BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamy się i my
Autor Wiadomość
Laira 


Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2022-01-05, 12:22   Witamy się i my

Witamy się i my, czyli dwunożna opiekunka Laira oraz dwa koty domowe o dumnych imionach - Łatek i Muszka.

Kociaki są rodzeństwem z tego samego miotu (podejrzewam, że ich mama lekko się prowadzała, bo nie ma w nich żadnych podobieństw :-) ). W tym roku skończą 15 lat. Łatek jest w dobrej formie, jednak borykamy się z problemami zdrowotnymi Muszki. Kocica ma nadczynność tarczycy, nadciśnienie i PNN.

Tak szczerze, jestem już zmęczona szukaniem karm odpowiednich dla Muszki. Nie zgadzam się na zboża w ich diecie ani bliżej nieokreślone produkty pochodzenia zwierzęcego (czyli propozycje weterynarza). Zostaje nam do wyboru garstka sensownych puszek z niskim poziomem fosforu. Ostatnio jednak w domu rozgrywa się dramat, bo w sklepach zabrakło jednej z nielicznych karm, które kotom smakują, a więc mamy strajk głodowy.

I stąd nasze pojawienie się na forum. Zrozumiałam, że jeśli mam płacić zawrotne pieniądze za karmę o wciąż średnim składzie, którą później koty skubią od niechcenia, to wolę sama uruchomić domową produkcję. Zobaczymy, czy się uda.

(O barfie wiem od dawna. Mieliśmy jedno nieudane podejście ok. 8 lat temu i wciąż wyrzucam sobie, że gdybym wtedy nie poddała się, zapewniłabym Muszce więcej lat zdrowia :-( ).

A tutaj staruszki, które nie chcą jednocześnie patrzeć w obiektyw:

 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-01-14, 06:46   

Patrzą, patrzą - łapkami :-)
Laira, dzień dobry :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne