BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Całkiem chora Służba Zdrowia
Autor Wiadomość
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-14, 06:24   

Bianka 4 ogolnie to masz racje (choc w Alzacji jest 90%). Ja mowie o tych, ktorzy przyjezdzaja tu z niczym, nigdy nie pracowali wiec nie placili skladek zdrowotnych. Do tego sa jeszcze ci wszyscy ludzie, ktorzy maja CMU dzieki "inteligentnie" zadeklarowanym dochodom ;-)

Po prostu tu lepiej jest nie pracowac i najlepiej przebywac nielegalnie, bo ci, ktorzy pracowali tu cale zycie i dzisiaj maja marna emeryture, wstydza sie poprosic o darmowa pomoc i wydaja ostatnie grosze na lekarza. Albo i nie, bo ich po prostu nie stac. Podobnie jest z ludzmi, ktorzy sa za bogaci zeby miec darmowa opiekie jednak za biedni, ze pojsc do lekarza.

Tak poza tym to sluzba zdrowia jest tu fajna ;-)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-15, 21:28   

vesela krava napisał/a:
Po prostu tu lepiej jest nie pracowac i najlepiej przebywac nielegalnie

to już wiem skąd tylu imigrantów we Francji
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-15, 21:45   

Na kwestie finansowe to ja w ogóle nie narzekam. Refundowane mam absolutnie wszystko. Łącznie z lekami na receptę. Szkocja bije Francję :faja:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2017-12-04, 13:52   

Nie znalazłam odpowiedniego wątku na temat, który jest drążony w artykule pod linkiem.
Dr Jerzy Jaśkowski: Zabójcze pigułki: antykoncepcja, czy depopulacja.
http://biotalerz.pl/dr-je...ja-depopulacja/
Jest bardzo ważny i jak wynika z oglądu społecznego znajomość tematu jest naprawdę znikoma.
Polecam zainteresowanym.
  Zaproszone osoby: 2
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-12-04, 14:26   

Sandra, wrzucanie jakiś farmazonów, niepopartych żadnym odesłaniem do badań jest nieprofesjonalne
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2017-12-07, 13:58   

Polemiki w takim stylu nie podejmuję.
Jest mnóstwo materiałów na temat szkodliwości stosowania antykoncepcji.
Ulotki dołączane do pigułek zawierają ostrzeżenia, które są lapidarne i brzmią tajemniczo ale wystarczy chcieć aby rozszerzyć wiedzę w temacie.
Załączam tylko dwa linki, które są napisane przystępnym językiem.
http://republikakobiet.pl...-antykoncepcji/
http://www.fronda.pl/a/za...pcji,28691.html
Cytat:
Dopiero, gdy w związku z zażywaniem pigułek nastąpi jakiś zgon, to wtedy robi się aferę medialną. Tak było choćby w przypadku preparatu Diane 35, stosowanego w leczeniu trądziku. Środek ten był kilkanaście lat temu stosowany w Stanach Zjednoczonych, skąd został wycofany. Trafił do Polski, a za chwilę będzie zapewne promowany i używany w Rosji.


Ten cytat z powyższego linku jest znamiennym dowodem na szkodliwość pigułek ...wszystkich...
Sama brałam Diane i nie zapomnę w jakich zachwytach był ginekolog, który mnie na to namawiał. Brałam tylko 3 m-ce, a skutki uboczne były prawie natychmiast.

Kobiety powinny wiedzieć wszystko na temat leków hormonalnych, a decyzja czy je stosować czy nie i tak zależy tylko i wyłącznie do nich.
Wiedza jest po to konieczna aby po przykrym fakcie nie powiedzieć "...gdybym wiedziała..."

Całkiem podobna sprawa (na moim przykładzie).
W 2011 r zapisano mi w Klinice kardiologicznej lek na rozrzedzenie krwi, który juz od 2 lat był wycofany w kraju za naszą zachodnią granicą. Słuzba zdrowia odnotowała zgony w wyniku pobierania tych leków.
A w Polsce mój kardiolog bardzo się zdziwił gdy pokazałam mu te informację na stronch niemieckich.....
Zaopatrzenie się w wiedza wymaga wysiłku ale naprawdę warto.
  Zaproszone osoby: 2
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-12-07, 22:47   

Sandra :kwiatek:
Dokładnie ...
Jestem również ofiarą błędu medycznego, którego skutków cofnąć nie mogę, rokowania dalej są trudne, a rehabilitacja nie daje oczekiwanych rezultatów.
Czas mija, lata lecą, zdrowie się kruszy, zacytuje "...gdybym wiedziała..." wcześniej czym się to dla mnie skończy, nigdy bym się na kuracje nie zgodziła...
Stało się teraz ponoszę konsekwencje a winnych brak...Ehhh :evil:
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2017-12-08, 00:04   

Sandra napisał/a:
Tak było choćby w przypadku preparatu Diane 35, stosowanego w leczeniu trądziku. Środek ten był kilkanaście lat temu stosowany w Stanach Zjednoczonych, skąd został wycofany. Trafił do Polski, a za chwilę będzie zapewne promowany i używany w Rosji.

Brałam Dianę na trądzik nabawiłam się zakrzepicy i zapalenia żył głębokich w nogach dwa razy. Byłam w takim stanie, że nie mogłam ruszać nogami. Oczywiście w tamtym czasie nikt nic o dianie złego nie powiedział.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2017-12-09, 20:29   

Znalazłam stary artykuł i równiez go zamieszczę ;-)
Cytat:
Antykoncepcja hormonalna stosowana przez co najmniej dziewięć lat zwiększa ryzyko wystąpienia glejaka (rodzaj nowotwora mózgu) u młodych kobiet aż o 90 proc. – wynika z pracy naukowców z Uniwersytetu Południowej Danii w Odense. O efektach badań nad relacją antykoncepcja hormonalna - zdrowie pisze "British Journal of Clinical P;harmacology".

https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/antykoncepcja-hormonalna-a-nowotwor-mozgu-niepokojace-badania-dunskich-naukowcow/f81pd
  Zaproszone osoby: 2
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-09, 21:20   

Hm...właściwie dla nas kociarzy to nie powinno być wcale dziwne....zawsze namawiamy na kastrację kotek, bo podawanie hormonów kotce jest niebezpieczne.
Organizm kobiety też ponosi skutki niepożądanych działań hormonów, dokładnie tak jak organizm kotki.
Nie wiemy, czy kotki chorują wyłącznie na ropomocze i guzy sutka...czy nie miewają też nowotworów innych, albo innych konsekwencji hormonów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne