BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przepisy dla kociąt
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-09-21, 20:59   

madź, teraz dopiero doczytałam, a wcześniej nie zwróciłam uwagi - jakie żwacze chcesz dodać do mieszanki? Jeśli takie jak dla psów, to raczej odradzam - koty tego nie zjedzą. Chyba, że żwacze będą dokładnie wyczyszczone, choć i tak nie sądzę, by udało się całkiem pozbyć tego zapaszku.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-21, 21:07   

Ktoś kiedyś pisał na forum, że jego koty lubią żwacze. Ale moje rzeczywiście nie miały zamiaru do nich podejść.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-09-21, 21:39   

Moje NFO kradły psom jakiś czas kawałki, ale to były suszone i mielone żwacze.
 
 
madź 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-22, 08:55   

nie będę kupować moim kociakom w takim razie :-)
 
 
sheba_blue 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-03-01, 19:00   

W związku z tym,że za miesiąc będę miała 2 małe kotki chciałabym prosić o prosty przepis na bazie FC z wołowiną i kurczakiem. Kotki w hodowli dostają mięsko ale również suche i mokrą karmę. Czy mam dokupić jeszcze jakiś olej? Chciałabym podawać same surowe.
 
 
Fusia 

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-07-19, 23:25   

Witam uratowałam i przygarnęłam kotka,ma około 6tyg jest wychudzony ale odzyskuje sily
3 dni miauczał w krzakach -ktoś go prawdopodobnie wyrzucił.
Trafiłam tu czytając o żywieniu kot suchego nie tknie saszetki z oporami zjada za to surowe próbował pochłonąć wraz z ręką która jeść daje(skubnął mnie)
szukam przepisów dla maluszków -czytałam że dodajecie smalcu-przecież to przesmarzony tłuszcz -nie lepiej trochę słoniny surowej?
o jakich kalkulatorach piszecie? jak do nich dostać dostęp?
w przepisach dla kociąt nie widzę kości tylko mięso bez kości -plus suplementacja wapnia-nie lepiej jednak te kości dodać?
czym różni się tran od oleju z dorsza czy łososia?-tak według zawartości właściwości i celu w którym sie go dodaje?
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-20, 08:49   

Fusia,

Fusia napisał/a:
szukam przepisów dla maluszków -czytałam że dodajecie smalcu-przecież to przesmarzony tłuszcz -nie lepiej trochę słoniny surowej?


Tłuszcz surowy oczywiście jest najlepszy, ale nie wieprzowy! Nie podajemy wieprzowiny, ponieważ może zawierać wirus Aujeszkyego, na który nie bada się mięsa, bo jest nieszkodliwy dla ludzi (ale dla kotów już tak).

Co do przepisów na BARF dla maluchów to są takie same jak dla dorosłych, troszkę więcej jest w nich tłuszczu.

Cytat:
o jakich kalkulatorach piszecie? jak do nich dostać dostęp?


http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=18

Fusia napisał/a:
w przepisach dla kociąt nie widzę kości tylko mięso bez kości -plus suplementacja wapnia-nie lepiej jednak te kości dodać?


Nawet jak dasz kości to będziesz musiała uzupełnić wapnem do odpowiedniego poziomu ;-) Musisz usiąść i poczytać podstawy u nas na forum, wszystko szybko się wyjaśni :kwiatek:

Cytat:
czym różni się tran od oleju z dorsza czy łososia?-tak według zawartości właściwości i celu w którym sie go dodaje?


Tran z dorsza to źródło witaminy D (i trochę też A), dodaje się go w celu uzupełnienia tej witaminy (ale tylko w odpowiedniej ilości, nie więcej!). Natomiast olej z łososia to źródło kwasów omega ;-)
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-07-20, 12:54   

situnia napisał/a:
Nie podajemy wieprzowiny, ponieważ może zawierać wirus Aujeszkyego, na który nie bada się mięsa, bo jest nieszkodliwy dla ludzi (ale dla kotów już tak).

kto nie podaje, to nie podaje :kwiatek:

ja uwierzyłam w to: http://www.barfnyswiat.or...p?p=76428#76428
ale każdy powinien przeczytać cały wątek o wieprzowinie i sam podjąć decyzję
 
 
Fusia 

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-07-20, 19:25   

nadal nie rozumiem przecież tran również zawiera omega3-mniej czy jak? a olej z ryby zawiera omega3 i wit d również pewnie w trochę innej proporcji! Wiem czepiam sie ale nie złośliwie starmam się zrozumieć i info mam sprzeczne niż te dotyczące żywienia dzieci bo na wit d-ja podaje właśnie tran dzieciakom bo również zawiera omega3-lekarka zreszta polecała zamiast sztucznej wit d tran bo do tego zawiera omega3
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-07-20, 19:48   

Tak, ale gdybyś traktowała tran jako źródło omega 3, to chcąc podać ich odpowiednio dużo, przedawkowałabyś wit. D, co byłoby niebezpieczne.
Dlatego suplementuje się i jednym i drugim: olejem z łososia aby podać głównie kwasy omega 3 a tran aby podać głównie wit D.
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2015-07-20, 20:06   

W łososiu hodowlanym (norweskim) nie ma witaminy D albo są jej śladowe ilości.
 
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-07-20, 20:17   

Fusia przeczytaj sobie pierwszy post w watku o oleju z lososia, a na pewno Ci sie rozjasni.
 
 
Fusia 

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-07-20, 23:27   

apple napisał/a:
Tak, ale gdybyś traktowała tran jako źródło omega 3, to chcąc podać ich odpowiednio dużo, przedawkowałabyś wit. D, co byłoby niebezpieczne.
Dlatego suplementuje się i jednym i drugim: olejem z łososia aby podać głównie kwasy omega 3 a tran aby podać głównie wit D.
o i to do mnie przemawia teraz pojęłam to zagadnienie!
a więc tak
- olej z ryb
-tran
-tauryna
coś jeszcze muszę kupić?
bo mączka z skorupek jaj -mogę zrobic z drobno zmielonych-na mąkę skorupek jaj kurzych-mamy z fajnego żrudła...

no i wiadomo mięsko podroby itak dalej ale z suplementów to tyle?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-07-21, 06:38   

Odpowiedzialam Ci tutaj ;-)
 
 
Finky 

Udział BARFa: 50-75%
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 19
Wysłany: 2015-09-30, 14:12   

Moja kotka 6 tygodniowa zjada wdziecznie wszystko co jej dam. Na poczatku w pierwszych dniach dawalam jej kozie mleko zmieszane z zoltkiem (jeszcze nie wiedzialam, ze barf istnieje), a 5 razy w ciagu dnia i nocy male porcje bezbozowej mokrej gotowej karmy. W dniu kiedy dowiedzialam sie, ze BARF to najlepsza metoda na karmienie swych kotow, kupilam odrazu troche miesa. W zasadzie jej dieta nadal tak wyglada poniewaz zamrozilam duze ilosci miesa w zamrazalniku. Zrobilam dwie wersje: jedna z dodatkiem watroby, druga bez watroby. Mieszanka ma w sobie 1 kg miesa indyczego plus jedna duza marchewka i kawal selera, do tego 200 g miesa wolowego i 150 g serc(??) i dwa zoltka. Jako suplementy wapnia uzywam masci z wapniem, ktore dostalam od weterynarza. Zapotrzebowanie na tauryne zaspokajam.. uwaga.. mlekiem dla kotow :hair: . Kotka rozpieszczona i nie chce mi wody pic. Jest strasznie przyzwyczajona do mleka bez laktozy. Oczywiscie surowe miejsce mieszam z gotowa karma bezbozowa, poniewaz boje sie, ze moja mieszanka jest zbyt uboga. Kotce kupilam tez tabletki z Omega 3 i 6 oraz jeszcze jedna multiwitamiowe, ale bez tauryny. Kotka dostaje co drugi dzien suszona rybke Stynke. Nie wiem narazie ktory suplement jest najlepszy.. Nie rozumiem, czemu easy Barf jest niby gotowym zestawem, ale trzeba jeszcze tauryny dodawac... Musze sie doczytac, ktory z gotowcow jest najlepszy. Chce zamowic bardzo duze ilosci, bo wyjezdzam za tydzien, a wydaje mi sie, ze w Polsce zaoszczedze troche :).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne