BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żywienie w alergiach i nietolerancjach pokarmowych
Autor Wiadomość
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-02, 22:30   

gerda, no i zasadniczo pewnie tak jest, że co najmniej pierwsze razy człowieki sikają na różowo, ale inne sprytne ludziki wmawiają im, że mają tak nie sikać i że mają problem, a oni mają na to rozwiązanie: test za 1500 PLN :twisted: :twisted: :twisted: A jak nie zrobisz testu to umrzesz w wielkich męczarniach! Dla mnie jest to typowe hokus-pokus dla naiwnych. Jak zapłaciłam za ten test i zobaczyłam wyniki, to nażarłam się orzechów włoskich żeby mózg odżywić, bo stwierdziłam, że coś mi niedomaga skoro dałam się tak naciągnąć... ;-)
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-03, 23:30   

U nas alergie pojawiały sie w postaci nawracających usznych problemów, wracało zawsze to samo świństwo, jak odrzuciłam woła i drób i przeszłam na barf wsio minęło.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-04, 19:05   

Natalia191284, co słychać po dzisiejszej konsultacji?
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 19:31   

Właśnie również jestem ciekawa, czy w końcu zmniejszy się dokuczliwy świąd skóry :?:
_________________
Retriver
 
 
Natalia191284 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 92
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-04, 20:03   

Po świądzie nie ma śladu już nawet, dziś odbyła się sterylizacja. Odstawiamy wszystkie leki. Pan dermatolog z UP - REWELACJA. Rozmawialiśmy godzinę, wcale nie zdziwił się, gdy wyjęłam kartkę A4 zapełnioną pytaniami :lol: Narazie kazał się wstrzymać z BARFem do października co najmniej, wtedy już nic nie będzie pyliło i spokojnie będzie można wprowadzić surowe mięsko danego rodzaju a później kolejne, bo teraz tak naprawdę nie byłoby wiadomo, czy to nadal np. trawy czy mięsko uczula. Żwacze mielone zakupione, już czekają w zamrażarce :)
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-04, 20:07   

:hura: super, a jak się dziewczyna czuje po zabiegu?
 
 
Natalia191284 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 92
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-05, 10:10   

Bidulka chciała kupkę mocno, tylko wyszliśmy z kliniki i zrobiła na ulicy :( Potem siku na matę w aucie, pod domem już ładnie na trawkę. Dziś rano tak samo, malutka kupka i 2 razy siku :) Dostała troszkę śniadanka, chciała jeszcze :-P Wieczorem zwilżyłam jej tylko dziąsełka, położyła się na pleckach, łapki w górę, brzuszek ze szwem odsłonięty i w kimę :lol: Całą noc nie spałam bo bałam się, że ją urażę a ona właziła na mnie, wtulała się mocno. Po schodach oczywiście znoszę ją, mimo że mieszkamy na parterze. Na dworze załatwi się i od razu chce na ręce.
Sterydy odstawione, antybiotyk również. Zapisałam sobie nazwy różnych szamponów przeciwświądowych, suplementów i maści wspomagających walkę z alergią. Aha i najważniejsze, kontaktowałam się z panią Agnieszką od mięcha :-P I 1,5 kg żwaczyków mielonych leży w zamrażarce :hura:
Nie obawiam się rozgryzienia szwów, bo Zara jest takiej budowy, że ona sama nie dosięga do swoich miejsc intymnych, muszę jej myć, a co dopiero do brzuszka, kluską jest taką :mrgreen:
Przed chwilą byłyśmy na dworze, zrobiła 1 i 2, wąchała trawkę, dreptała, a teraz znęca się nad gumową gąską :lol: Kaszle troszkę, to pewnie po intubacji, mam nadzieję, że to minie szybko. Wet polecił nam, jeszcze lepszy jego zdaniem od Virbac Dermacool, spray Virbac Cortavance. Nigdzie nie znajduję go na polskich stronach. Ktoś zna ten produkt?
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2014-09-05, 12:04   

Natalia191284 napisał/a:
Wet polecił nam, jeszcze lepszy jego zdaniem od Virbac Dermacool, spray Virbac Cortavance. Nigdzie nie znajduję go na polskich stronach. Ktoś zna ten produkt?

To hydrokortyzon w sprayu, czyli żadne cudo.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
Natalia191284 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 92
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-05, 12:09   

Do tego na receptę. Zamówiłam Virbac Dermacool.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-05, 13:38   

Ciesze sie ze wreszcie trafilas na dobrego weta i ze nie zareagowal alergia na slowo barf ;-) dobrze ze suczka znosi sterylke wzorcowo. Jeszcze pare dni i bedzie smigac :-)
 
 
Natalia191284 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 92
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-09-05, 15:05   

Ona już dziś śmiga jak szalona!!! Rano jeszcze była osowiała lekko, stękała troszkę, ale teraz już szaleje z piłeczką, poluje na muchy, muszę jej bardzo pilnować by nie zeskakiwała sama z kanapy, mały szaleniec ;-) Ma apetyt, pięknie się załatwia, szew jest malutki, 3 szwy założone. Odstawiliśmy antybiotyk i steryd, świąd po odstawieniu powraca po ok. 3 dniach, więc bardzo obawiam się tego. Jutro będziemy mieć bakteriobójcze Bactroban i Betadine, zamówiłam również przez neta Virbec Megaderm i spray Dermacool. Jestem przeszczęśliwa, że trafiłyśmy do dr Wilkołka. Zrobimy testy, przejdziemy na BARF, będziemy odczulać maleńką i musi być dobrze.
 
 
pandoraa 

Dołączyła: 06 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-07, 21:10   

diyala napisał/a:
Dieta dietą, ale ktoś z tych uszu w ogóle brał wymaz i robił posiew z antybiogramem?


Tak, wymaz był brany-to drożdżaki, a dokładnie całe kolonie drożdży.

Odstawiłam Oridermyl tydzień temu-jest dobrze, nadżerki zniknęły i zaczerwienienie małżowiny i nic się nie pogarsza. Uszy nie śmierdzą i nic nie wypływa...Czy to możliwe aby pies był uczulony na permetrynę i reagował właśnie chorymi uszyskami? Dodam że nie ma żadnych reakcji skórnych.
na pewno jest uczulona na fipronil i bardzo się po nim drapie. Zaczęłam więc stosować na kleszcze activyl z permetryną właśnie. Skóra była ładna, a uszy wciąż chore. Potem zaczęłam leczyć uszy oridermylem i odstawiłam activyl bo uznałam że to za dużo chemii jak na jednego psa. No ale w sumie jeden specyfik z permetryną zastąpiłam innym, zachowując ciągłość.

Czy to o czym myślę jest możliwe? że to nie alergia pokarmowa a właśnie uczulenie na tą substancję? Czy powinno też wystąpić swędzenie na skórze w pierwszej kolejności przy uczuleniu na permetrynę? Nie mogę znaleźć żadnych info na ten temat...
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2014-09-07, 23:08   

Możliwe, że to uczulenie na samą permetrynę albo na nośnik z którym jest zmieszana. Ja np. jakiś ładny już czas temu uczuliłam się na imaverol (enilkonazol), który podobno prawie wcale nie uczula - za dużo z nim miałam styczności smarując różne zwierzaki i teraz jak nie ubiorę rękawiczek to 3 dni mnie łapska pieką i swędzą.
Odnośnie drożdżaków (podejrzewam, że Malassezia sp.? czy nie daj boże Candida?) to dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Drożdżaki uwielbiają cukry, także tutaj najlepiej sprawdza się dieta bardzo nisko węglowodanowa i jak najmniej przetworzona, do tego sporo dobrej jakości tłuszczu (olej z łososia, tłuszczyk z gęsi itp), przy upierdliwych przypadkach można wspomagać się tłuszczem kokosowym doustnie i korą lapacho w formie naparów (też doustnie) lub gotowych kapsułek.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
pandoraa 

Dołączyła: 06 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-11, 10:34   

Znalazłam wynik badania mojego psa. Cytuję:

"Z badanego materiału wyhodowano BACILLUS SPP- pojedyncze kolonie
-flora fizjologiczna
W preparacie liczne komórki drożdżaków. "

Czyli takie "cóś" jej siedzi w uszach. Nic na ten temat w necie nie znalazłam. Bacillus to laseczka, ale skrótu spp nie rozszyfrowałam. Ktoś? coś?

Podpytałam znajomej wetki o tą permetrynę i ona mówi, że objawy uczulenia tylko skórne raczej (świąd zaczerwienienie itp), a uszy to już musi być coś innego...

Mira jest na diecie wykluczającej, teraz dostawała indyka, ostatnio doszedł wieprz i stopniowo będę dodawać kolejne gatunki mięs i warzyw.
 
 
Wilcza 


Barfuje od: paź 2014
Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-16, 23:31   Jadłospis + suplementy dla wątrobowca i alergika

Witam, pisałam już wcześniej o diecie skomponowanej przez weterynarza : konina/ziemniaki/warzywa. Było ok ale po ok tygodniu stosowania takiej diety - pies wygląda jak po walkach.. Cała szyja i pysk w ropnych wypryskach (u mojego psa tak pokazuje się alergia..) Biedak się drapie, tarza itp. Ja już rozkładam ręce i nie mam pomysłu.. :-(
Dlatego proszę o pomoc - jestem zielona w tym temacie - trochę poczytałam ale to chyba nie na mój mały mózg.. Buka ma 2 lata - jest średnio aktywnym psem kastratem. Wyliczyłam nie całe 600g (540-570g) Wklejam również jego wyniki może coś pomogą..





Pozdrawiam i Dziękuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne