BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kot z ibd/chłoniak diagnoza niejednoznaczna
Autor Wiadomość
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-12, 17:43   

Dzięki dziewczyny za wsparcie i pomoc, i też trzymam kciuki za wasze futrzarze malenstwa pieszczoch i koci ogon.
Właśnie mu podałam enterosgel i za jakiś czas go nakarmię, wciąż nie ma kupy, tylko siku. Tyle dobrze że to nie biegunka teraz się myje więc też to dobry znak. Jak miał mega Colin to nie chciał jeść, bawić się, nie myl się , tylko leżał w jednym miejscu przez długi czas wtedy naprawdę było z nim kiepsko. Teraz to choroba przewlekła, też go musi jakoś boleć i mdlic czasami ale jest aktywny i wciąż się bawi. Dziś trochę mniej ale dziś to nie jest jego dzień.Moze jutro będzie lepiej.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-13, 00:39   

Witajcie ponownie, więc zrobił właśnie kupę, i na szczęście uformowana, końcówka ciut luźniejsze ale uformowana, tak już miał wcześniej, ale cieszy mnie że już czuję sie lepiej, jak przyszliśmy z pracy bawił się jak mlody kociak. I głodny jak wilk, miuaczal na nas za każdym razem jak szliśmy w kierunku kuchni, ten apetyt to wiem że ty to steryd, ale miło się patrzeć jak się lepiej czuje, bo ostatniej nocy mnie wystraszył. Aby ta kupa się tak utrzymała, ale będzie co będzie. Nie poddaje się z
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-13, 18:24   

Witam ponownie, więc moja radość z ładnej kupy nie trwała długo bo dziś z rana i po południu zrobił dwa razy luźny placek. Ale mam nadzieję że jak zacznę stosować sanofor to mu zwiąże i utrzyma właściwy stolec. No i jak wprowadzenie mięsko do diety i jak cordycepst zacznie działać, ale wygląda że czuje się ok dziś, więc nie stosuje się za mocno.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-02-13, 21:27   

Cordycepsu staraj się nie dawać na wieczór.Najlepiej podawaj go do południa,a jeszcze lepiej z samego rana.Wsyp do jedzonka,zamieszaj-smacznego,no i w końcu zdrówka!!!
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-13, 22:29   

Witaj pieszczoch dzięki na szczęście dałam mu rano, zjadł ze smakiem. Ale on ma teraz wilczy apetyt. Byłam u weta i rozmawiałam w sprawie tych luźnych stolców, bo zrobił 3 po 18. Wet mówi że może to być tarczyca bo jeszcze nie leczona i mamy zacząć jeszcze raz terapię thyronorm zacząć 1.25 x 2 po tygodniu zwiększyć do min 2.5 x 2 i obserwować. Biegunka i wymioty to może być ta jego nadczynność a T4 ma ponad 104 maszyna czyta do 104. Pytałam o trzustkę i powiedział że nie bo jest na sterydzie a steryd pogarsza zapalenie trzustki a on się dobrze czuje. 31.12 mial panel trzuskowy i było ok.No nic jak mi jutro przyjdzie sanofor to zastosuje przez 3 dni i od poniedziałku zacznę tarczycę aby wiedzieć jasno, wtedy nie będę podawać sanofor. Pozdrawiam.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-14, 14:24   

Witajcie, mam pytanie może ktoś to przerabiał, chciałbym nauczyć mojego kocurka chodzić na smyczy bo mi serce się kraje jak go widzę jak chce wyjść a pogada jest naprawdę ladna, kotek ma 11 lat więc nie jest łatwo. Dziś mu założyłam szelki by się przyzwyczaił ale to go tak stresowało że nie mogl sobie miejsca znaleźć, nawet nie mógł skończyć jeść. Po 2 godzinach ściągnęłam bo nie chce go tak stresować. Mąż mi radzi założyć i wziąć na dwór od razu aby kojarzył to z przyjemnością, ja sama nie wiem, może macie jakieś pomysły i doświadczenie. Dzięki.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2019-02-14, 15:41   

masz temat spacer z kotem :-D
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-02-14, 17:59   

Hej drapad, jak tam postępy w przechodzenia na mięsko i kwestie kuwetowe? Próbowałaś z jagnięcina? Jak się miewa rudy?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-14, 20:56   

Witaj koci ogon, więc co do spraw kuwetowych to nic się nie zmieniło jak w kalejdoskopie czyli od ładnej po luźny placek parę razy na dobę. Dziś mi przyszedł sanofor i dałam mu już mała dawkę na końcu łyżeczki, dam mu jeszcze raz tyle samo z wieczornym jedzeniem. Byłam wczoraj sama u weta bo go nie chciałam stresować, on się dobrze czuje bawi się myje je z apetytem i wet mówi że te kupy to najpewniej nieustabilizowana nadczynność tarczycy T4 b wysokie 104 bo do tego czyta maszyna więc może mieć i wyżej a norma to 50. Mamy zacząć terapię thyronorm jeszcze raz więc myślę że jak na razie to się wstrzymam że zmianą w diecie aby wiedzieć jak zacznie wymiotować że to lek a nie mięso. A ty co myślisz,? Uwierz mi wiem że dla niego mięso jest najlepsze bo przy nadczynnosci to dieta powinna być wysokobiałkowa no i na jelita ale będziemy musieli poczekać aż się ustabilizuje na leku. Nie powiem leku też się boje bo ostatnio skończyło się wymiotami, ale wtedy to chyba był kurczak jak później zauważyliśmy, po odstawieniu leku. Więc nie chce kombinować za wiele nie będę nic zmieniać nawet mu nie dam ryby niech będzie na tym okropnym zd jakieś 2-4 tyg i jak nie będzie wymiotów to będę wprowadzać jagnię a już się mrozi bo kupiłam wczoraj. Pozdrawiam.
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-02-14, 22:05   

I chyba masz rację, za dużo zmian na raz to niedobrze, opanuj sytuację z weterynarzem :) dużo zdrówka życzę i będę śledzić kolejne wpisy :)
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-15, 06:53   

Dziś rano dałam mu pierwsza dawkę thyronorm bo nie dał mi spać cala noc, co 2-3 godziny budził mnie żeby mu dać jeść bo głodny załatwił się kolejna luźna kupa i ganiał jak szalony, to zapewne ta tarczyca mu tak dokucza i stąd nie mogę mu ustabilizować tej jego kupy. Mam nadzieję że tym razem thyronorm zadziała i mu sie to ustabilizuje.
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-02-15, 07:23   

Nie wiem, czy już dotarlaś do wszelkich wątków z hasłem "tarczyca" na forum - wklejam wątek psi, na ktorym jest dużo informacji, sporą część możesz odnieść do kota
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-15, 08:25   

Witaj, dzięki za podpowiedz koci ogon wątków o tarczycy jeszcze nie czytałam, bo nie dawała mu się tak we znaki jak teraz, po zytam jak wrócę z pracy, pozdrawiam.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-02-15, 20:18   

Mam pytanie do koci ogon, czy jak podaje omeprazol to mogę dawać kotu sanofor. Czy odstawić omeprazol czy podawać sanofor np po południu i wieczorem? Czy nie ma to większego znaczenia. Z gór dziękuję.
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-02-15, 21:33   

Jeśli możesz, skonsultuj to z weterynarzem. Sanofor nie jest lekiem, tylko suplementem, ale wydaje mi się, że będzie potęgował działanie leku, a to może być niewskazane... Ja bym tego nie łączyła :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne