BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prawie nerkowiec
Autor Wiadomość
Gabrylina 

Dołączyła: 10 Lut 2022
Posty: 2
Wysłany: 2022-02-12, 15:33   Prawie nerkowiec

Hej,
jestem mamą 12 letniej Kini :mrgreen: , pewnie już wiecie, że kocham ją okrutnie. Dostalam namiar na to forum od dziewczyn i chłopaków forum miau. Cztam juz wasze posty i czytam, ale nie radzę sobie z pewnymi sprawami. Już, już myślałam, że wiem, a jednak nie wiem. Zrobiłam Kini badania krwi, bo dziwne futro ma, gęste i grube, ale takie przedziałki się robią i wyczytałam, że może to problem z nerkami. Badania są całkiem niezłe, ale podwyższona jest kreatynina i próby wątrobowe. Z tego co wyczytałam tutaj, to powinnam obniżyć poziom białka w jedzeniu (Kinia od dwoch lat je BARF). Kupuje gotowy, mrożony, ale teraz chce robic sama. Nie będę wpisywała wszystkich wyników, tylko te podwyższone i te, o które zazwyczaj pytacie parametry.
sod 153 (135-155)
potas 5.0 (4.0-5.5)
chloride 117 (115-130)
calcium 2.47 (2.00-3.00)
fosfor 1.56 (1.0-2.5)
mocznik 9.9 (3.5-12)
kreatynina 170 (88-140)
CK 249 (50-200)
AST108 (9-40)
ALT 90(15-60)

Tarczyca, poziom cukru i inne w normie. Skąd wziąć kalkulator? I czy mogę prosić o przepis dla mojej Kini zanim ogarne to sama? Kupilam z supli, (skorupki, tran z watroby lososia, drozdze piwne, algi morskie Lunderland), krew wolowa, vit E. Wet powiedzial, ze jak nie obnize poziomu bialka, to mocznik, ktory jest na granicy normy, podskoczy i po nerkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne