BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koty nie chcą jeść
Autor Wiadomość
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2018-05-22, 15:56   

pisała, że naturalnych, dodawanych do mieszanki na różne sposoby.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-05-22, 16:14   

a to przepraszam ;-) spojrzałam tylko na ostatnie posty.
Doczytałam, ale nie widzę, żeby aksamitka robiła próby z pojedynczymi suplami. Trochę szkoda, żeby koty jadły chrupy, skoro ma zacięcie, by przygotowywać BARF, a po puszkach rewolucje w kuwecie.
aksamitka, piszesz, że koty nudzą się po dwóch dniach. To może trzeba im codziennie inną mieszankę?
Też mam marudę, do tego z PNN, do tego drugiego kota żarłoka, wystarczy chwila nieuwagi i już wszystko "zniknięte", a kotka głodna.
Mam takie sposoby na nią:
1. W zamrażarce minimum dwa rodzaje mieszanki, a najchetniej trzy. Codziennie inny smak wyciagam.
2. Pasty Miamora na dosmaczanie ALE one też się nudzą z czasem, dlatego oprócz tego saszetki CFF Purr (lub inne dobrej jakości). I też na zmianę dosmaczam, raz pastą, raz połową łyżeczki karmy. Ale nie kładę na wierzch, tylko dokładnie mieszam z całą porcją, bo inaczej zje tylko z góry.
3. Karmię w różnych miejscach. Czasem na szafce, na krześle, na stole, na blacie, na kaloryferze. Bo są dni, kiedy nie chce ani z szafki, ani ze stołu, ale z blatu kuchennego to już smakuje :twisted:

Można oszaleć. Ale po co. Z kotem nie wygrasz :peace:
 
 
aksamitka 

Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 81
Wysłany: 2018-05-22, 16:59   

małga z whole prey tylko piskle ale to tez nie zawsze, tak walcze jakies 8(?) miesiecy i juz nie wiem co robic zwlaszcze ze kotka w ciazy i zaraz rodzi.....
Anilina suple naturalne, nie mam pojęcia co ja zniecheca, napewno lubi drozdze i olej z lososia, dosmaczam tez pasta odklaczajaca lintoff bo tez lubi ale to jak pisalam max dwa dni...
u mnie kiepski wybór mies wiec nie bardzo mam pole manewru, robi male porcje max na dwa tygodnie ale jak widac nic mojej panience nie pasuje, surowe mieso zje wiec ewidentnie suple no ale one przeviez muszą być


jak weglan wapnia uwzglednic w kalkulatorze?
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-05-22, 17:19   

aksamitka, kilka dni bez supli jej nie zabije, a przynajmniej wiedziałabyś, którego nie toleruje. Może uda się znaleźć zamiennik. No ale nie teraz, gdy jest w zaawansowanej ciąży. Dawałabym jej jeść cokolwiek chce, byle jej nie szkodziło.
Co do braku mięs, miasto czy wieś? Na wsi ludzie hodują zwierzęta, na olx można fajne oferty z eko gospodarstw znaleźć. Są też rozbiórki grupowe, jeśli jesteś z miasta. Trzeba poszukać, popytać. Naprawdę się da przy odrobinie determinacji.
Albo znajdź dobrej jakości puszki, które będzie tolerować...
 
 
aksamitka 

Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 81
Wysłany: 2018-05-22, 17:23   

puszki toleruje tylko catz finefood, ale wiadomo jaki "zapaszek" jest w kuwecie i nie ukrywajmy barf taniej wychodzi....

Obecnie mam 1 kotke wiec zakup wiekszej ilosci miesa nie wchodzi w gre, raz w tyg jestem w miescie gdzie sa sklepy ale roznorodnosci nie ma, wiec zazwyczaj kupuje cos z kurczaka, indyka lub kaczki. Mysle ze tu bardziej o te suple chodzi bo i kurczaka i indyka zje chetnie ale solo

a tak z doswiadczenia: ktore suple sa najmniej lubiane ? i czy jest szansa zastapic je czyms innym?
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-05-22, 17:32   

Jak wspomniałam, moja nie lubi skorupek. Nie znosiła też Felini. Z tego co widziałam na Forum, często koty nie lubią hemoglobiny, zdarza się, że alg. Ale to kot. Kto wie, co konkretnie Twoja wymyśli? ;-) a zamienników najlepiej poszukać w tematach konkretnych suplementów.
 
 
aksamitka 

Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 81
Wysłany: 2018-05-23, 13:18   

kupilam dzis udziec z indyka, pokroilam na male kawalki, kazda mala porcja wymieszalam z 1 suplementem ( hemoglobina, mączka z alg, skorupki jaj)- wszystko zjadla


wiec juz nic nie rozumiem, co jej nie pasuje w gotowej mieszance :banghead:
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-05-23, 13:59   

Pisałaś, że ona tak ma, że co 2 dni jej się nudzi. Może właśnie w tym rzecz. Nie chodzi o obecność suplementu, ale o monotonię? A może spróbujesz zrobić osobno mieszankę z indyka, osobno z kurczaka, osobno z kaczki i będziesz co dzień podawać inną? Trochę więcej roboty, mieszanki mają gorsze parametry, ale będą się wzajemnie uzupełniać. Pod rozwagę.
 
 
aksamitka 

Dołączyła: 22 Maj 2017
Posty: 81
Wysłany: 2018-05-23, 15:59   

chyba tak spróbuje :-/
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-05-29, 15:31   

Jak Wasze koty jedzą w te upały? Czy zauważyliście spadek apetytu? Czy zmieniacie parametry mieszanki? Czy robicie je mniej tłuste?
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-29, 16:08   

Zauważyłam spadek apetytu dopiero dzisiaj (upiorny gorąc w mieście) - Feliks zamiast przyleźć do kuchni kiedy tylko ja tam pójdę, bo może akurat będzie jedzenie, przeleżał sobie na kanapie czas mojego gotowania obiadu (owszem, ostatnio ma przygodę z kocią medycyną, ale normalnie nie wpływało to u niego na żarłoczność). Niespotykane. Bajka to samo. Leżą pod oknem czyli juz nieco w cieniu, ale w lekkim przewiewie, on - wyciągnięty na długość i niemal kołami do góry, ona - zwinięta w kłębek (nie gorąco jej???) i śpią.

Mieszankę nową będę robić jutro - jeszcze nie myślałam o zmianie tłustości.

Miau :food:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-05-29, 16:41   

Ja zrobiłam mniej tłustą mieszankę i widzę że im smakuje. Jedzą dłużej ale nie zostawiają resztek.
Moje mieszanki i tak są tylko na 23g mięsa. :mrgreen:
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-05-29, 22:12   

Ja się martwiłam, że po dokoceniu Miniu będzie wyjadał Szarełowi jedzonko, a okazuje się że rezydent je znacznie mniej niż dotychczas, a nowa panienka jak odkurzacz wciągnie swoją porcję i po Miniu dokończy. Zauważyłam właśnie od jakiegoś czasu spadek zainteresowania barfem u Minia, a ostatnie mieszanki miały tłuszczu powyżej 3, spróbuję obniżyć ten tłuszczyk. Może rezydent nie potrzebuje latem tyle, a Szara nadrabia stracony czas na podłej karmie.
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-05-30, 22:39   

Chasing The Sun napisał/a:
Jak Wasze koty jedzą w te upały? Czy zauważyliście spadek apetytu? Czy zmieniacie parametry mieszanki? Czy robicie je mniej tłuste?

Wiesz co, u mnie to chyba zależy od humoru kotów danego dnia :twisted:
W chwili obecnej mają 4 różne mieszanki do konsumpcji (kotom daję jeść 2 razy dziennie czyli ta sama mieszanka jest powtarzana co drugi dzień) a zjadają je bardzo różnie - jednego dnia jedzą, drugiego już nie :niewiem:
Za kotem to chyba nie trafisz.... (piszę to na podstawie 6-letniefgo doświadczenia z tymi stworzeniami ;-) )
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-05-30, 22:57   

Anilina napisał/a:
aksamitka,
próbowałaś zbadać, co kotkę tak zniechęca? Może to być np. tylko jeden z supli, ale jak go wyczuwa, jest obraza na całą mieszankę? Piszesz, że samo mięso je. Po pierwsze - korzystasz z naturalnych suplementów, czy gotowca typu Felini czy Easy BARF?
Jeśli z naturalnych, to po drugie: gdybyś tak spróbowała przez dwa dni mięsko z wapniem (moja kotka nie przepada np za skorupkami, ale czysty węglan wapnia zupełnie jej nie wadzi), jeśli będzie ok, kolejne dwa dni z wapniem i tauryną (pamiętaj, żeby ją dokładnie rozpuścić przed podaniem, bo proszek podrażnia żołądek) i tak co dwa dni dołożyć kolejny suplement.
Szkoda, żeby Twoje mieszanki się marnowały, żal Twojej pracy. Zabaw się w detektywa.

Koty mam 6 lat (jak pisałam wyżej; od początku na BARF-ie) i powiem (na podstawie moich osobistych doświadczeń), że za kotem się nie trafi. Tą samą mieszankę jednego dnia jedzą, za 2 dni nie jedzą). I nie wiem, o co im chodzi z tym niejedzeniem :roll: Po prostu przestałam się tym przejmować. Przy 4 mieszankach (w porywach bywa ich i 6) uważam, że nie spożycie którejś z nich do końca nie będzie miało jakiegoś znaczącego wpływu na zdrowie kota.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne