BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Smak metalu w mieszankach
Autor Wiadomość
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-26, 09:25   Smak metalu w mieszankach

Zaskoczona nagłym odkryciem przyczyn, dla których ulubiona mieszanka nagle staje się niejadalna, dzielę się spostrzeżeniem, bo może i ktoś z Was ma podobny problem a o tym nie wie.

Przechowuję mieszankę w woreczkach strunowych, do których wkładam całą dzienną porcję na 4 koty, jakiś kilogram żarełka.
Ponieważ w trakcie rozmrażania wycieka sok, przełożyłam całość do stalowej miski i wymieszałam porządnie aż do połączenia składników.
No i koty nie chciały się tknąć. Wieczorem scenariusz się powtórzył: mieszanie w stalowej misce i bojkot mieszanki.

Kolejnego dnia podałam im jedzenie z nowego opakowania bezpośrednio na michy i mieszanka zniknęła natychmiast.

Postanowiłam wyeliminować metalowe przedmioty na całym etapie przygotowywania mieszanki i wczoraj zastąpiłam nawet metalową rózgę, którą roztrzepywałam drobinki suplementów na drewnianą kopyść.
Efekt? Zero strajku przy NOWEJ mieszance, żadnego filozofowania nad miską.

A swoja drogą jakiż wysublimowany mają węch i smak...

Ciekawe, czy nie powinnam także zastąpić szarpaka i kroić ręcznie nożem :(
  Zaproszone osoby: 2
 
Panterowo 


Barfuje od: 23.07.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Cze 2012
Posty: 199
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-26, 09:33   

Cytat:
Ciekawe, czy nie powinnam także zastąpić szarpaka i kroić ręcznie nożem :(


To by musiał być ceramiczny ;-)

Ja mieszanki rozmrażam w porcyjkach 1-posiłkowych w ceramicznych miseczkach i mieszam z wodą widelcem - strajku nie ma.
Lilithka natomiast obstrajkowała jedzonko, gdy raz przy domu pełnym ludzi zapomniałam rozmrozić porcyjki i na szybko rozmrażałam w mikrofali - nie tknęła. Mam nauczkę, żeby pamiętać o wyciąganiu woreczka za każdym razem, gdy jeden opróżniam. :roll:
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-26, 09:44   

Nóż i sitko z maszynki są z łatwo rdzewiejącego metalu, dlatego przypuszczam, że zostawiają w mieszance więcej cząsteczek niż mógłby nóż.
No ale to tak na gorąco myślenie.
  Zaproszone osoby: 2
 
arachnea2012 

Udział BARFa: 25-50%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 64
Skąd: Drezno/Poznan
Wysłany: 2012-09-26, 12:14   

Ja bym sie zastanowila czy miska byla metalowa czy tez aluminiowa... choc i to nie powinno stanowic roznicy bo w koncu zadne metal pod wplywem miesa nie dyfunduja ... inaczej nie bylyby przeznaczone do przechowywania zywnosci. Co bylo w mieszance ?
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-26, 12:42   

Jestem przekonana, że miska nie była aluminiowa, nie lubię naczyń z aluminium i nie mam takich w domu. W każdym razie miska poszła w odstawkę jako trefna :evil:
A w mieszance był indyk, kurczak, wątroba cielęca, łosoś i suplementy naturalne.
  Zaproszone osoby: 2
 
arachnea2012 

Udział BARFa: 25-50%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 64
Skąd: Drezno/Poznan
Wysłany: 2012-09-26, 12:57   

Jako fizyk nie potrafie wyjasnic zjawiska ktore zauwazylas, bo artykuly dopuszczone do uzycia w kuchni, szczegolnie w temperaturach otoczenia, nie powinny powodowac takiej dyfuzji, ze koty moglyby ja wyczuc (nie przecze ze dyfuzja zachodzi)... mozliwe ze miska nie byla przeznaczona do uzycia w kuchni (?) lecz kupiona z innym przeznaczeniem. Jakkolwiek, polecam bardzo ladna odpowiedz na artykul (nick: "emeslive" ponizej artykulu) ktory byl napisany na temat folii aluminiowej ktora ponoc stwarza zagrozenie dla zdrowia: http://www.polska-gotuje....inium-w-kuchni.
 
 
Annazoo 


Barfuje od: 14.04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 211
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-26, 13:03   

link nie działa, sprawdź proszę
  Zaproszone osoby: 2
 
arachnea2012 

Udział BARFa: 25-50%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 64
Skąd: Drezno/Poznan
Wysłany: 2012-09-26, 13:13   

Juz widze ... to z powodu kropki za linkiem - wtsawionej jako koniec zdania.
Oto dzialajacy link: http://www.polska-gotuje....minium-w-kuchni
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2012-09-26, 13:26   

Ten artykul jest bardzo skapy w fakty :-( i ciezko wyciagnac jakies konkretne wnioski. Jest dla mnie swobodna dewagacja autora. Arachnea2012, mam nadzieje, ze to nie ty jestes autorka tego artykulu i cie nie urazilam. :shock:
 
 
arachnea2012 

Udział BARFa: 25-50%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 64
Skąd: Drezno/Poznan
Wysłany: 2012-09-26, 13:29   

Jak juz napisalam (cyt "(...)Jakkolwiek, polecam bardzo ladna odpowiedz na artykul (nick: "emeslive" ponizej artykulu) ktory byl napisany na temat folii aluminiowej ktora ponoc stwarza zagrozenie dla zdrowia (...)") nie zgadzam sie z tym artykulem, a jedynie z odpowiedzia Pana emeslive, ktory sie wypowiedzial ponizej. Gdybym ja napisala ten artykul to raczej posiadalby jakies dowody i wykresy jak na naukowca przystalo :D. Odpowiedz czytelnika natomiast bardzo ladnie okresla mozliwosci wystapienia dyfuzji (ewentualnej) metali do pozywienia, ktora raczej jest zwiazana z bledem uzytkownika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne