BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy BARF - prośba o pomoc i korektę
Autor Wiadomość
Agnieszka13 

Barfuje od: 17.02.2017
Dołączyła: 17 Lut 2017
Posty: 9
Wysłany: 2023-06-17, 18:39   

Usiadłam jednak do kalkulatora teraz, bo wieczorna praca - to głowa nie ta, ponieważ zauważyłam to dopiero teraz, że dwa razy w poprzednim przepisie, podczas kopiowania, wrzuciłam "400 g udziec z indyka ze skórą". Do kalkulatora wprowadziłam też swoje suplementy. Teraz wygląda to tak:

400,0 g Indyk udziec ze skórą
250,0g Wołowina średniotłuste mięso
250,0g Indyk żołądek
1,0 szt Żółtko jajka
23,0 g Wątroba indycza
1,4 g Tran z wątroby dorsza CLO Pokusa
1,0 g Mączka z alg morskich Lunderland
2,7 g Drożdże browarnicze Lunderland
11,6 g Hemoglobina wieprzowa Pokusa
0,5 tab Tokovit E 200 (kapsułka)
25,0 g Smalec kaczy
15,0 g Oceanic Line Antarctic Krill Oil Pokusa
9,8 g Cytrynian wapnia 21% Pokusa
3,5 g Sól himalajska
3,0 g Tauryna
300,0g Woda

Pewnie w stosunku do wagi mięsa mam za dużo podrobów, ale kombinowałam i kombinowałam, żeby zgadzały mi się parametry.
Przypomnę sierściuch o wadze 2800 g, wiek - 11,5 miesiąca.

Bardzo dziękuję za cenne uwagi i proszę o jeszcze :).
_________________
Agnieszka13
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1045
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-06-18, 11:50   

Agnieszka13, a może spróbuj zamiast wołowiny średnio tłustej pokombinować coś z tłustą. Np tłustej wołowiny około 600 g i połowę z tego indyka np około 300 g. Wtedy jak weźmiesz tych żołądków około 200 g, to w miarę zaczyna się to zgadzać (no i potem suplementy wg tego co wyliczy kalkulator). Bo jak popatrzysz na ilość białka i tłuszczu w udźcu, średnio tłustej wołowinie i żołądkach, to one są mniej tłuste.

Oczywiście też nie ma co się dać zwariować, bo jednorazowo chudsza mieszanka będzie spoko. Następną możesz zrobić bardziej tłustą i tyle. Ale też jednak na początku nie szalałabym tak z podrobami, bo mogą być szaleństwa w kuwecie :D
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Agnieszka13 

Barfuje od: 17.02.2017
Dołączyła: 17 Lut 2017
Posty: 9
Wysłany: 2023-06-18, 12:32   

Dziękuję, tak zrobię. Pozdrawiam :love:
_________________
Agnieszka13
 
 
skyaj 

Dołączyła: 26 Sty 2023
Posty: 1
Wysłany: 2023-06-25, 12:55   

Proszę o sprawdzenie przepisu na 7 dni dla kota 5,5kg, zdrowy. BARF gotowany (BACF). Pierwszy przepis :)

 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1045
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-06-30, 07:47   

skyaj, jest git, tylko ściągnij sobie nową wersję kalkulatora z poprawioną witaminą E. Bo w poprzedniej był błąd - i jak widzisz pokazywał jakieś szalone ilości dla Tokovitu E. Powinno w Twoim przepisie 0,6 kapsułki
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
xdonchax 

Barfuje od: Zaczynam
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Paź 2023
Posty: 3
Wysłany: 2023-10-23, 13:09   

Witam Was :),

To są moje pierwsze kroki odnośnie wyliczeń i nie wiem czy wszystko jest ok, mam też kilka rozkminek :D

Kiciuś jest wykastrowanym kotem który jest dość dużym kotem ale nie zmienia to faktu, że waga 9kg to jednak za wiele dla niego :/ Z surowym mięsem nie ma problemu, ostatnio tylko to jada bo obraził się kompletnie na puszki.
Ma nadczynność tarczycy podawana Apelka daję radę i wyniki są w normie.
Do brzegu...
Zrobiłam pierwszy wstępny przepis - pomyślałam że pierś z indyka bo mniej tłusta a on już i tak jest tłusty ale czy taki stosunek BTW będzie dla niego ok ?

Dodatkowo kalk obliczył mi ilość produktów na 3.8 dnia - przeszukałam plik ale czy można gdzieś bezpośrednio wpisać na ile dni chce taki przepis ?

Dziękuje z góry za pomoc i wszelkie rady. Donata W.

_________________
Pozdrawiam Donata W.
 
 
Mck 

Dołączył: 04 Lis 2023
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-11-14, 13:06   

Dzień dobry,

mam gorącą prośbę o ocenę przepisu.
Kot 5,2kg, samiec, kastrowany, ok. 5 lat, zdrowy.
Czy w takim zestawie nie będzie zbyt dużo podrobów?




Pozdrawiam,
Miłosz
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1045
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-14, 16:00   

Mck, zdecydowanie za dużo podrobów. Celujemy tak z podrobami, żeby stanowiły mniej więcej 15%-20% całości mięsa
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Mck 

Dołączył: 04 Lis 2023
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-11-15, 10:44   

Przesunąłem proporcje na korzyść mięsa. Czy tak jak teraz będzie OK? Białko dość wysoko, może lepiej dodać trzeci rodzaj jakiegoś tłustego mięsa? Ale kot nie jest bardzo aktywny (niewychodzący, mała przestrzeń)

 
 
lustmord 


Dołączył: 12 Lis 2023
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-11-15, 15:58   Pierwszy barf

Dobry wieczór,
proszę o rzucenie okiem i ewentualną korektę przepisu.
Jedynie nie podobają mi się stosunki B:T:W, co zmienić? Zostawić?
Nie chcę kotka przestawiać radykalnie od razu na barfa, chcę dawać raz dziennie + mokra karma.

 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1045
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-16, 09:58   

Mck, dodaj. Ja w ogóle wychodzę z założenia, że skrajności nie są fajne, chyba że coś mocno trzeba. Jak nie trzeba, to nie idziemy. Podrobów % masz 20%, więc zdecydowanie lepiej. Taki pro tip bardziej na przyszłość - jak używasz mączki kostnej, a Twój kot jest starszy, to pamiętaj, że nie potrzebuje jej tak dużo jak młody kot mączki kostnej
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1045
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-16, 10:00   

lustmord, trochę czegoś tłustego bym dodała. I po co marchewka?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Mck 

Dołączył: 04 Lis 2023
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-11-16, 12:00   

Dzięki za odpowiedź. Domiksuję coś jeszcze.

Hebe napisał/a:
Mckjak używasz mączki kostnej, a Twój kot jest starszy, to pamiętaj, że nie potrzebuje jej tak dużo jak młody kot mączki kostnej


Czy w takim razie wapń z innych źródeł, czy po prostu mniej wapnia? Starałem się trzymać jak najbliżej normy i utrzymać stosunek wapń:fosfor. (Inna sprawa, że 5 lat to chyba jeszcze nie jest starszy kot, ale na przyszłość dobrze wiedzieć).
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1045
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-17, 09:05   

Mck, mączka kostna to suplement i wapnia i fosforu. Sam wapń to na przykład mielone skorupki, węglan wapnia, cytynian wapnia. Ale z tą mączką kostną, to nie oznacza, że Twój kot nie może jej jeść - tylko sygnalizuję, żebyś zwracał uwagę w badaniach na wysokość fosforu. Jeżeli zacznie rosnąć, to ja bym ją wtedy odstawiła. Możesz jej też dawać mniej niż wylicza kalkulator - w sensie jak wybierzesz mączkę, to kalkulator zasugeruje Ci ile jej dodać (wylicza na podstawie norm fosforu) i wtedy tą ilość możesz ręcznie skorygować (obniżyć), dodać do przepisu mniejszą ilość, a potem wybrać np skorupki i one wtedy już z automatu wyliczą ich ilość, żeby stosunek wapń:fosfor był ok.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Kocur_ 

Dołączył: 04 Sty 2023
Posty: 11
Wysłany: 2023-11-19, 19:23   

Hej hej, przychodzę z kolejnym przepisem dla kocura. Bardzo proszę o zerknięcie okiem i napisanie co jest w nim nie tak, bo pewnie czegoś nie widzę :D. Widzę, że wit A za wysoko więc zmniejszę wątróbkę nieco.

Zostawiam linka do screenów i dziękuję za pomoc z góry!

https://postimg.cc/gallery/yV9dNNh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne