BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Psia kupa na BARFie
Autor Wiadomość
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-06, 12:47   

u nas było ostatnie podejście do woła dla suki, robi dalej niż widzi dzisiaj :hair: będzie żyła na drobiu, trudno. :-/
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-07, 07:59   

Czytałam ten wątek już chyba ze 3 razy i dalej mam wątpliwości :-/ Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wstawił foto wzorcowego barfnego kuponka? Bardzo proszę! Cały czas mi się wydaje, że kupki Petry są za ciemne. Zrezygnowałam z podawania mięsnych kości, bo pomyślałam że może one podrażniają i dlatego urobek jest prawie czarny, ale po 3 dniach podawania samego mięsa jest dalej tak samo, a do tego psica mi co jakiś czas bąka smrodliwego puszcza :evil:
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-07, 08:10   

dobra kupa jest normalnie ukształtowana, nie twarda jak kamień, w różnych odcieniach brązu. U nas bardzo ciemne kupy są po hemoglobinie, sercach i ogólnie podrobach. Smrodliwe bąki u mojej suki są objawem nietolerancji wołowiny. :-/
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-07, 08:35   

Bazyl, ma również nie ciekawe kupy i nie wiem z czym to powiązac czy z za dużą ilością tłuszczu czy z dodatkiem kości których w diecie ma i tak mało. Kupa kiepsko uformowana, pokryta otoczką śluzu wskazuje to na podrażnienie jelit. Daleko mu do ideału i tak jest od początku może kilka razy było dobrze, martwi mnie ten stan :-(
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-07, 08:39   

Retriver, :kiss: moje też robią różnie. Ostatnio oboje na rzadko... Mega rozwolnienie. I ja też nie wiem po czym tak do końca.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-07, 08:56   

psy-i-koty, mnie to męczy psychicznie, psa męczy bardziej, podrażnione jelita, dziś stał nad miską, powąchał, odszedł, rano :shock: gdzie zawsze był głodny, nie wiem co się dzieje, jak mu pomóc, ciapnąc nie mógł nic, działka ogrodzona, na spacerze jest cały czas na lince i widzę gdzie wkłada nos. Jak się załatwia tym śluzem to ogląda się do tyłu w okolice ogona, chyba go boli :-(
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-07, 09:37   

Dzisiejsza kupa. Kształt chyba dobry? Konsystencja też.



A tak wygląda w środku.


Czyli głównie trawa, kłaczki i włosy ze skóry, która leży na podłodze oraz drzazgi z drewna. :roll:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-07, 09:42   

Verano, skąd to uwielbienie do patyków, desek, kołków, trawy naszych psów u mnie jeszcze kora w nadmiernej ilości i to również podrażnia jelita. U Petry to kolor dośc ciemny, dajesz jej preparat z żelazem lub krew wołową :?: Przy dużej ilości mięsa również taki kolor może wystepowac. Przynajmniej nie ma luzu i śluz nie występuje.
_________________
Retriver
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-07, 09:47   

No korę też wpiernicza... :roll: krwi nie daję. To jest kupa indycza. Mięso sklepowe, wykrwawione, podrobów niet. Jedyne co oprócz indyka dostała to żółtko z olejem i tranem poprzedniego dnia warzywka starte też z żółtkiem + olejem i tranem
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-07, 11:14   

Retriver, jak nie je wcale to niedobrze. Dla mnie to zawsze sygnał alarmowy. I te kupy ze śluzem to też niezbyt. Zaobserwowałaś jakąś zależność pomiędzy kupą a rodzajem żarcia??
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-07, 13:01   

Tak zauważyłam zależnośc kości i zbyt dużo tłuszczu np miałam chudego indyka bez skóry 400 g to dodałam do tego dwa skrzydełka drobiowe waga obydwu 140g i do tego podroby 160g, po takiej ilości tłuszczu jest śluz i jak dostanie więcej kości np. 1/2 szyjki z indyka dużej, również śluz, ewidentnie podrażnione jelita i niechęc do jedzenia, potem zjadł ale bez rewelacji i machania ogonem jak zawsze. :-(

Verano, ciemna ta kupa jak na po indyku u nas raczej w wszelkie odcienie brązu daje. :?: możliwe, że Petra jest jeszcze zarobaczona.
A i dodam, że Bazyl jest po odrobaczeniu więc pasożyty odpadają.
_________________
Retriver
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-07, 14:54   

Po jakim konkretnie odrobaczeniu jest Bazyl?
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-07, 17:25   

Nie mogę rozczytac nazwy preparatu z książeczki psa, pierwsza litera to Z ostatnio był Pratel, w gabinecie nie pytałam a teraz nie wiem czym był odrobaczany. Zawsze mogę podac dodatkowo olej z pestek dyni lub zgniecione nasiona dyni.
_________________
Retriver
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-07, 17:26   

a sprawdziliście czy nie ma lamblii?
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-07, 17:43   

Retriver napisał/a:
Nie mogę rozczytac nazwy preparatu z książeczki psa, pierwsza litera to Z ostatnio był Pratel, w gabinecie nie pytałam a teraz nie wiem czym był odrobaczany. Zawsze mogę podac dodatkowo olej z pestek dyni lub zgniecione nasiona dyni.

środki tego typu nie zwalczają ani lamblii, ani kokcydiów, które psy miewają często i które mogą powodować różnorakie problemy jelitowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne