BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MoMo i jego świat do góry nogami.
Autor Wiadomość
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-09, 08:39   MoMo i jego świat do góry nogami.

Witamy.

MoMo i ja ;-)

Nasze "pierwsze razy" (18+) opisaliśmy w powitalnym, tu mała relacja foto jak to wygląda dziś.

Na pierwszy ogień lodówka. Tak tak, ja wiem nie przerażajcie się tym suchym obok, oraz puszkami to były pierwsze dni kiedy MoMo szukał gdzie Ojciec do cholery schował to mięso. Jego postawa oraz umiejscowienie tyłów i ogona wyraża dziesiejszy stosunek do tego suchego a jak widać od puszek bardziej go interesuje flaszka po spiricie :banghead: .

https://photos.google.com/share/AF1QipMWDa_jPwcBm-zHIB7F5yj84K0WSBPskdhyDEqyX3T0kNGYdLyxYOrsCOpa1nMGzw/photo/AF1QipMnyuAyk9HAu7P26JSoNdnUEQZeBk6zYg7Ye12L?key=UUJTS1NNZV9Pd3hVZXdVbUV5eWQxOVVRVXdJVGFn

A to pełen uśmiech w momencie kiedy jest już właśnie ta godzina a miski nima.

https://photos.google.com/share/AF1QipMWDa_jPwcBm-zHIB7F5yj84K0WSBPskdhyDEqyX3T0kNGYdLyxYOrsCOpa1nMGzw/photo/AF1QipM2UEV0LQ7Vn16TlmMZPqhafQWaqlnMgEJvj_HV?key=UUJTS1NNZV9Pd3hVZXdVbUV5eWQxOVVRVXdJVGFn

No weź ... dawaj już to , nie wydurniaj się Ojciec ....

https://photos.google.com/share/AF1QipMWDa_jPwcBm-zHIB7F5yj84K0WSBPskdhyDEqyX3T0kNGYdLyxYOrsCOpa1nMGzw/photo/AF1QipOl_3XNkQYB2x5GxpM5lzsMHfkB4qWZUHv_AVi_?key=UUJTS1NNZV9Pd3hVZXdVbUV5eWQxOVVRVXdJVGFn

Prawie miesiąc miodowy za nami :food: chwilowo bez problemów i strajków , czasami jakiś
foch bo może Ojciec da się wyrolować i dosmaczy to coś (szczególnie jak tam jest za mało wołowiny a za dużo kury). Posiedzimy tu trochę i będziemy razem łapa w rękę "brnąć" we wspólne gotowanie na zdrowie i szczęscie MoMo i satysfakcję z dobrze spełnionego obowiązku Ojca :love: ... I postaramy się, czy tego chcecie czy nie, pochwalić się od czasu do czasu albo poskarżyć jak nam coś nie wyjdzie.

MoMo i ja pozdrawiamy.
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-10, 12:10   Troszke mniej BARFowo z przymrużenie oka

Dla tych co nie mają FB ;-) Troszkę mniej BARFowo ale bardziej MoMowo, samo życie ...

Synuś: Ojciec muszę sprawdzić co dla mnie przywiozłeś nowego do domciu...
Ojciec: Jak kuźwa dla Ciebie ?
Synuś: Co za durne pytanie ?
Ojciec: A naszczaj mi na nowy materac, to wszystkie włosy z ogona stracisz ... !
Synuś: Nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz ... !
Ojciec: 😈

https://photos.google.com/share/AF1QipPyQpJk26UpqO4IpavSfxTj4ME9zYlgXTCBnDl0F2JI9iQ9t1kVQ8EM3RduZONcJQ/photo/AF1QipNl_Xz5QBOhykNQZZZiu01lbLZ0xuCqvjkJSQMx?key=Z2lfYWI1WFo5cTFJb01XMUhuclRKbmxZT3AyUTlR

Pozdrawiamy ;-)
Ostatnio zmieniony przez Arthea 2021-07-10, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-10, 12:18   

Kiedy coś podpada że kłaczki się nie wydaliły, kwiaty domowe są w zagrożeniu i nie pozostaje nic innego ... a trwaka się akurat "zdechła"

Ratunkiem są stare torby z lidla i cała skrzynka koperku z balkonu .... ;-) Panele nie są ważne ;-)

https://photos.google.com/share/AF1QipPyQpJk26UpqO4IpavSfxTj4ME9zYlgXTCBnDl0F2JI9iQ9t1kVQ8EM3RduZONcJQ/photo/AF1QipO4pi1xHAI5lm4HGRkTqWmMXS5KW7_b-hqRRc3G?key=Z2lfYWI1WFo5cTFJb01XMUhuclRKbmxZT3AyUTlR

I wszystko wróciło do normy ;-)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-07-12, 05:55   

To jest super, trochę wampirowato tu wyszedł :-)
https://photos.google.com/share/AF1QipMWDa_jPwcBm-zHIB7F5yj84K0WSBPskdhyDEqyX3T0kNGYdLyxYOrsCOpa1nMGzw/photo/AF1QipM2UEV0LQ7Vn16TlmMZPqhafQWaqlnMgEJvj_HV?key=UUJTS1NNZV9Pd3hVZXdVbUV5eWQxOVVRVXdJVGFn

A koperek uwielbiam, ale na moim balkonie nie za bardzo rośnie, chyba mu za gorąco. Za to pomidory dopisują, tylko miejsca na nie mało. MoMo lubi koper?

Materac rzecz pierwsza do obsikania, czego się ojciec czepiasz :-P A tak poważnie to macie z tym problem?
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-12, 11:05   

No właśnie lubi koper, sie okazało a jak jeszcze jest taka duża skrzynka za którą się można położyć, i dziabnąć w wolnej chwili to już bajka.... Do tej pory miał trawki wysiewane w sensie owies, jęczmień i dalej będzie je miał ale koper teraz też. Co ciekawe wydawało by się że on tą zieleninę podjada jak mu kłaczki zalegają czy coś ;-) a koper sobie podjada jako sórówkę no może bardziej go "dziabie" i żuje ale robi to codziennie, a nic się nie dzieje złego w sensie kup czy czkawki ... ostatnio dwa razy z rana wyglądało jak by się miał ochotę odkłaczyć, ale odkąd ma koper jest spokój ... Trochę się obraził na tą mieszankę co ma teraz i mnie terroryzuje żeby mu smaczki dodawać. Największa beka że on był uzależniony od puszek Gourmeta. Dał by się za nie zamordować, a teraz ? Pokazuje by mu to dodać do mięsa po czym wykorzystuje zapach , zjada mięso a to co z puszki zostawia ;-) Normalnie jaja .... A musze go troszkę podpuszczać bo ewidentnie albo za bardzo zmieliłem choć akurat to zmielone to wciąga a kawałki omija szczególnie serca ma w nosie .... albo to że dodałem mu olej z łososia do mieszanki i stawiam na to. Nastepna będzie bez oleju a ten mu przemycę w inny sposób z tuńczykiem :evil:

A nie nie, z materacem to nie ma kłopotu to taki żart był ;-) A materac załatwiła jego córcia ze stresu jak była chwilowo na gościnie. Więc rozmowa była raczej zapobiegawczo.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-07-13, 05:44   

Faktycznie olej z łososia nie każdy kot lubi, dla mojej Miziuli mieszanki z olejem były nawet nie do powąchania, omijała je szerokim łukiem. Omegi dawałam w kapsułkach niezależnie od mieszanki, witaminę D miałam skoncentrowaną w kroplach, których dawało się do mięsa tak mało, że ich nie wyczuwała.
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-13, 07:55   

Czyli dobrze wyłapałem że dodanie tego do mieszanki mogło go odpychać.
Nie jest najgorzej bo suma sumarum zjada wszystko , tylko marudzi i kombinuje ale wyłapałem że saszetki z tunczyka budzą w nim lwa :twisted: i tam nawet dodany olej z łososia mu nie przeszkadza ... jeszcze musiał bym w liczydle zsumować mieszankę z saszetkami choć by przyjął swoją dawkę na omegi nie muszę mu tego dawać dużo ... do przemyślenia ...
Mam też wrażenie , że mimo że w kalku pokazuję wyniki tłuszczu i białka poprawnie to jednak
tak na "oko" zbyt dużo skóy z indyka i kurczaka na mięsie powoduje że ta mieszanka jest tłustrza niż by się wydawało a to mu sie wcale nie podoba , generalnie mięso z drobiu mu się średnio podoba traktuje je jako zło konieczne ;-) . Z drugiej strony nie ma żadnych rewolucji z załatwianiem się, odkąd je mięsko nie przytrafiło się nic nieprzewidzianego.

I coś z zabawnej strony BARFowania. "Nie miałeś chłopie problemów to sobie BARFowanie załatwiłeś" - czytac z dużym przymróżeniem oka. Chodzi o to że jak kot jadl byle co, to to
po prostu jadł i już. Jak dostał mokrą karmę co go pogoniła no to go pogoniła nie dostał jej drugi raz i było ok.

A odkąd robię mu jedzenie sam , to cały cały czas mu się przyglądam. A to czy kupa dobra, a to że wymiotnął kłaczkiem, czy zielonym co zjadł, a to że za mało je (nie ważne że upał jak cholera) a to czy wodę pił. Jak się na tym przyłapię to mam wrażenie że mi odbija ;-) :niewiem: .... A było tak spokojnie , teraz nawet jak się podrapie po kryzie to już jak dla mnie za często a może alergia ;-) ...

Jak nie zwariować ? macie jakąś radę :mrgreen:
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-07-14, 05:38   

:mrgreen: Meliskę zaparz :lol:
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-14, 07:14   

Chyba wiadro meliski ;-)
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-17, 08:32   

Znaleźliśmy sposób na olej z łososia ;-) .... Feline Porta 21 Tuńczyk ;-) połowa saszetki z rana z miarką oleju z łososia ;-) MoMo wciąga to nosem i nie jest łaskawy zauważyc że ma olej w misce a i beta glukan czy cokolwiek innego mogę mu w tym przemycić ;-) I następne posiłki już idą bez problemu. Wieć już wiadomo że do mięska oleju mu nie będę dodawał bo mu mniej smakuje z mięskiem. :love: Ważne że umiem sobie policzyć omegi ;-) Ale w kalku sobie dodaje by wiedzieć jak z tłuszczem wychodzi.
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-22, 12:50   

To ja MoMo ... ;-)
Tata przyniósł do domu miesiąc temu "gimbazę" ...
Czas je pokazać choć ja nie wiem ...
Czy się chwialić... Wszystko mi zajumały, drapaki, miski , spanie ...
I moje mięsko też .... ;-)
Ale przyjąłem je ślicznie... cała socjalizacja trwała 48 godzin ;-)
Obie moje dziewczynki od samego początku na mięsku ...
A tu można je zobaczyć https://photos.app.goo.gl/DGz5DhjiuG9gaUTw6
:kwiatek: :love: Holly to ta jaśniejsza a Harriet to ta "czarna japa" ...
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-10-22, 18:21   

Prześliczne dziewczyny!

Oczywiście, że się chwalić! Każdy chłop zazdrości ci 2 młodych dziewczyn tylko dla siebie :lol:
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-22, 20:45   

Sierra ... Ale że Tata też zazdrości ?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-23, 11:23   

Arthea, na pewno :mrgreen:
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Arthea 


Barfuje od: 06.2021
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 55
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-23, 14:42   

Hebe no to nabroiłaś ... Teraz MoMo za mną łazi i skrzeczy "Tato , Tato a ja mam dwie młode laski i wszyscy mi zazdroszczą" ..... No spuszczam nad tym zasłonę milczenia ... :banghead:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne