BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Tarib i Fredzio
Autor Wiadomość
Kalina252 

Barfuje od: Od niedawna
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 04 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: LEATHERHEAD
Wysłany: 2021-01-12, 01:53   Tarib i Fredzio

Hejka ! :lol:

Razem z kotem Taribem i Fretka Fredziem chcielibyśmy się ze wszystkimi przywitać.

Pochodzę ze Szczecina, ale mieszkam w Wielkiej Brytanii od 11 lat. Jestem mama jednego dziecka ludzkiego prawie dorosłego i dwojga futrzaków. Oprócz miłości do moich dzieci interesuje się akwarystyka, terrarystką, a także jestem zapalona motocyklistka :-D
Na stanie mam min hodowle karaczanów tureckich, liśćców jesiennych, czy pięknych trujących zabek.
Ale do brzegu..
Jeszcze nim odebrałam kotka z hodowli postanowiłam, ze nie będę kontynuować sucho-mokrej diety która tam dostawał.
Na uwadze miałam również przestawienie Fredzia, który jest z nami od 8 miesięcy z suchych chrupek, a co za tym idzie podwójnej korzyści zdrowotno-finansowej, gdyż jedzą to samo.
Pierwsza próba na fretce się nie powiodła. Były głodówki, fochy, miny-niespodzianki i pogryzione stopy, a dodatkowo zbiegło się to z pojawieniem w domu kota, na co Fredziu zareagował mocnym stresem, odpuściłam więc terror do czasu oswojenia tych dwóch dżentelmenów i wrocilam do chrupek.
Nie mając jako tako wiedzy, choć cos widziałam i cos słyszałam, ale mając duży strach przed magia odliczania barfowych składników, kupiłam sobie Felini Complete :mrgreen:
Po zużyciu kilku kilogramów mięsa i połowy opakowania Felini zaczęłam się wgłębiać w forumowe - gotowe przepisy z tymże preparatem.
Po zamówieniu kolejnych 10kg mies utknęłam na tym, że nie mam gdzie w UK kupić suszonej hemoglobiny, że nie wiem jaki preparat wit B z luteina mam wybrać, a dwa oleje które zakupiłam chyba nadają się jedynie do kosza :-/

Na szczęście zwierzaki nie głodują, obydwoje wcinają głownie Wild freedom, mniej lubiana Feringe , Catz i z wielkim bolem Mac's, oraz mieszanki mies z przepisów maloskomplikowanych, kurczaczki i przepiórki (za myszami nie przepadają)
P.s 'Dziecko' żywi się najchętniej pączkami ;-)
Pozdrawiam,
Karola





 
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-12, 09:50   

Przyznam, że hemoglobinę po prostu zamówiłam z Niemiec... razem z tauryną, wapnem algami i całą resztą :twisted:
 
 
Kalina252 

Barfuje od: Od niedawna
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 04 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: LEATHERHEAD
Wysłany: 2021-01-12, 22:02   

Z jakiej strony konkretnie zamawiasz jesli moge wiedzieć?
Chciałabym ruszyc z naturalnym barfem, ale ciezki dostep do składników mi plany krzyżuje :roll:
 
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-13, 09:28   

Przekornie powiem "z tej co wszyscy" :lol: .

Lilis cośtam... jest za rano, żeby szukać nazwy na forum, a jestem u TZa. Będę u siebie to obiecuję sprawdzić na opakowaniu (jeśli tylko nie zapomnę :oops: ) :mrgreen: .


Tylko teraz i tak jest problem z zamawianiem czegokolwiek zza granicy - paczki są wstrzymywane na kwarantannę :roll: . Sama bez przerwy coś zamawiam, więc już się nauczyłam, że wszystko idzie ok. miesiąca :hair:
 
 
Kalina252 

Barfuje od: Od niedawna
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 04 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: LEATHERHEAD
Wysłany: 2021-01-13, 11:41   

Może lily's Kitchen masz na myśli? :-> Kojarzę ich tylko z karm. Byłabym wdzięczna gdybyś napisała skad dokładnie.
Mam zakupiona tauryne, oraz mączkę z alg z firmy BARFeed, jedyna jaka mi się udało dostać w normalnej cenie. Na ebay tauryne innej firmy znalazłam za ok £45

Będę musiała popytac wśród znajomych, może ktoś akurat jest w Polsce i by mi zabrał suszona krew.
 
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-13, 14:10   

Wydaje mi się, że Sierra ma na myśli tę stronę https://www.lillysbar.de/ ;-)
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-13, 16:04   

O toto! A właśnie miałam zacząć szukać :lol: .


Niestety, nic angielskiego, z podanym składem i akceptowalnego cenowo też nie znalazłam :evil: . Naprawdę najlepiej cenowo wychodzi mi zrobienie sobie dużego zamówienia raz do roku ;-)
 
 
Kalina252 

Barfuje od: Od niedawna
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 04 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: LEATHERHEAD
Wysłany: 2021-01-13, 17:51   

Dzięki dziewczyny zrobię rekonesans. Nie sądziłam ze będzie tak ciężko cokolwiek dostać. Mam wszystko prócz tej krwi :twisted:
 
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-01-13, 18:26   

Tylko pamiętaj, że koty chodzą swoimi drogami, fochy jedzeniowe nie są im obce... suplementy (po za tauryną) warto na początek dodawać po odrobinie - żeby się nie okazało, że koteckowi do gustu nie przypadły :evil:
 
 
Kalina252 

Barfuje od: Od niedawna
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 04 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: LEATHERHEAD
Wysłany: 2021-01-13, 18:48   

Bede powoli zastepowac Felini, ale moj koteczek na szczescie nie jest szczegolnie wybredny.
Kreci troche nosem na puszki Mac's ale tak to wcina wszystko, a najbardziej lubi kurczaki i przepiorki :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne