BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Śląskie - opinie, uwagi, informacje
Autor Wiadomość
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-06-10, 20:27   Śląskie - opinie, uwagi, informacje

Chcialabym polecic gabinet weterynaryjny, z ktorego korzystam odkad mam kicie- okolo pol roku. Nie mamy tam zbyt obszernej kartoteki, ale dotychczasowe wizyty odbywaly sie idealnie, jesli chodzi o moje oczekiwania.

Przychodnia nazywa sie Abacus i znajduje w Sosnowcu.
http://www.przychodnia-abacus.pl/oferta.php

Z kicia zglosilam sie tam pierwszy raz zaraz jak ja wzielam. Powiedzialam ze chodzi nam o pierwszy przeglad oraz o informacje bo jest to moj pierwszy kot.

Kicia zostala dokladnie zbadana- brzuszek, uszy, nos, spojowki, temperatura, pyszczek, dupka- czy gruczoly nie sa zatkane itd. Pani doktor poinformowala nas o karmieniu (wprawdzie karma ale wtedy sama nie wiedzialam nic o barfie), o kalendarzu szczepien, odrobaczen, o tym ze koty zapychaja sie sierscia itd... zadala mase pytan uzupelniajacych (o to czy mam rosliny w domu, jakie, na co uwazac itd).

Poza tym zdarzylo nam sie tez przyjmowac antybiotyk ze wzgledu na biegunke, ktora koci nie przechodzila i miala temp - pomoglo od razu i nie wrocilo :) Wtedy powiedziano mi tez jak postepowac przy biegunce, na co w kupce zwracac uwage, kiedy obowiazkowo sie zglosic, a kiedy mozna probowal przeczekac kilkanascie godzin.

Sami lekarze wydaja mi sie madrzy i doswiadczeni chociaz mlodzi. I sympatyczni :) robia bezbolesne zastrzyki.

Dodatkowo wiem tez ze ta przychodznia wspiera przytuliska dla kotow, sterylizuje bezdomniaki. Maja dwa osobne gabinety, wiec jesli przychodze z moja kicia akurat jak byly tam chore bezdomniaki, to prosza mnie do osobnego pokoju, zeby uniknac kontaktu z zarazkami.

Raz widzialam rowniez jak ratowali pieska z wypadku- calkiem polamany bidulek :( Wszystko wygladalo profesjonalnie a piesek mial absolutny priorytet w porownaniu do innych pacjentow w kolejce.

Dbaja bardzo o odkazanie stolu do badan, mycie rak, rekawiczki itd.

Co do BARFa to niestety powiedziano mi ze najlepiej podawac kotom gotowa karme (RC u nich kroluje) ale nikt nie robil mi specjalnych wymowek jesli chodzi o surowe mieso.


Czy ktos mial okazje korzystac z tej przychodni rowniez? Jestem ciekawa czy tylko ja mam takie pozytywne doswiadczenia, bo jak mialam psa to przez 13 lat jego zycia nie znalazlam dobrej lecznicy ;)
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-09-27, 09:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
czarnadora 

Barfuje od: 2009
Wiek: 50
Dołączyła: 02 Lip 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-07-05, 09:49   wet polecany Ruda Śląska

Hej!..chciałabym polecić gabinet w moim mieście, super profesjonalne podejście obu lekarek tj p Slapka i Więcek a ceny naprawdę ludzkie
Gabinet weterynaryjny im KOTA ARNOLDA
Ruda Śląska5
ul bocianów8 :-)
_________________
"Człowiek jest cywilizowany na tyle , na ile potrafi zrozumieć kota."
Jean Cocteau
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-01, 12:35   Specjalista USG/specjalista od nerek na Śląsku

Czy macie godnego polecenia specjaliste USG na Śląsku? Dodatkowo poszukuje również specjalisty od kocich nerek.
Lub może wiecie kogo z całą pewnością można odradzić?

Będę bardzo wdzięczna
Ostatnio zmieniony przez Sihaya 2013-04-11, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marianna 


Barfuje od: stycz 2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-09-02, 16:04   

Sprawami nerkowymi w Polsce zajmuje się dr Neska- Suszyńska. Udzielała również płatnych konsultacji drogą mailową. Niestety, nie wiem kto wykonuje dobrze USG na Śląsku.

Z całą pewnością mogę Ci odradzić Klinikę w Mikołowie ul. Żwirki i Wigury.
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-02, 17:05   

Dziekuje za odpowiedz.
O doktor Nesce rzeczywiscie czytalam duzo dobrego. Niestety przyjmuje bardzo daleko, chociaz oczywiscie jesli okaze sie to konieczne to wybiore sie i do niej.
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-02, 17:07   

A czy ktos orientuje sie jakiej marki sprzęt USG uznaje sie za dobry? Lub ewentualnie jakie pytania zadawac zeby sprawdzic na kogo sie trafilo?
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-09-02, 17:51   

Sonya napisał/a:
A czy ktos orientuje sie jakiej marki sprzęt USG uznaje sie za dobry? Lub ewentualnie jakie pytania zadawac zeby sprawdzic na kogo sie trafilo?


Sonyu, we wtorek wieczorem wybieram się ze swoimi kotami na USG do dr'a Marcińskiego (on jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od USG). Postaram się go zapytać i o specjalistę na Śląsku i ew. na jakim sprzęcie wykonać badanie. Obym tylko nie zapomniała, bo dużo rzeczy mam ostatnio na głowie.
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-02, 18:06   

Bede bardzo wdzieczna :) Ewentualnie gdybys zapomniala to pozwole sobie do niego zadzwonic i zapytac :)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-09-02, 18:13   

Sonya napisał/a:
Ewentualnie gdybys zapomniala to pozwole sobie do niego zadzwonic i zapytac :)


To może nie być łatwe, bo doktor Marciński nie ma praktycznie przerw w pracy. Pracuje w czterech lecznicach i bardzo trudno się do niego zapisać bez kilkudniowego wyprzedzenia, przynajmniej w dwóch lecznicach, na Mokotowie i w Wilanowie, do których ja do niego jeżdżę.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2012-09-05, 05:27   

Pytałam. Niestety Pan dr w twoim regionie takiego specjalisty nie zna. Wspomniał o Wrocławiu, o tej samej osobie, którą ja miałam na myśli, czyli doktorze Atamaniuku. W razie potrzeby namiary na niego znajdziesz w necie, a na pewno na miau.pl.
Co do sprzętu, on pracuje na aparacie z dopplerem (ale dużo ważniejszy niż sprzęt jest ten kto badanie przeprowadza)
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-09-05, 12:54   

Marianna napisał/a:
Z całą pewnością mogę Ci odradzić Klinikę w Mikołowie ul. Żwirki i Wigury.

Dlaczego odradzasz klinikę w Mikołowie? Ja akurat polecam tamtych weterynarii. Fakt, że mają bardzo drogo, ale opieka fachowa.

Ja mieszkam na Śląsku i mam psa chorego od kilku lat na PNN. Niestety nigdzie w okolicy żadnych specjalistów ani nawet wetów, którzy jakoś bardziej zainteresowaliby się prowadzeniem zwierzęcia z PNN nie znalazłam także psa leczę na własną rękę, bo niestety wszyscy weci widząc podwyższoną kreatynę pchają w psa RC Renal + Ipakitine :-|
 
 
Marianna 


Barfuje od: stycz 2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-09-05, 23:27   

Kot trafił tam na tomografię głowy. Do oceny guza dziąsła miejscowo złośliwego. Czy można zrobić zabieg, czy jest naciek na kość. Wykonano badania przed narkozą. Miała być bezpieczna, wziewna, izofluranowa. na zwykłą domięśniową bardzo źle reagował. Natomiast we wziewnej miał zabieg i rzeczywiście był w super stanie. W badaniach wyszedł podwyższony mocznik, dramatyczny spadek morfologii Hb- 1,3g% Ht- 23,8% MCHC 2,2 pg, MCHC- 5,4g/dl. Mocznik podwyższony.
Na zdj. bocznym i z góry widać połowę kota od głowy do pasa. Nie ma venflonu w łapie, nie ma kroplówki, nie ma rurki intubacyjnej, nie ma pulsoksymetru. Czyli nie podano izofluranu wziewnie. Bad. trwa zazwyczaj od 20-40min. Od czasu tomografii kot nie podnosi się z legowiska. Być może był reanimowany, nie wiem. Opóźniono wydanie kota z godz. 15 na 20. Potem dr zapewnił mnie , że wynik nie jest pomyłką, nie jest to także anemia. Czy Ty Magdo zgodziłabyś się na jakąkolwiek narkozę przy takich badaniach.
Na karcie informacyjnej brak podanych leków tylko znieczulenie izofluranowe, za nie też zapłaciłam. Na fakturze też brak leków.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2012-09-06, 07:18   

a Pasławska
robiła nam usg nerek pod kątem PKD
rutynowe badania
jest dobra
ale jak z reszta to nie wiem
radiologiem tez jest ten Atamaniuk ,ale czy konkretnie nerki
warto sie skonsultowac
ja nawet mailowo z nim konsultowałam kota
pomocny bardzo,odpowiadał,nawet miałam wysyłac rtg poczta ,zgodził sie popatrzeć ..
 
 
Marianna 


Barfuje od: stycz 2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 01 Kwi 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-09-06, 08:00   

Doc. dr. hab. n. wet. Roman Aleksiewicz w Siemianowicach jest specjalistą radiologii weterynaryjnej. USG też powinien się zajmować. Ale trudno mi powiedzieć, jaki jest. Może ktoś był w Provecie i zaopiniuje.
Sama poszukuję specjalisty radiologia małych zwierząt.
 
 
Sonya 

Barfuje od: kwie 2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 164
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-09, 11:37   

dziekuje wam za odpowiedzi :) nadal poszukuje, w ostatnim tygodniu nie mialam czasu na jezdzenie ale niedlugo mam tydzien urlop i na pewno zorientuje sie co i jak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne