecnych, kotkach dałam się wrobić w karmę suchą jako najlepszą (jadły purrinę, zanim się rozchorowały), ale zauważyłam też, że znacznie więcej przy tej suchej piły i piją ... Dawałam też im surowe mięso z kurczaka i trawę. Może tym im zaszkodziłam...
Kompletnie się w tym wszystkim zagubiłam. Człowiek chce, jak najlepiej, a wychodzi - gorzej.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-09-30, 21:23   

martadorota :kwiatek:
Link do karm polecanych dla kotów, poczytaj na pewno cos dobierzesz dla swoich kiciusiów
na początek
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168

A potem zapraszam do poczytania o Barfie
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=138

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=134

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364

I bez paniki :mrgreen: Wszystko pomalutku ogarniesz krok po kroku.
 
 
martadorota 

Dołączyła: 30 Wrz 2014
Posty: 60
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-09-30, 21:34   

czytałam o tych karmach gotowych już dzis rano i zaniepokoiło mnie głownie w ich wszystkich minusach za wysoki poziom fosforu oraz zbyt niski wapnia. A przecież te kotki maja kryształki fosforowe ...
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-09-30, 21:42   

Zwróć uwagę na tą karmę Terra Faelis i tą Feringa, mają całkiem przyzwoite składy albo....
przechodz na Barf tak szybko jak to możliwe. :mrgreen:
Linki Ci podałam poczytaj, pomyśl i zdecyduj. I do dzieła !! :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne