BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
GPS dla psa
Autor Wiadomość
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2019-11-19, 23:26   GPS dla psa

Ratunku, pomocy!

Właśnie stoję przed wyborem lokalizatorów GPS - ryzyko zgubienia cudzego psa spędza mi sen z powiek, a właściciele DOMAGAJĄ się, żeby ich pupile "sobie pobiegały". Gdyby nie domaganie się zdjęć to radośnie bym oszukiwała :twisted: .

Zależy mi na dużym zasięgu, podłączeniu paru lokalizatorów pod jedną aplikację i "uniwersalność" rozmiarową - większość psiaków mam małych (najmniejszy - chichuachua), ale czasami trafiają mi się perełki w typie dorosłego dobermana (i to z rozmiarem godnym doga - dobre 50 kg szczupłego psa :shock: ). Fajnie by były, aby maluchy mogły wychodzić z GPSem, a w razie potrzeby przełożyć to tylko na większą odbrożę.

Tak samo ważny jest dla mnie zasięg aplikacji obsługującej - jakby nie patrzeć mieszkam w Anglii i raczej po Polsce za psiakiem latać nie będę :lol: .

Macie jakieś sprawdzone GPSy? Rady na co konkretnie powinnam zwrócić uwagę? Pomysły jak pogodzić rozpiętość rozmiarową psiaków?
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-21, 00:29   

Używam Tractive od 3 lat dla Bobcia z nadajnikiem radiowym na działce.

Tractive dokładny, ale jeśli pies wejdzie tam gdzie nie ma zasięgu żadnej sieci to zaczyna się problem (wtedy chyba żaden nadajnik gps nie pomoże).
Można podpiąć kilka urządzeń pod jedną aplikację i mają też nadajniki, które można podpiąć do obroży.
Dodatkowo w nadajniku można uruchomić sygnał dźwiękowy lub latarkę i zaznaczyć obszar "bezpieczeństwa" - jeśli pies go opuści, to dostaniemy powiadomienie (niestety nie natychmiast).
Dostępny także live tracking, ale to dość szybko zużywa baterię.
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2019-11-21, 12:21   

Bobson uparcie wierzę, że w centrum Londynu zasięg istnieje wszędzie (wbrew doświadczeniu, bo czarne dziury nie raz łapałam :roll: ).

Nie zależy mi na sygnałach czy latarkach (chyba, że można je zdalnie w razie potrzeby włączyć), obszar bezpieczeństwa również jest mi całkowicie zbędny.

Za to bardzo dziękuję za odpowiedź - sprawdziłam i Tractive jest dostępny w Anglii 8-) . Teraz pozostaje mi wybranie czy wolę kocie czy psie... a może dla psów polujących (jamnik króliczy to się chyba zalicza, prawda :lol: ?), bo akurat mają promocję. Ogólnie wybór: biały, czarny czy moro :twisted: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne