BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
O żywieniu drapieżników i BARFie na innych portalach
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-04-01, 19:54   

Wiesz co, jakoś nie wydaje mi się, żeby było im to konieczne. W naturze nie wcinają specjalnie błonnika :) a ich flora bakteryjna nie jest rozbudowana.
Z resztą ja poczytałam trochę tamto forum i sporo mi się nie podoba w okołobarfowych tematach. Ilości warzyw i ten nieszczęsny nabiał, którego jestem w psiej diecie zdecvydowanym przeciwnikiem. Tak samo z resztą jak przewagi chrząstek i ścięgien nad mięśniem. Kolagen nie działa tak jak się nam to wmawia. I było to nawet na barfnym przez dagnes dość dokładnie opisywane.
Generalnie moje zapatrywania i wiedza w temacie żywienia jest zupełnie inna niż się to omawia na tamtym form :)
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-01, 20:05   

Cały problem z tamtym forum jest taki że ja tam nie mam sojuszników. Jeżeli cos wspominam o Barfie - a czynię to maniacko jak tylko nadarzy się okazja to musze to robić powoli, stopniowo. Nie mogę wyjechać z hard corem typu krew, mózgi i zwierz martwy w całości. Muszę nieco przeginać w jedną czy drugą strone bo do wielu nie dociera - że NIE karmimy psa polędwicą, piersią ani też małego pudla suchymi kośćmi wołowymi. Jest kilka osób które dają radę, które udało się nakierować na własciwy tok myślenia i na właściwy dobór ochłapów. Ale jest tam przynajmniej jedna taka która z całego parodniowego wywodu wyciągnęła tylko że kości i kości i zatkała psa na amen.
Sama widzisz te tendencje - chuda pierś...jak im wytłumaczyć że dla dużego psa to raczej ćwiartka kuraka z tym cyckiem...
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-01, 20:10   

Gdzie to jest? Poproszę o link.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-01, 20:14   

http://www.krakvet.pl/for...php?f=6&t=16482

Robi się coraz ciekawiej :mrgreen:
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-04-01, 20:34   

Isabelle ja nie lubię takich półkroczków. Albo coś jest ok do karmienai tym psa albo nie. I jet dla mnie jaki chemat. Można go pokojnie przedtawiać, powoli. Ale czytając niektóre z twoich tam wypowiedzi początkujący może odnieć wrażenie, że pie ma dotawać odpadki i warzywa. A to ie tak
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-01, 22:14   

isabelle30 napisał/a:
Cały problem z tamtym forum jest taki że ja tam nie mam sojuszników.

Chyba tak źle nie jest. Barferów rzeczywiście tam jak na lekarstwo, ale od czasu do czasu jakiś głos rozsądku się odzywa.
A nawiasem mówiąc czasem mam świetną zabawę. Ty starasz się załatwiać sprawę dyplomatycznie, natomiast Harpia bez litosci kąsa po łydkach :mrgreen: .
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-04-01, 22:44   

Bo na krakvetowskim forum to weci są bogami, zauważcie, że chyba tylko ja zwracać się do Roberta per Ty, inni wyskakują z "panem doktorem" czy "panie Robercie" :-/
Takie "wdupewłażenie"
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-01, 22:52   

Wariatki :-P :lol: Nie ma to jak się na forach dokształcać :faja: Już wiem, że ryż służy psu do robienia wielkich kup (kopiec kreta? :twisted: ) i... do pierdzenia. :kwiatek: za wyjaśnienia. Zaplułam monitor. :lol:
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-01, 22:53   

Robert fajny jest. I mądry. Bardzo wiele wie na temat suchych karm. Oraz bardzo wiele na temat ziół i ziołolecznictwa. Mnie w każdym bądź razie pomaga bezinteresownie zawsze jak jestem w potrzebie. Generalnie mamy podział - on od suchego, ja od surowego. Jemu nie wypada kąsać po łydkach bo jest modem, ja czasem jak ta jadowita żmija. Na forum jesteśmy sobie oficjalni, na pw lub przez telefon możemy sobie pozwolić na więcej :mrgreen:
Generalnie jest tam na forum kilka osób które używają mózgów. Ale większość...ręce i cycki opadają. Najlepsi są tacy co to nie zarejestrują sie a zamiast tego tworzą sobie kilka osobowości jako nazwani goście i hulaj dusza piekła nie ma. Czasem są jazdy wręcz odlotowe :mrgreen:
 
 
Maciejka 

Barfuje od: 04.2012r
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Kwi 2012
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-02, 14:05   

Raz próbowałam zasięgnąć informacji na tym forum. Miałam taką chwilę zaćmienia, zdarza się.
Miałam doświadczenia tylko z psami, a tu mi spadły na głowę dwa koty, w dodatku nie zachowujące się tak jak wszystkie znane mi koty.
Wet pogłaskał mnie po główce i wcisnął ciut banałów. Dopiero na MIAU dostałam garść praktycznych porad od uczestników.
Teraz wchodzę tylko na wątki "psie" aby obserwować zmagania Isabelle i Harpii.
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-04-02, 21:30   

Nawiązując do tematu trujących piersi z kurczaka...
COŚ w tym jest i to cos niefajnego bardzo. Jestem alergiczką. Kroję różne rodzaje mięs z różnych części zwierząt i nic mi z tego powodu nie dolega. Ale nie mogę pokroić tzw. fileta z kurczaka, bo od kontaktu z nim pieką mnie dłonie. Czasem kupujemy całego "psiego" kuraka i wycinam z niego "ludzkie" piersi. Takie mięso nie wywołuje skutków ubocznych. Jaki stąd wniosek... :hair:
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-05, 19:29   

Nie wiem czy nadal śledzicie temat na krakvetowym forum ale uważam że jest to tekst zasługujący na złotą czcionkę
"Węglowodany są znaczną częścią diet stosowanych u naszych czworonogów. Zdrowy pies trawi je sprawnie, dostarczają mu one kalorii, są wykorzystywane w procesie tworzenia glukozy krwi. Ich źródłem są chleb, kukurydza, zboże, kartofle, czyli pokarmy zawierające również małe ilości białka. Dzięki temu, że dostarczają, podobnie jak tłuszcze, łatwo dostępnych kalorii, białka mogą być zużywane jedynie do budowy i przebudowy tkanek organizmu." , "Pies nie otrzymujący węglowodanów w odpowiedniej ilości, spala białko dla potrzeb energetycznych. W efekcie następuje np. zaburzenie procesu gojenia tkanek oraz nadmierne, dodatkowe obciążenie nerek końcowymi produktami tak wymuszonego metabolizmu białka. U starszych psów nie jest wskazane nadmierne obciążanie nerek.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-05, 19:46   

Jakby dla autora powyższego tekstu w ogóle nie istniały tłuszcze... :evil:
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-04-05, 19:51   

Dla autora tłuszcze trzeba ograniczyc bo idą prostą drogą z pyska na boczki i wałki...
Potrzebuje pomocy waszej...gdzieś Dagnes pieknie opisała jak bardzo węglowodany (ich nadmiar) obciążają nerki i wątrobę, jakie są różnice w pozyskiwaniu energii z tłuszczu i węglowodanów (kwas mlekowy po weglowodanach)...nie mogę znaleźć, a jest gdzieś na naszym forum. Tak łądnie tego tam nie opiszę sama..były tam też wiadomości z Biochemii Harpera. Przydałoby mi się to teraz :mrgreen:
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-05, 20:13   

isabelle30, do tej "KarolinyMach", która macha na wszystko ręką :lol: raczej nie przemówisz. Tylko "strzelba i szpadel" na nią zadziała :-P
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne